VIDEO | Viktoriáni potvrdili formu a vyhráli na půdě Příbrami

2. kolo / Pátek 26. 7. 2013, 20:15 / Startip aréna

2:4

(2:2)

Hruška – Jugas, Hájovský, Mišůn, Divíšek – Brandner (72. Řezníček), Aziz (62. Pilík), Tarczal, Danoski (75. Stratil) – Krbeček, Švancara

Kozáčik – Řezník, Hejda, Procházka, Limberský – Rajtoral (62. Petržela), Hořava, Ďuriš, Darida (68. Horváth), Kovařík – Wágner (85. Tecl)

Branky: 15. a 21. Danoski - 7. Wágner, 45. Darida, 76. Procházka, 79. Limberský Rozhodčí: T. Kocourek - P. Blažej, J. Kříž (M. Nenadál) ŽK: 35. Danoski, 84. Pilík - 31. Ďuriš

Diváci: 6316

Viktoria Plzeň zajížděla v pátek večer na hřiště v západních Čechách neoblíbeného celku z Příbrami. V paměti mnohých fanoušků byla nepříjemná bilance, kdy Viktoria obzvl᚝ po absolvovaných pohárových utkáních nedokázala v Příbrami naplno bodovat. Podobná hrozba provázela viktoriány i při letošní cestě do města vyhlášeného svou hornickou tradicí, nebo jen před třemi dny zvítězila na hřišti bosenského Željezničaru.

Viktoria byla od začátku zápasu aktivnějším týmem s větším procentem držení míče, což se Vrbovu výběru po několika málo minutách vyplatilo. V osmé minutě si po pravé straně naběhl obránce Řezník a skvěle načasovanou přihrávkou vyzval ke skórování donedávna příbramského Tomáše Wágnera, který se sám před brankářem Hruškou nemýlil. Příbramský celek spoléhal spíše na defenzivní pojetí hry. Z jednoho z výletů na útočnou polovinu však musel Kozáčik lovit míč ze své sítě. V 16. minutě netrefil přesně letící míč Procházka a uniknuvší Zoran Danoski prostřelil Kozáčika. Po tomto momentu Příbram vycítila svou šanci a zlepšila pohyb po celém hřišti, z čehož resultovala druhá branka v plzeňské brance. Petr Švancara z pravé strany skvěle odcentroval a Makedonec Danoski přidal svůj druhý gól v zápase. Oba brankové momenty dělilo jen šest minut. V závěru poločasu se opět začali více prosazovat červeno-modří. Darida trefil ve 43. minutě hlavou břevno, mladý reprezentant si ovšem spravil chu už v nastaveném čase první půle. Po faulu na Michala Ďuriše nařídil rozhodčí Kocourek pokutový kop proti brankáři Hruškovi a Darida se nemýlil. O přestávce se tak do šaten šlo za nerozhodného stavu 2:2.

Druhý poločas nabídl všem divákům na stadionu u Litavky, který z velké části okupovala početná skupina plzeňských fanoušků, skvělou podívanou. Oboustranně aktivní fotbal ovšem seděl spíše celku ze západu Čech, ale šance Ďuriše nebo Daridy se neujaly. V průběhu druhé půle se Pavel Vrba rozhodl osvěžit záložní řadu zařazením Milana Petržely a Pavla Horvátha a Viktoria si vydobyla souvislý tlak, který narušil pouze ojedinělý brejk Švancary, který ovšem selhal. Pravidlo nedáš-dostaneš ovšem v zápase s Příbramí. Po rohovém kopu Pavla Horvátha si odražený míč dokázal v malém vápně najít Václav Procházka a v 76. minutě znovu strhl vedení na stranu aktuálního ligového mistra. Neuběhly ani tři minuty a tlak Viktorie vyvrcholil další brankou. Na pravé straně skvěle zapracoval Milan Petržela a Pavel Horváth následně vybídl ke skórování Davida Limberského. Levý obránce se přízemní střelou nemýlil a zvýšil na 2:4. V závěru utkání si stav příbramského hřiště vyzkoušel na úkor Tomáše Wágnera Stanislav Tecl. Vyloženou šanci dokázal v 88. minutě neproměnit Milan Petržela, kterému se nabídla prázdná branka, ale zkušený záložník nastřelil pouze břevno, což ho za daného stavu nemuselo příliš mrzet. Sudí Kocourek totiž za několik okamžiků ukončil gólově bohaté utkání, které skončilo výhrou Viktorie v poměru 2:4.