1:2

(0:1)

Pavlenka - Zawada (85. Sukup), Frydrych, Baránek, Vengřinek - Foltýn (69. De Azevedo), Greguš - Štěpán, Kukec, Holzer (69. Svěrkoš) - Škutka.

Kozáčik (39. Bolek) - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth, Hořava - Petržela (86. Ďuriš), Kolář, Kovařík - Tecl (90. Wágner).

Branky: 81. Svěrkoš - 24. a 56. Tecl. Rozhodčí: Kocourek - Mencl, Filípek. ŽK: Vengřinek, Baránek (oba OST). ČK: 80. Vengřínek.

Diváci: 10127

První duel jarní části Gambrinus ligy viktoriáni zvládli. Na půdě Baníku Ostrava zvítězili svěřenci trenéra Uhrina po dvou brankách Stanislava Tecla 2:1 a po zásluze si na západ Čech odvezli všechny tři body. Nepříjemnou kaňkou na vítězném utkání je zranění brankáře Kozáčika, kterého musel po srážce s protihráčem vystřídat v plzeňské brance Petr Bolek.

Sotva utkání začalo, sudí ho přerušil. Fandové Baníku totiž na plochu naházeli tenisové míčky, čímž vyjádřili svůj nesouhlas se zimním odchodem Martina Lukeše z prvoligového týmu. O to více byli slyšet početní fandové Plzně, kteří za týmem do Slezska dorazili.

Při samotném utkání byly k vidění nebezpečné situace na obou stranách. Viktoriáni zahrozili již po třech minutách, ale po přihrávce Petržely se neprosadil Daniel Kolář. Ten o pár minut později našel v gólové pozici Tecla, v první šanci však ještě stačili ostravští obránci mladého plzeňského útočníka zablokovat. Následně zahrozili také domácí, ale se dvěma střelami ze střední vzdálenosti i ostrým centrem Štěpána si Kozáčik poradil. A uhodilo tak na druhé straně. Pátý rohový kop Plzně poslal kapitán Horváth takříkajíc do ohně a v malém vápně se nejlépe zorientoval Tecl – 0:1. Stejný hráč mohl chvíli před uplynutím půlhodiny hry přidat druhou branku, ale z hranice šestnáctky mířil těsně vedle.

Deset minut před pauzou došlo po centru Štěpána ke střetu několika fotbalistů obou týmů, otřesený Matúš Kozáčik musel po pár minutách střídat. Viktoriáni museli následně několik minut čelit tlaku domácích, ale do kabin přesto odcházeli s jednobrankovým náskokem.

Deset minut po změně stran pak přišla další branka. Po centru Kovaříka a přiuknutí Řezníka se zblízka prosadil opět Tecl – 0:2. Viktoriáni následně kontrolovali tempo hry, deset minut před závěrečným hvizdem navíc musel domácí Vengřinek po druhé žluté kartě předčasně do sprchy. O dvě minuty později se po centru Štěpána sice prosadil Svěrkoš, komplikace však již zkušeně hrající hosté nepřipustili a po vítězství 2:1 si připsali do tabulky velmi cenné 3 body.

Reportហze zápasu v Ostravě na kanále Viktoria TV.