24. kolo / Neděle 8. 4. 2012, 17:00

1:0

(1:0)

1.FC Slovácko

Branka: 10. Bakoš ŽK: Kolář, Darida - Trávník, Pavelka, Kuncl Rozhodčí: Jan Jílek - Patrik Filípek, Michal Urban Diváci: 9 086

Ve 24. kole Gambrinus ligy nastoupila Viktoria Plzeň v domácím prostředí Štruncových sadů proti devátému celku tabulky, 1. FC Slovácku. Oba dva dnešní soupeři se museli obejít bez hráčů, kteří se pravidelně objevují v základních sestavách. Plzeňský záložník Milan Petržela a útočník Libor Došek ze Slovácka pykali za čtvrtou žlutou kartu v sezóně, kterou uviděli v předchozím kole. Trenér Západočechů Pavel Vrba, jehož jméno bylo po celé utkání skandováno, dále postrádal zraněného Václava Procházku a jeho protějšek Miroslav Soukup nemohl počítat se službami zkušeného středopolaře Michala Korduly, kterého také trápí zdravotní problémy.

Ve 24. kole Gambrinus ligy nastoupila Viktoria Plzeň v domácím prostředí Štruncových sadů proti devátému celku tabulky, 1. FC Slovácku. Oba dva dnešní soupeři se museli obejít bez hráčů, kteří se pravidelně objevují v základních sestavách. Plzeňský záložník Milan Petržela a útočník Libor Došek ze Slovácka pykali za čtvrtou žlutou kartu v sezóně, kterou uviděli v předchozím kole. Trenér Západočechů Pavel Vrba, jehož jméno bylo po celé utkání skandováno, dále postrádal zraněného Václava Procházku a jeho protějšek Miroslav Soukup nemohl počítat se službami zkušeného středopolaře Michala Korduly, kterého také trápí zdravotní problémy.

V sedmé minutě došlo poprvé v utkání k ohrožení branky. O první střelu se postaral David Pavelka, jehož pokus z hranice šestnáctky skončil v náruči Romana Pavlíka. V následném protiútoku vlétl do vápna Slovácka Michal Ďuriš a zpětnou nahrávkou na malé vápno hledal Daniela Koláře. Ten vypálil, jeho zakončení bylo zablokováno a v hlavičkovém souboji před odkrytou bránou s vysokým Janem Trousilem nemohl plzeňský středopolař zvítězit. Po deseti minutách hry se Viktorka ujala vedení. Pavel Horváth po nakrátko rozehraném rohovém kopu našel přesným centrem na malé vápno Marka Bakoše. Slovenský kanonýr se odpoutal od svého strážce a hlavou rozvlnil míč za zády bezmocného Heči. 1:0 pro Viktorku. Ve 21. minutě se pokusil vyrovnat střelou z pětadvaceti metrů Vlastimil Daníček. Plzeňský gólman byl připraven. Viktorka odpověděla Kolářovým zakončením. Ofenzivní univerzál Plzeňanů zatáhl míč k pokutovému území hostů a připravil si ho na střelu. Jeho přízemní ráně mnoho nechybělo, málem skončila za zády brankáře Slovácka. Deset minut před koncem prvního poločasu se do balónu opřel Michal Trávník. Sedmnáctiletý mladík pálil z dvaceti metrů, míč prošel klubkem těl, ale Roman Pavlík ho zkrotil. Vzápětí gólman Viktorie zasahoval proti střele Filipa Hlúpika, kterou vyrazil před sebe. K následné dorážce defenzíva viktoriánů nikoho nepustila. Následně na druhé polovině hřiště technicky zakončoval po sklepnutí Marka Bakoše na vápno Vladimír Darida. Milan Heča se předvedl kvalitní robinsonádou. Poté zahrozil dalekonosnou střelou Radek Mezlík. Roman Pavlík plachtil marně, ale míč naštěstí skončil vedle pravé tyče.

Druhý poločas otevřel střeleckým pokusem Marek Bakoš. Pálil z hranice šestnáctky mimo tři tyče. O minutu později zakončoval ze stejných míst František Rajtoral. Balón si ani tentokrát cestu do branky nenašel. V 51. minutě se poprvé ukázali ve druhé polovině utkání hráči Slovácka. Střelu Filipa Hlúpika z šestnácti metrů vyrazil výborným zákrokem Roman Pavlík na roh. Po hodině hry vyzkoušel své střelecké štěstí Vladimír Darida. Nemířil přesně. V 72. minutě předvedl parádní fotbalový kousek Václav Pilař. Po rohovém kopu Pavla Horvátha vystřihl brilantní nůžky, ale bohužel trefil Ladislava Volešáka, který srazil míč na rohový kop. Volešák se poté ukázal i v ofenzivní činnosti, když zkusil ohrozit Pavlíkovo čisté konto. Bránu Viktorie ale netrefil. V 84. minutě se dostali po ztrátě míče do rychlého protiútoku fotbalisté Slovácka. Přečíslení čtyři na dva zakončil střelou David Pavelka, ale Roman Pavlík ukázal svůj brankářský um. Pavelkův střelecký pokus vyrazil. Dvě minuty před koncem utkání se znovu zaskvěl brankář Viktorky, když konečky prstů vytěsnil mimo bránu technickou Volešákovu střelu.

Žádných dalších šanci se poté zaplněné Štruncovy sady nedočkaly, ale naprostou většinu z 9 086 skvěle fandících diváků to vůbec nemrzelo. Viktoriáni si totiž připsali do ligové tabulky další tři důležité body.

FC Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 1:0