12. kolo / Neděle 17. 10. 2010, 15:00

4:1

(2:1)

FC Zbrojovka Brno

Branky: 16. Petržela, 27. z penalty a 70. Rezek, 79. Kolář - 40. Michálek ŽK: Rezek, Kolář - Dostálek, Hudec, Hamouz, Trousil Rozhodčí: Mikel - Lakomý, Urban Diváci: 6 138

První s posledním. Jinými slovy řečeno: Viktoria Plzeň, vedoucí celek Gambrinus ligy, přivítala ve Štruncových sadech brněnskou Zbrojovku, klub, který se nyní potácí v sestupových vodách. Brno má zatím na svém kontě po jedenácti odehraných kolech pouhých devět bodů za tři vítězství.

První s posledním. Jinými slovy řečeno: Viktoria Plzeň, vedoucí celek Gambrinus ligy, přivítala ve Štruncových sadech brněnskou Zbrojovku, klub, který se nyní potácí v sestupových vodách. Brno má zatím na svém kontě po jedenácti odehraných kolech pouhých devět bodů za tři vítězství.

Už od prvních minut hry bylo jasné, kdo je ve Štruncových sadech pánem. Viktoria držela míč na svých kopačkách a v páté minutě se radovala ze vstřelení branky. Její radost však vydržela pouze několik vteřin, Petrželův gól totiž nebyl uznán pro ofsajd.  Do velké šance, jež volala po brance, se dostali také hosté. Na hranici šestnáctky volný Hodek udělal kličku Pavlíkovi a následně zakončoval do prázdné branky. Rada ale jeho střelu zablokoval a do sítě Viktorky nepustil. Po deseti minutách hry tak byl stav utkání stále bezbrankový. Toto tvrzení už neplatilo o šest minut později. Po nádherném centru Rezka se opřel do míče ve vápně zcela volný Petržela a umístěnou střelou k pravé tyči poslal Viktorku do jednobrankového vedení. Do dalšího zakončení Plzeňských se dostal Rezek. Jeho technický pokus skončil v rukavicích brněnského brankáře. Petržely bylo plné hřiště. Když se protlačil do další šance, Hudec ho fauloval a sudí Mikel ukázal na značku pokutového kopu. K míči se postavil Rezek a nekompromisní střelou poslal balon do šibenice. 2:0 pro Viktorii! A mohlo být ještě veseleji. V šanci se ocitl Bakoš, ale zamířil těsně vedle levé tyče Lejsalovy svatyně. Ve 34. minutě se objevili ve slibné příležitosti Brněnští. Mladík Simerský mířil na zadní tyč, míč naštěstí skončil mimo Pavlíkovu branku. Pět minut před koncem poločasu Zbrojovka snížila. Střelu Simerského nejprve plzeňský gólman perfektně vyrazil, míč se však odrazil zpět k hráči Brna, Michálkovi, který ho pohotově uložil do odkryté branky a snížil na rozdíl jediného gólu. Vzápětí ukázal svůj brankářský um Pavlík, který stáhl učebnicovou robinsonádou střelu osmnáctiletého Simerského.

Jako první po návratu z kabin zahrozili hosté. Střela Střeštíka však nemohla Pavlíka, který míč schoval ve své náruči, vyděsit. V 54. minutě uvolnil Rezek nahrávkou Rajtorala, jenž z první vystřelil. Jeho dělovku Lejsal vyrazil. Následně z přímého kopu zkoušel kroutit balon na zadní tyč Horváth. Brněnský brankář s fotbalovými zkušenostmi z Apeninského poloostrova však znovu úspěšně zasáhl. Další úspěšný zákrok si na druhé straně hřiště připsal také zkušený gólman Viktorky, který si poradil se střelou Kalabišky. V 70. minutě bylo opět vedení Západočechů dvoubrankové. Kolář, který dnešní duel odehrál s obličejovou maskou kvůli zlomenině nosu, našel zpětnou přihrávkou na malém vápně Limberského. Plzeňský bek z bezprostřední blízkosti zkoušel propálit Lejsala, který však proti jeho střele zasáhl. Na následnou dorážku Rezka byl už krátký. Viktorka se ujala vedení 3:1. Brněnští však stále hrozili. Michálek ale střelou z vápna Pavlíka nepřekonal. V 79. minutě předvedli viktoriáni ukázkovou akci. Rezek v šestnáctce hostí poslal míč na osamoceného Jiráčka, který ho posunul ještě doprava na nabíhajícího Koláře. Viktorián s šestadvacítkou na dresu vzápětí uložil balon za Lejsalova záda a pečetil stav utkání na konečných 4:1.

Západočeši tak připsali už jedenáctou výhru v řadě, v letošním ročníku Gambrinus ligy ještě neprohráli a na druhou Spartu mají luxusní náskok dvanácti bodů!

FC Viktoria Plzeň - FC Zbrojovka Brno 4:1