Ve druhém kole 1. fotbalové ligy žen přijelo 1. FC Brno do Luční ulice k zápasu s plzeňskou Viktorií. Už ve 3´se Plzeňanky ujaly vedení po rohovém kopu, kdy Jungová chytře...

Ve druhém kole 1. fotbalové ligy žen přijelo 1. FC Brno do Luční ulice k zápasu s plzeňskou Viktorií. Už ve 3´se Plzeňanky ujaly vedení po rohovém kopu, kdy Jungová chytře přehodila hlavou brněnskou brankařku Sloupovou.

Plzeň měla ještě v prvním poločase dvě gólové příležitosti, ale nejprve Marková a po té Markelová, je obě promarnily. Také Brno mělo gólovou příležitost, ale Roubíčková ji velmi dobře zlikvidovala. Pět minut před koncem první půle vyrovnala Balaščáková stav utkání na 1:1. Ve druhém poločase byl obraz hry v podstatě stejný. Brno mělo ve středu hřiště mírnou územní převahu a Plzeň měla další šance. Po dobré kombinaci v pokutovém území Markelová nastřelila břevno, ale už o pár minut později poslala Markové nádhernou přihrávku ze které se plzeňská kapitánka  trefila na 2:1. Brňankám se v závěru utkání podařilo vyrovnat z nepřehledné situace a zápas skončil remízou 2:2.

ludek_silhanek_roz.jpgAsistent plzeňského trenéra Luděk Šilhánek zápas okomentoval následovně: „Brňanky hrály lépe ve středu pole, my jsme měli více brankových příležitostí. Bohužel jsme tři z nich neproměnili. Přesto jsme celý zápas vedli a o vítězství jsme přišli v posledních minutách. Byli jsme nebezpeční v brejkových situacích a zejména Marková byla neudržitelná. Našim holkám děkuji za bojovný a kolektivní výkon. Velmi dobře zachytaly obě brankařky a myslím, že remíza je spravedlivým obrazem zápasu

FC Viktoria Plzeň - 1. FC Brno 2:2