Viktoria vyhrála nad Jabloncem 2:1 a přezimuje na prvním místě Synot ligy!

(0:0)

FK Jablonec

Hrubý – Romera, Pernica, Kysela, Novák – Kopic, Crnkić (71. Jun), Pospíšil, Hübschman (C), Mingazov (90+1. Mišůn) – Doležal

Kozáčik - Řezník, Procházka, Hubník, Kovařík - Vaněk, Hrošovský - Petržela, Kolář (81. Bakoš), Pilař (74. Rajtoral) - Tecl (89. Holenda)

Branky: 66. Kopic - 52. Tecl, 90. Řezník , ŽK: 45. Novák, 77. Hübschman, 88. Mingazov – 49. Kovařík , Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Mencl ,

Diváci: 5089

Viktoria se ve šlágru 16. kola Synot ligy utkala s Jabloncem a diváci na stadionu Střelnice se určitě nenudili. Utkaly se totiž týmy, které bojují o nejvyšší příčky a před vzájemným soubojem je dělily pouze dva body. Poslední utkání roku 2014 nakonec dopadlo lépe pro Viktorii Plzeň, která vyhrála 2:1 a přezimuje na prvním místě tabulky.

Trenér Miroslav Koubek byl nucen před udělat několik změn v základní sestavě. Například TomᚠHořava nemohl nastoupit kvůli zranění kolena. I tak ale byla Plzeň mírným favoritem utkání a na severu Čech chtěla zopakovat to, co se jí povedlo ve druhém ligovém kole, kdy v Doosan Areně vyhrála nad Jabloncem 3:1.

První šanci zápasu měli domácí, už ve třetí minutě se Crnkić uvolnil na levé straně a prudkou přihrávkou našel na malém vápně Kopice. Ten nasměroval míč do boční sítě Kozáčikovi branky. Viktoria se do šancí v úvodních minutách dostávala velice těžko, na druhé straně naopak bylo vcelku živo. Několik centrů jen prolétlo kolem plzeňského brankáře a jasná šance Crnkiće ve dvacáté minutě poblíž penalty skončila nad bránou. O pět minut později už musel slovenský brankář ve službách Viktorie vytáhnout skvělý zákrok. Romera dostal dobrý balon za obranu, ale Kozáčik včas vyběhl, zmenšil střelecký úhel a Romeru vychytal.

Viktoria přežila úvodní nápor domácích a od 27. minuty už se hrál vyrovnaný zápas. První střelecký pokus Plzně zaznamenal Vaněk, ale z dálky pálil nad, stejně jako o pár minut později Řezník. Ve čtyřicáté minutě Pilař předstihl jablonecké obránce, následně obehrál i dobíhajícího Kopice, poté však svoji šanci zakončil velmi nepovedenou střelou do horních pater tribuny za brankou Vlastimila Hrubého. V nastaveném čase prvního poločasu měla Viktoria dvě velké šance. Po centru Hrošovského chybělo Procházkovi pár centimetrů, aby dorazil míč do prázdné branky. Po následném rohu nedokázal Tecl dobře usměrnit svoji hlavičku. Do šaten se tak šlo po první pětačtyřicetiminutovce za bezbrankového stavu.

Do druhé půle Viktoria vstoupila skvěle. V 52. minutě vybojoval míč na polovině hřiště Daniel Kolář, utekl obraně a pak ještě naservíroval míč na zlatém podnose úplně volnému Stanislavu Teclovi. Ten pouze dorazil míč do prázdné branky a poslal Plzeň do vedení 0:1.

Jablonec úvodní gól rozhodil a po pár minutách mohl přidat další branku Západočechů Vaněk. Po hezké kombinaci se dostal ke střele ve vápně, ale Hrubý ho vychytal. Ihned z protiútoku se k hlavičce dostal na druhé straně Kopic a střela orazítkovala břevno Kozáčikovi brány. Stejný hráč se ale přeci jen dokázal prosadit. V 67. minutě se dostal k odraženému míči a jeho rána z velké dálky zaplula přesně k tyči. 1:1.

Viktoria se se ztrátou bodů nechtěla smířit a dál se snažila útočit. Ve velké šanci byl deset minut před koncem Kovařík, kterého našel na hranici vápna Petržela. S parádní střelou z voleje měl brankář Jablonce hodně práce, aby ji vyrazil mimo branku. Když už to vypadalo, že zápas skončí nerozhodně, přišla chyba domácí obrany a trest. Centr Kovaříka propadl ve vápně až k volnému Radimu Řezníkovi a obránce červenomodrých nekompromisně poslal míč do sítě. 1:2

FC Viktoria Plzeň tak vyhrála nad Baumitem Jablonec a do roku 2015 vstoupí jako vedoucí tým Synot ligy!