14. kolo / Sobota 15. 11. 2008, 17:00 / Doosan Aréna

(1:0)

FK Mladá Boleslav

Ticháček – Limberský, Navrátil, Halama, Jiráček – Rezek (83. Varadi), Horváth, Rada, Petržela (86. Tatanašvili) – Kolář, Krbeček (70. Mlika).

Miller - Kalina, Rolko, Procházka, Mach - Mendy, Sylvestre, Rajnoch, Poláček (65. Kysela) - Papadopulos (80. Nečas), Pecka (46. Řezníček).

Branky: 30. Navrátil, 48. Kolář. Rozhodčí: Matějek - Wilzczek, Slavík. ŽK: Horváth - Mach, Rolko.

Diváci: 3516

V předposledním podzimním domácím utkání Gambrinus ligy přivítala FC Viktoria Plzeň ve Štruncových sadech Mladou Boleslav. Přinášíme vám v elektronické podobě klubový...

Sobotním soupeřem plzeňské Viktorky ve 14. kole Gambrinus ligy byla Mladá Boleslav, která vstupovala do dnešního zápasu z pozice třetího týmu ligové tabulky. V posledních třech kolech ale Boleslavští zaznamenali pouze jeden bod za remízu z Liberce. Naopak plzeňští fotbalisté pod vedením Pavla Vrby ještě nepoznali hořkost porážky a ze zápasů hraných na ligových trávnících mají bilanci 2-2-0. V utkání se musel lodivod viktoriánů Vrba obejít bez Petra Trappa, který dostal nepodmíněný trest na dva zápasy za vyloučení v Brně.

První poločas byl jasně v režii domácí Viktorky. Plzeňští fotbalisté udávali tempo hry již od prvních minut a svou útočnou hrou dlouho drželi hostující Boleslav na její obranné polovině. Už v prvních vteřinách utkání se ke střele dostal po nahrávce Limberského Rezek. Zakličkoval si ve vápně a levačkou poslal míč nad Millerovu branku. V 11. minutě se po centru Limberského probojoval k míči aktivní Rezek, ale netrefil ho tak, jak si představoval, a hostující obrana požár před svou brankou uhasila. Obrana Boleslavských zafungovala dobře i při střelách, které vyslali Petržela s Jiráčkem. Jejich pokusy se jim podařilo zablokovat. V 17. minutě vypálil ze střední vzdálenosti Horváth. Míč z jeho kopačky směřoval nad hostující branku. O sedm minut později se dostalo Viktorce příležitosti skórovat z přímého kopu z necelých dvaceti metrů. Jeho exekuce se ujal Horváth, ale zeď tuto střelu na branku nepustila. K odraženému míči přiběhl Limberský, jeho zakončení již hradbou těl prošlo, ale směřovalo doprostřed branky. Ve 30. minutě vybojoval Jiráček pro Plzeňské roh. Ten rozehrál Petržela, našel hlavu Rezka, který míč prodloužil a poslal na hlavu volného Navrátila. Plzeňský stoper z bezprostřední blízkosti nedal Millerovi šanci a poslal Viktorku do jednobrankového vedení!  Boleslavští se pokusili o rychlou odpověď, ze standardní situace ze středu hřiště našel balón hlavu dlouhána Rolka a Ticháček musel jeho střelu vyškrábnout nad břevno. Pět minut před koncem půle se ke střele dostal boleslavský kanonýr Pecka. Z velkého vápna poslal míč naštěstí vysoko nad břevno. V posledních minutách poločasu se do zakončení prodrali Horváth s Rezkem. Prvně jmenovaný poslal míč do středu Millerovy branky, druhý bohužel zamířil nad její konstrukci. Do kabin odcházela Viktoria s jednobrankovým vedením.

Už tři minuty po přestávce rozjásal domácí příznivce Kolář, jenž zaznamenal premiérovou branku v dresu Viktorky. Plzeňský záložník se, stejně jako předtím Navrátil, prosadil hlavou po rohovém kopu, který zahrával Petržela. Plzeň navýšila své vedení na 2:0. V 56. minutě znovu dokázal brankářské kvality Ticháček, když si na něm tentokrát při průniku z úhlu vylámal zuby Papadopulos, O pár okamžiků později se po sérii krátkých nahrávek objevil míč u Koláře, jenž se pokusil navýšit svůj gólový účet. Jeho zakončení z vápna Millerovu branku ale neohrozilo. Čtyři minuty po Kolářově střele zkusil zlomit svou střeleckou smůlu Rezek. Opět ale nemířil přesně. V 70. minutě vyzkoušel pozornost Ticháčka boleslavský obránce Mach. Plzeňského brankáře nikterak nevylekal a s jeho pokusem směřujícím do středu branky si bez problémů poradil. Chvíli nato sehráli Plzeňští další povedenou akci, když při exekucí přímého kopu Limberský posunul míč na Horvátha, ten ho poslal podél zdi na rozběhnutého Rezka. Rezek se uvolnil a technicky zakončil. Miller jen sledoval, jak míč jen těsně míjí jeho branku. Po rozehrání dalšího rohového kopu domácích vystřelil bohužel mimo tři tyče boleslavské branky Kolář. Na druhé straně odpověděli Řezníček s Mendym. Obě střely ale nesměřovaly na Ticháčkovu branku. Poslední minuty zápasu dohrávala Viktorka v poklidu za potlesku fanoušku. Tým pod vedením Pavla Vrby nepoznal ještě porážku.

FC Viktoria Plzeň – FK Mladá Boleslav 2:0