(0:1)

AC Sparta Praha

Šampalík – Kadar, Vacovský, Čihák, Rychnovský – Pavlík, Řezáč (73.Vilček) – Pihrt (90. Mudra), Vais, Pfeifer (87. Kulhánek) – Pinc

Branky Viktorie: 50. Pinc, 65. Vais

Fanoušci, kteří o víkendu zavítali na souboj dorostenců U19 se Spartou Praha, určitě své návštěvy nelitovali. V Luční ulici se totiž hrál atraktivní fotbal a z výhry 2:1 se radovali viktoriáni, kteří tak na svého soka ztrácejí v tabulce jen 2 body a jsou na druhém místě.

V prvním poločasu to bylo vyrovnané utkání, viktoriáni hrozili především střelbou ze střední vzdálenosti. Sparta se spoléhala na pozornou obranu a vyrážela do rychlých protiútoků. Po jednom z útoků ve 32. minutě se prosadil střelou z malého vápna Novotný po akci Majky – 0:1. V závěru poločasu měli příležitost domácí po akci Rychnovského a následné střele Pfeifera.

Do druhého poločasu vstoupili hráči Plzně aktivněji a v 50. minutě srovnali skóre. Řezáč se z hranice pokutového území opřel do míče, Bačkovský jeho střelu neudržel a Pinc dorazil míč do odkryté branky – 1:1.

Povedený moment přišel v 65. minutě, kdy Pavlík vysunul Rychnovského, který si ideálně zpracoval míč a přesným centrem našel Vaise. Ten s překonáním brankáře neměl problém – 2:1. V 78. minutě měla možnost Sparta, když po centru z pravé strany hlavičkoval Fortelný do břevna.