18. kolo / Neděle 3. 3. 2013, 20:00 / Doosan Aréna

(0:0)

FC Baník Ostrava

Kozáčik – Limberský, Procházka, Čišovský, Řezník – Ďuriš (57. Tecl), Darida, Kovařík, Kolář, Rajtoral (88. Fillo) – Bakoš (84. Adamov)

Bárta – Vomáčka, Frydrych, Kaprálik, Starý – Droppa, Hable, Soukup (64. Kraut), Kukec (27. Milosavljev) – Fantiš, Baroš (78. Stožický)

Branky: 66. Procházka - 51. Milosavljev Rozhodčí: K. Hrubeš - M. Wilczek, J. Kříž (Z. Proske) ŽK: 42. Milosavljev, 76. Bárta, 76. Baroš, 81. Kaprálik

Diváci: 9135

Jarní premiéru v domácím prostředí Doosan Arény v rámci Gambrinus ligy zažili viktoriáni v 18. ligovém kole proti Baníku Ostrava, jemuž patřila před výkopem nedělního střetnutí dvanáctá příčka. V základní jedenáctce soka Západočechů, vedoucího celku nejvyšší české soutěže, nemohla chybět největší zimní posila ostravského celku, Milan Baroš. Naopak Plzeňané se museli proti Ostravě obejít bez nachlazeného Pavla Horvátha.

Jarní premiéru v domácím prostředí Doosan Arény v rámci Gambrinus ligy zažili viktoriáni v 18. ligovém kole proti Baníku Ostrava, jemuž patřila před výkopem nedělního střetnutí dvanáctá příčka. V základní jedenáctce soka Západočechů, vedoucího celku nejvyšší české soutěže, nemohla chybět největší zimní posila ostravského celku, Milan Baroš. Naopak Plzeňané se museli proti Ostravě obejít bez nachlazeného Pavla Horvátha.

Už po dvou minutách hry se do zakončení tlačil po centru Marka Bakoše z pravé strany hřiště Jan Kovařík. Z malého vápna však pálil přesně do ostravského gólmana. O tři minuty později se opřel do odraženého míče na hranice šestnáctky Michal Ďuriš. Jeho dělovka skončila těsně nad břevnem. Po jedenácti minutách si připsal první úspěšný zásah také Matúš Kozáčik, jehož prověřil Davor Kukec. Ač v nadcházejících minutách hry Viktorka Baníku prakticky nepůjčila balón, byl její soupeř tím týmem, který šel málem do vedení. Ve 22. minutě přišel po ojedinělém rychlém brejku hostů Fantišův centr, který přesně našel na malém vápně hlavičkujícího Milana Baroše. Bývalý český reprezentant orazítkoval levou tyč Kozáčikovy svatyně. Na další velkou šanci utkání si musely zaplněné Štruncovy sady počkat až do 43. minuty. Po standardní situaci, kterou rozehráli Jan Kovařík s Vladimírem Daridou, doputoval balón na penaltu k Františku Rajtoralovi, který ho vzápětí nasměroval na ostravskou branku. Podařilo se mu sice překovat brankáře Michala Bártu, ale jeden z bránících hráčů Ostravy vykopl míč z brankové čáry. I když byla Viktorka družstvem, které mělo na svých kopačkách míč o poznání více, a do pokutového vápna Baníku létal jeden nebezpečný centr za druhým, do kabin se odcházelo za bezbrankového stavu.

Do druhé poločasu vstoupili o poznání lépe hosté. V 51. minutě přišel před Kozáčikovu branku centr z pravé strany hřiště, k němuž se dostal osamocený Vladan Milosavljev. Srbský ofenzivně laděný hráč se následně tváří v tvář gólmanovi Viktorky nemýlil a poslal míč do plzeňské sítě. Na ukazateli skóre následně svítil nepříznivý stav pro Plzeňany 0:1. Tři minuty nato mohlo být vyrovnáno. Do šestnáctky Baníku vlétl Daniel Kolář a naservíroval balón na malé vápno Janu Kovaříkovi. Tísněný záložník Viktorky tvrdě vystřelil, ale jeho dělovku se podařilo Michalu Bártovi vyrazit do břevna. Prakticky vzápětí se objevili v šanci také ostravští fotbalisté, jmenovitě Milan Baroš, jenž vystřihl nůžky. Bránu Viktorky netrefil. V 66. minutě přišel jeden z dalších rohových kopů Viktorie. Jan Kovařík z něj geniálním způsobem nakroutil míč před ostravského brankáře, kde ve vzduchu kraloval Václav Procházka. Plzeňský stoper svou tvrdou a přesnou hlavičkou do šibenice nedal gólmanovi Baníku jedinou šanci. 1:1! V 75. minutě ukázal rozhodčí Karel Hrubeš na značku pokutového kopu. Ránu jako z děla, kterou vyslal na ostravskou bránu Jan Kovařík, totiž srazil LukᚠDroppa rukou. K jeho exekuci se postavil David Limberský, který panenkovským způsobem překonal Bártu, ale míč skončil pouze na břevně. Následná dorážka beka Viktorky, která sice doputovala do sítě Ostravy, již byla zbytečná. Limberský se totiž provinil proti pravidlu o ofsajdu. Šest minut před koncem zápasu se pokusil překvapit Bártu stříleným centrem Jan Kovařík, ale brankář Baníku vytěsnil jeho technický pokus mimo tři tyče. Viktoriáni si vytvořili v posledních minutách utkání velký tlak, ale bohužel se jim ho nepodařilo přetavit v gól, který by znamenal zisk plného počtu bodů.

Viktorka tak ve střetnutí s ostravským Baníkem, které se odehrálo před vynikající diváckou kulisou, o níž se starali skvělí domácí příznivci, uhrála jeden bod za remízový výsledek.

FC Viktoria Plzeň - FC Baník Ostrava 1:1