Všem mládežnickým kategoriím Viktorie Plzeň již skončila ligová sezona. Skvělého umístění dosáhly dorosty, kdy U19 i U16 končí bronzová, U17 pak dokonce stříbrná, stejně jako žáci U12! Reportáže z posledních zápasů přinášíme v tomto článku, připravujeme pro vás i hodnocení trenérů jednotlivých kategorií.

České Budějovice U19 – Viktoria Plzeň U19 1:2

„Sehráli jsme velmi dobrou první půli, soupeři jsme nedovolili téměř nic. Kromě branek Arzbergera a Selnara jsme dvakrát trefili tyč a jeden gól nám nebyl uznán pro ofsajd. Domácí korigovali až v závěru z nařízeného pokutového kopu,“ hodnotil zápas trenér Viktorie Jiří Kohout, jehož celé hodnocení najdete v detailu zápasu.

Branky: 85. Kalousek (pen.) – 26. Arzberger, 60. Selnar.
Sestava Plzně: Hrachovec – Ryška (57. Svoboda), Míka, Čihák, Bartůněk – Petr, Pavlík (C) – Štursa (76. Holík), Selnar, Arzberger – Kepl (63. Pinc).

KONEČNÁ TABULKA ZDE

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Viktoria Plzeň U17 – Jablonec U17 3:1

„Od prvních minut utkání jsme byli mužstvem, které mělo častěji míč na kopačkách. Jsme rádi, že jsme se se soutěží rozloučili kvalitním a dominantním výkonem. Výhra nám zajistila druhé místo v tabulce,“ pochvaluje si kouč Plzně Jiří Žilák. Celé hodnocení najdete v detailu utkání.

Branky: 39. Šulc, 78. Šulc, 80. Plecitý – 18. Horáček.
Sestava Plzně: Mařík – Fišer, Kraml (74. Brož), Žilák, Uzlík (C), Hranáč, Plecitý, Šulc, Vrba (64. Patrovský), Václavík (68. Klich), Němec (74. Zajíček).

Viktoria Plzeň U16 – Jablonec U16 5:1

Lodivod Plzně U16 Josef Parlásek hodnotil zápas následovně: „Vyšel nám úvod utkání, což nám přineslo určitý klid na kopačky a s tím spojené sebevědomí. Zvítězili jsme zaslouženě, dařilo se nám.“ Celé hodnocení naleznete v detailu zápasu.

Branky: 5. Pecháček, 9. Valeš, 48. Kuhajda, 50. Lehký, 59. Halász (pen.) - 75. Vobejda.
Sestava Plzně: Riedl – Halász (C), Strmiska, Strnad, Kavka – Pavlík (67. Dotzauer), Kuhajda (55. Koranda), Lehký – Valeš (64. Demeter), Pecháček, Popovič (55. Petrmichl).

Viktoria Plzeň U15 – Mostecký FK U15 3:2

„V úvodu utkání jsme byli lepším mužstvem, bohužel zhruba od 20. minuty do konce první půle naše aktivita upadla. Soupeř lacině otočil, nicméně poločasové rady si kluci vzali k srdci a vybojovali tři body,“ zhodnotil zápas trenér Štěpán Havránek. Celé hodnocení je k dispozici v detailu zápasu.

Branky: 12. Brýla, 50. Sabol, 65. Koželuh – 23. Holdy, 29. Klíč.
Sestava Plzně: Šulc – Šimek (36. Řezníček), Šoul, Jílek (C), Brýla – Kolerus (36. Drtil), Krátký – Renza (36. Patrovský), Pešek (36. Královec), Mertl (36. Sabol) – Koželuh.

Viktoria Plzeň U14 – Mostecký FK U14 6:1

Poslední mistrovské utkání sezony 2016/2017 se pak vydařilo čtrnáctce, která ve Zbůchu porazila Mostecký FK hned 6:1. Zářil hlavně útočník Filip Velfl, jemuž se podařilo skórovat hned čtyřikrát.

Branky: 38. Velfl, 42. Velfl, 50. Velfl, 52. Planeta, 62. Bešta, 64. Velfl – 60. Tomeš.
Sestava Plzně: Daněk – Karásek, Holík (36. Velfl), Brož (36. Krůta), Šticha, Prokop (36. Bešta), Vobruba, Jedlička, Vanc (C), Planeta, Nedvěd (36. Benedikt).

Viktoria Plzeň U13 – Písek U13 8:2

Žáci do 13 let si v závěrečném středečním kole poradili na Vodních stavbách s Pískem 8:2. V konečné tabulce tedy obsadili čtvrté místo se 43 body a skóre 166:85.

Branky: 5. Doubek, 7. Falout, 20. Štauber, 35. Čeliš, 55. Falout, 70. Čeliš, 85. T. Keltyčka, 88. Řeřicha - 63. Kašpar, 75. Kašpírek.
Sestava Plzně: Daněk – Čeliš (C), Čermák, Doubek, Falout, D. Keltyčka, T. Keltyčka, Košik, Mertl, Motlík, Prokop, Řeřicha, Štauber, Urbánek, Rádl.

Viktoria Plzeň U12 – Písek U12 6:2

„V posledním mistrovském utkání sezony jsme se chtěli rozloučit výhrou podpořenou kvalitním výkonem. V útočné fázi jsme ale často volili razanci a nemohli se dlouho prosadit, v obranné fázi jsme si však počínali lépe než dříve,“ všiml si kouč Martin Vísner, jehož celé hodnocení najdete v detailu utkání.

Branky: 15. Dvořák, 30. Gaszczyk, 42. Gadač, 70. Hašek, 77. Gadač, 80. Gaszczyk - 29. Horba, 34. Matoušek.
Sestava Plzně: Krištofovič – Vilímek, Šedivý, Dvořák. Si. Horváth, Hrdina, Fremr, Se. Horváth (C), Houdek, Gadač, Gaszczyk, Hašek, Suchý, Soupír, Petr.