Puma Future v2All-in permice 2018/2019
Druhý postupový příběh: Bakoš v základní skupině LM sestřelil BATE
8.9.2017
FCVP
Aktuální zprávy

Druhý postupový příběh: Bakoš v základní skupině LM sestřelil BATE

Fotbalisté Viktorie Plzeň společně se svými fanoušky zažili v posledních dekádě řadu velkých postupových příběhů. Nyní je před námi další velká výzva – postoupit ze základní skupiny Evropské ligy. Zažijte parádní atmosféru pravých fotbalových bitev na vlastní kůži. Do té doby si můžete připomenout další z velkých postupových příběhů, tentokrát přijde na řadu Marek Bakoš!

S plzeňským snajprem zavzpomínáme na první opravdu velkou pohárovou událost, která se do plzeňské fotbalové kroniky zapsala zlatým písmem – na první účast Viktorie v základní skupině Ligy mistrů. Marek Bakoš sehrál zásadní úlohu při postupu ze třetího místa skupiny, když svými brankami pomohl k zisku bodů v obou zápasech s BATE Borisov. „Tohle jsou jedny z nejlepších vzpomínek, které mám. Hráli jsme dobrý fotbal proti špičkovým evropským týmům a ještě zvládli postoupit dál. Co víc si přát,“ ptá se hrdina pohárového podzimu 2011 Bakoš.

Slovenský útočník zasáhl do všech zápasů základní skpupiny proti Barceloně, AC Milán i Borisovu. „Když už jsme ve skupině Ligy mistrů byli, najednou mi přišlo úplně přirozené hrát s takovými týmy. Na druhou stranu to byl obrovský zážitek, na který budu vzpomínat celý život. Byla to pro celou Plzeň velká věc,“ vzpomíná Bakoš, který se gólově prosadil v obou utkáních s Borisovem. „Soustředili jsme se právě na tyhle zápasy, protože jsme věděli, že přes ně může vést cesta k postupu. Hned v prvním zápase jsme s nimi remizovali, následně jsme u nich zvítězili 1:0 a i díky tomu postoupili do jarní fáze Evropské ligy. Byly to z pohledu postupu velmi důležité zápasy. Třešničkou na dortu pak byla remíza s AC Milán, která skvěle zakončila rok 2011,“ pokračuje ve velkém postupovém příběhu.

Před Viktorií Plzeň stojí nová výzva v podobě bojů v základní skupině Evropské ligy. Zde se západočeský celek bude poměřovat s týmy FCSB, Hapoel Beer-Sheva a FC Lugano. „Člověk ze zápasů evropských pohárů těží celou kariéru, protože ty jsou naprosto výjimečné. V kabině je spousta hráčů, kteří si těžkými utkáními v Evropě už prošli, proto věřím, že tyto zkušenosti zvládneme přetavit v postup z letošní základní skupiny Evropské ligy,“ zůstává odhodlaný Marek Bakoš.

Máte i vy svůj postupový příběh či fotografii vztahující se k základní skupině Ligy mistrů 2011/2012? Podělte se o něj s námi na Facebooku, Twitteru nebo Instagramu klubu pod hashtagem #ZAPOSTUPEM.
 
© FC VIKTORIA Plzeň & eSports.cz, s.r.o. & Beneš & Michl
facebook |  twitter |  Google+ |  YouTube |  RSS kanál