Vzrušující duel skončil nakonec smírem. Viktoria nedala penaltu, v závěru jí rozhodčí upřel regulérní gól.

Druhé jarní kolo odválo fotbalisty plzeňské Viktorie až do Uherského Hradiště. Lídr Gambrinus ligy na Moravu přijel pochopitelně v roli favorita. Kromě postavení v tabulce tomu nahrával fakt, že z posledních tří soubojů v nejvyšší soutěži Plzeň získala sedm z devíti možných bodů. Také výsledky předchozího kola nahrávaly spíš Viktorce. Plzeňští fotbalisté se doma sice trápili, nakonec však pokořili Hradec Králové 2:1, zatímco Slovácko doma ´vybouchlo´ s pražskými Bohemians 1:3.

Viktoria do dnešního duelu nemohla počítat s Milanem Petrželou (ve Slovácku dlouho působil), který čeká na definitivní trest za šlápnutí na soupeře v zápase s Hradcem, naopak do sestavy se vrátil František Rajtoral. Trenér Vrba nakonec udělal proti minulému zápasu tři změny. Kromě Petržely chyběl v základu i Fillo a Jiráček. Místo nich se na trávníku objevili od začátku Rajtoral, Bakoš a Kolář.

Viktoria měla na Slovácku raketový start. Už v první minutě zahrával standardku Horváth, přetáhl míč na Limberského, ten vrátil míč hlavou Bakošovi a slovenský útočník potvrdil roli střelce – 0:1. V páté minutě mohlo být s domácími ještě hůř. Horváth uvolnil Rezka, který zpětnou přihrávkou našel v pokutovém území Bakoše  a ten mířil do šibenice. Filipko se však vytáhl. V 16. minutě měl po průniku Rajtorala tutovku Rezek, zpětný míč ale napálil pouze do břevna.

Neproměněné šance Plzeň mrzely. Slovácko postupně zvýšilo aktivitu, vyrovnalo hru a ve 34. minutě nečekaně udeřilo. Po faulu Rajtorala rozehrálo zleva standardku. Dlouhý centr Valenty do vápna Pavlík vyboxoval jen před sebe přímo k Mezlíkovi a ten si s nabídnutou šancí poradil – 1:1.

Začátek druhé půle přinesl hned zpočátku zajímavé chvíle. Nejdřív byl nejspíš u lajny ve vápně hostí faulovaný Ďuriš, rozhodčí Mikel se ale penaltu neodvážil zapískat. Hned z následné akce byl po nedůslednosti Pavlíka a Bystroně v šanci Ondřejka.

Slovácko pak bylo aktivnější, deset minut po přestávce po přistrčení Švancary zahrozil Volešák. Plzeň poté střídala , na hřiště se dostal Jiráček. A aktivita se přelila na jejich kopačky. V 65. minutě měla Viktoria skvělou šanci ke skórování. Valenta zahrál nesmyslně ve vápně rukou, ale Rezkovi vytáhl penaltu Filipko. Z protiútoku hříšník Valenta Viktorii dokonale uzemnil, z hranice vápna nedal Pavlíkovi šanci a dostal tak domácí do vedení.

Viktorií obrat otřásl a v následujících minutách hrála velmi nepřesně. V 83. minutě však ve vápně zakouzlil Rezek, uvolnil se stahovačkou, našel Jiráčka, který srovnal zblízka skóre. A v další minutě Kolář dal další gól hostů, jenže praporek asistenta vylétl nahoru. Nesmyslně. Plzeň v závěru vyvinula ohromný tlak, do šancí se dostal ještě Kolář a Ďuriš, ale skóre nakonec zůstalo nezměněno.

Teď čeká plzeňské fotbalisty i fanoušky bonbónek v podobě zápasu jara s pražskou Spartou. Viktoria má v současné chvíli před druhým týmem tabulky náskok pěti bodů, Spartu ale zítra čeká duel s Příbrami na Letné. Ve Štruncových sadech se největší pronásledovatel Viktorie představí v sobotu 12. března od 17.20 hodin, utkání přenáší ČT4.

1. FC Slovácko - FC Viktoria Plzeň 2:2 (1:1)

Branky: 34. Mezlík, 66. J. Valenta - 1. Bakoš, 83. Jiráček

Žluté karty: Fujerik, Kordula, J. Valenta – Rajtoral, Jiráček

Rozhodčí: Mikel - Gallo, Moudrý
Diváci: 5012
1. FC Slovácko: Filipko - Reinberk, Mezlík, Košút, Kuncl – J. Valenta, Kordula (76. V. Valenta), Volešák, Fujerik – Ondřejka (78. Cissé), Švancara (88. Szmek).  Trenér Miroslav Soukup

Viktoria Plzeň: Pavlík - Limberský, Bystroň, Neuwirth, Trapp - Rajtoral, Horváth, Kolář – Bakoš (58. Jiráček), Rezek (92. Brezinský), Ďuriš. Trenér Pavel Vrba