Puma Future v2All-in permice 2018/2019
Nabídni své místo
Junioři Viktorie v neděli vstoupí do sezony soubojem s Jihlavou
29.7.2016
FCVP
Juniorka - články

Junioři Viktorie v neděli vstoupí do sezony soubojem s Jihlavou

Kromě „A“ týmu FC Viktorie Plzeň vstoupí o nadcházejícím víkendu do nového ligového ročníku také výběr do jednadvaceti let. Ten za sebou má měsíc náročné přípravy a na úvod Juniorské ligy se v neděli 31. srpna utká od 11 hodin s Vysočinou Jihlava.

„Jihlava je nepříjemný soupeř, oni se svojí mládeží také pracují velmi dobře. Bude to vyrovnaný zápas a myslím, že by to mohlo být i hezké utkání pro fanoušky. Setkají se dva týmy, které vyznávají kombinační fotbal. Nicméně bohužel nepůjdeme do utkání v top sestavě, asi čtyři hráči jsou zranění,“ říká trenér Radek Schweinert.

Letní příprava pro Juniory Viktoria začala 4. července. „Téměř celou dobu jsme byli ve Lhotě u Plzně, kde jsme měli ideální podmínky. Trénovali jsme většinou dvoufázově, využívali jsme i běžecký tunel a posilovnu. Musím říct, že mě přístup kluků potěšil, chci je pochválit, protože mají velkou chuť do tréninků. Ten tým je téměř úplně jiný oproti loňskému výběru U21, zůstali jen tři hráči,“ popisuje trenér U21.

Přes týden jednadvacítka trénovala a o víkendech hrála přátelské zápasy. „Hráli jsme většinou s mužskými výběry ze třetí ligy, což je pro náš tým velká škola. Výsledkově i herně se nám to povedlo, například Tachov jsme porazili 4:2, utkali jsme se i s Domažlicemi,“ doplňuje Schweinert.

Před vstupem sezony si výběr U21 cíle pro umístění v tabulce nedává, chce bavit své fanoušky atraktivním stylem hry. „Chtěli bychom hrát pohledný fotbal pro fanoušky a k tomu samozřejmě přidat i dobré výsledky. Kdyby se nám povedlo najet na vítěznou vlnu, hned by ta práce s týmem vypadala jinak. Nicméně pro mě jako trenéra je hlavním cílem připravit hráče na dospělý fotbal. Musí být pracovití a houževnatí a hlavně musí chtít makat,“ uzavírá Radek Schweinert.
 

Související články

© FC VIKTORIA Plzeň & eSports.cz, s.r.o. & Beneš & Michl
facebook |  twitter |  Google+ |  YouTube |  RSS kanál