30. kolo / Sobota 15. 5. 2010, 17:30 / Doosan Aréna

(1:0)

1.FC Slovácko

Daněk - Bystroň, Lecjaks, Limberský, Navrátil, Horváth (55. Jiráček), Kolář, Petržela (45. Rajtoral), Rada, Rezek, Střihavka (67. Bakoš)

Filipko - Košút (40. Němčický), Kubáň, Kuncl, Abrahám, Fujerik, Kordula, Valenta, Zelenka (57. Nascimento), Ondřejka, Švancara (89. Nečas)

Branky: 20. Střihavka, 54. Kolář - 71. Švancara, 86. Švancara Rozhodčí: K. Hrubeš - L. Novák, Z. Koval ŽK: 28. Švancara, 50. Abrahám (oba SLO)

Diváci: 2182

Se stejným soupeřem, se kterým Viktoria začala letošní ligový ročník, ho také zakončila. Do Štruncových sadů přijelo v sobotu odehrát svůj poslední ligový zápas v sezóně Slovácko. Západočeši měli před startem dnešního duelu o motivaci postaráno, nebo v případě výhry by se jim podařilo zapsat do historických análů plzeňského celku. Dosáhli by totiž na hranici rekordních padesáti bodů, což se Viktorii v české lize ještě nepodařilo.

Se stejným soupeřem, se kterým Viktoria začala letošní ligový ročník, ho také zakončila. Do Štruncových sadů přijelo v sobotu odehrát svůj poslední ligový zápas v sezóně Slovácko. Západočeši měli před startem dnešního duelu o motivaci postaráno, nebo v případě výhry by se jim podařilo zapsat do historických análů plzeňského celku. Dosáhli by totiž na hranici rekordních padesáti bodů, což se Viktorii v české lize ještě nepodařilo.

Ihned po úvodním hvizdu zápasu se iniciativy chopili domácí viktoriáni. Už po třech minutách hry pálil nebezpečně Lecjaks. Jeho střelecký pokus jen těsně minul pravou tyč Filipkovy svatyně.  Do šance se vzápětí tlačil Petržela, ale jeho střela byla sražena na roh. V desáté minutě se do míče opřel Kolář a kousek chyběl k tomu, aby jeho dělovka skončila pod břevnem branky Slovácka. O pět minut později znovu pálil ostrými aktivní Lecjaks. Mladého beka Viktorie dělily znovu od brankové radosti jen centimetry. Ve dvacáté minutě už bylo ve Štruncových sadech veselo. Míč se ve vápně dostal k Rezkovi, který ho vzápětí poslal na volného Střihavku. Plzeňský útočník pak uložil balon do prázdné branky a poslal Západočechy do vedení. Vzápětí mohl skóre navýšit znovu Střihavka. Hlavičkoval nad branku. Ve 26. minutě se z branky radovali také hosté, ale střelec Ondřejka byl v ofsajdu, takže se stav utkání neměnil.  Ve střelecké pozici se poté objevil dvakrát za sebou Kolář. Míč však za Filipkova záda nenasměroval. Ve 36. minutě se řítil do šance Petržela, kterému se ale nepodařilo Filipka střelou z malého vápna překonat. V poslední minutě prvního poločasu se pokusil navýšit stav utkání Horváth. Nebezpečné zakončení Horvátha šlo vedle pravé tyče branky Slovácka.

Druhý poločas začal tak, jak skončila první polovina klání. Viktoria byla stále aktivnějším celkem. V padesáté minutě hry se po rozehrávce přímého kopu opřel do míče Limberský. Jeho dělovku vyrazil Filipko na roh. Po rohovém kopu hlavičkoval nebezpečně Bystroň. O čtyři minuty později přidali Západočeši druhou branku zápasu. Po nádherné dlouhé nahrávce Rady běžel sám na gólmana Kolář. Jeho první střela brankou neskončila, ale vzápětí se balon objevil u plzeňského útočníka, který ho poslal do branky Slovácka. 2:0 pro Viktorii. Osmělili se také hosté. Valenta pálil vysoko nad. Jeho spoluhráč Švancara si počínal již lépe a kousek chyběl k tomu, aby míč skončil v šibenici Daňkovy branky. V 71. minutě mířil Švancara přesněji, v tváří tvář Daňkovi se nemýlil a snížil. O tři minuty později se pokusili odpovědět fotbalisté Viktorie. Rohový kop Rezka se dostal ke Kolářovi, který hlavičkoval těsně nad Filipkovu branku. Slovácko rozhodně nechtělo ze Štruncových sadů odjíždět bez bodu. Valentovu střelu z přímého kopu vyrazil Daněk na roh. Čtyři minuty před koncem utkání se podruhé v zápase prosadili hosté. Po centru se nejlépe ve vápně Viktorie zorientoval Švancara a vyrovnal na konečných 2:2.

FC Viktoria Plzeň – 1. FC Slovácko 2:2