Puma Future v2All-in permice 2018/2019
Město Plzeň, Plzeňský kraj a Viktoria Plzeň podepsaly memorandum o spolupráci
11.2.2017
FCVP
Aktuální zprávy

Město Plzeň, Plzeňský kraj a Viktoria Plzeň podepsaly memorandum o spolupráci

Tři memoranda o spolupráci v oblasti sportu, konkrétně hokeje, fotbalu a tenisu, v pátek na plzeňské radnici podepsali společně zástupci města, Plzeňského kraje, sportovních svazů a místních sportovních klubů. Dokládají mimo jiné ochotu všech subjektů podporovat činnost regionálních akademií, podporovat mládež, realizovat programy na výchovu elitních mladých sportovců, v případě fotbalu zahrnují také například participaci na projektu nového hřiště s přírodní trávou. Za město Plzeň memoranda podepsal primátor Martin Zrzavecký, za Plzeňský kraj hejtman Josef Bernard.

„Sport v Plzni je na vysoké úrovni, dá se říci, že město Plzeň je sportovní město, jsem rád, že můžeme tímto způsobem podpořit vznik několika akademií, byť fotbalovou už máme v běhu. Naším společným cílem je vychovávat nové sportovce, nové reprezentanty nejen města a Plzeňského kraje, ale i České republiky,“ řekl primátor Martin Zrzavecký. Poděkoval radnímu města pro oblast podpory podnikání a sportu Michalu Dvořákovi, který stál za nápadem na vznik memorand.

„Obecně v Plzeňském kraji byla podpora sportu poddimenzovaná, dnes děláme poměrně zásadní kroky dopředu a už to nejsou malé peníze, které na podporu sportu dáváme. Očekávám další olympioniky z našeho kraje,“ uvedl hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard, podle něhož je důležité také to, aby nebyla zlehčována úloha sportovní výchovy na školách a aby byl podporován amatérský sport na malých městech, vesnicích a samozřejmě i v Plzni.

Memorandum o spolupráci v oblasti fotbalu se zaměřuje na realizaci projektu hřiště s přírodní trávou. K dispozici jej dostanou mladí fotbalisté z Regionální fotbalové akademie Plzeňského kraje, součástí bude rozcvičovací plocha. Město Plzeň přispěje částkou 250 tisíc korun na přípravu projektové dokumentace, žádost na stejnou částku zahrne Plzeňský kraj do dotačního programu Podpora vybudování a modernizace sportovišť v roce 2017. Hřiště, jež by mělo vzniknout do 31. prosince 2018, umožní zkvalitnit přípravu elitní fotbalové mládeže a současně také rozšíří sportovní infrastrukturu na území Plzně. Za projektem stojí Viktoria Plzeň – fotbal, z. s., který požádal loni v listopadu město Plzeň o kofinancování projektu výstavby hřiště ve výši pět milionů korun, částku schválilo poté zastupitelstvo a je blokována ve Fondu rezerv a rozvoje města Plzně. Memorandum v pátekza Viktoria Plzeň – fotbal, z. s. podepsal člen výboru Jaromír Hamouz.

„Chci poděkovat za podporu činnosti fotbalové akademie. Oproti těm ostatním máme trochu náskok, už dva roky prošlapáváme cestu a snažíme se vytvořit co nejlepší podmínky v rámci fotbalového hnutí pro výchovu mládeže a skvělých fotbalistů,“ uvedl Jaromír Hamouz. 
 
© FC VIKTORIA Plzeň & eSports.cz, s.r.o. & Beneš & Michl
facebook |  twitter |  Google+ |  YouTube |  RSS kanál