Vzájemné zápasy se datují od sezony 1995/1996, kdy oba duely skončily dělbou bodů. V Uherském Hradišti se hrálo 2:2, když branky Viktorie dával Heřman a Slabý. Jarní odveta ve Štruncových sadech skončila rovněž smírným výsledkem 1:1. Zatímco Viktoria skončila v tabulce devátá, Uherské Hradiště sestoupilo.

Vzájemné zápasy se datují od sezony 1995/1996, kdy oba duely skončily dělbou bodů. V Uherském Hradišti se hrálo 2:2, když branky Viktorie dával Heřman a Slabý. Jarní odveta ve Štruncových sadech skončila rovněž smírným výsledkem 1:1. Zatímco Viktoria skončila v tabulce devátá, Uherské Hradiště sestoupilo.

Za současného kádru Viktorie oblékal dres Slovácka pouze Václav Procházka, který v Uherském Hradišti hostoval v roce 2005. Na soupisce Slovácka nenajdeme ani jednoho hráče, který by prošel plzeňskou Viktorií.

Diváci: 9 086
FC Viktoria Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Ševinský, Čišovský, Limberský - Horváth, Darida (87. Trapp) - Ďuriš, Kolář, Pilař (90. Berger) - Bakoš (77. Wágner). Trenér Pavel Vrba.
1. FC Slovácko: Heča - Kuncl, Mezlík, Trousil, Reinberk - Hlúpik (76. Košút), Daníček, Trávník (82. Franta), Volešák, Pavelka - Ondřejka (67. Kovář). Trenér Miroslav Soukup.

Srpen 1995: Bod z půdy nováčka zachránil Slabý

Joko Uherské Hradiště, které se v roce 2000 sloučilo se Starým Městem a vznikl 1. FC Synot (přejmenovaný v roce 2004 na 1. FC Slovácko), postoupilo poprvé do první ligy v roce 1995 a hned ve čtvrtém kole přijela na půdu nováčka Viktoria Plzeň. Moravané měli před utkáním na kontě dvě prohry a jednu remízu, zatímco Viktoria dvakrát vyhrála, jednou hrála nerozhodně a byla dokonce na druhém místě tabulky. Trenér Jaroslav Hřebík poslal do boje sestavu M. Čaloun - Slabý - Vlček, Janota - Studeník (72. Plocek), Skála, Mika (72. Purkart), Heřman, Bečka - Janoušek, Kulhánek (90. Ježek). Téměř devět tisíc fanoušků hnalo domácí od úvodních minut k velkému náporu. Ten však dokonale zmrazila Viktoria po dvaceti minutách, kdy Kulhánek předložil míč před hranicí velkého vápna Heřmanovi, který se nádherně trefil k pravé tyči. Po obrátce Moravané vyrovnali krásnou střelou Pennera z voleje, na kterou neměl M. Čaloun nárok. A když přidal Soldán druhý gól, věřili domácí pevně ve vítězství. Jedenáct minut před koncem však Slabý z trestného kopu vyrovnal a stav 2:2 se nezměnil. Rovněž jarní odveta v Plzni skončila nerozhodně 1:1, ale postavení obou celků na konci bylo rozdílné. Viktoria skončila devátá, Uherské Hradiště však tabulku uzavíralo a sestoupilo do druhé ligy.

Říjen 1999: Boj o první příčku ve druhé lize

V létě roku 1999 plzeňská Viktoria z nejvyšší soutěže sestoupila, ale hned od úvodních kol druholigové sezony 1999 - 2000 bojovala o prvenství se Synotem Staré Město, předchůdcem dnešního Slovácka. Po devátém kole byla Plzeň v tabulce na druhém místě s tříbodovou ztrátou právě na Synot. Na vzájemné utkání přišlo do Štruncových sadů přes 3 000 diváků, kteří viděli atraktivní fotbal. Sestava Vosyka - Jindra, Slabý, Čihák - Purkart, Švejdík, Babka, Šelicha, Bečka - Zákostelský (90. Smetana), Antoš (80. Šedivec) se do lídra zakousla a zle mu zatápěla. Po přímém kopu Purkarta vrátil před branku míč Antoš a Zákostelský otevřel skóre. Vzápětí unikl po straně důrazný Antoš a jeho přihrávku poslal do sítě Švejdík. Po obrátce se hosté zlepšili a Vojtěšek z penalty nařízené za faul na Malára nezaváhal. Když za chvíli Lysáček po centru Malára vyrovnal na 2:2, vypadalo to s Viktorií všelijak. Její hráči se však v závěru doslova překonávali. Po centru Purkarta zatloukl míč do sítě hlavou Slabý a drama vyřešil tři minuty před koncem nádherným gólem Šelicha a pečetil výhru 4:2. Plzeň byla v čele soutěže. Na jaře však bylo všechno trochu jinak. Synot kopal penaltu za penaltou, celkem jich bylo v sezoně devatenáct (!), doma Viktorii porazil 3:1 a druhou ligu vyhrál. Společně s ním však postoupila mezi elitu z druhého místa i Viktoria Plzeň.

Březen 2001: Pleškova penalta rozhodla

V sezoně 2000 - 2001 byla plzeňská Viktoria nováčkem první ligy a stejně tak Synot. Ve vzájemném utkání na podzim se doma Moravané radovali z překvapivě vysoké výhry 5:0 a usadili se v klidném středu tabulky. Viktoria však bojovala o holý život a pohybovala se neustále v suterénu. Před jarní odvetou v 18. kole ve Štruncových sadech byla poslední, ale naději na zácharnu stále měla. Znamenalo to ale doma bodovat naplno. Kouč Miroslav Koubek postavil mužstvo Šilhavý - Švejnoha - D. Novák, J. Novák, Horák - Bartoš, Marek (46. Zapoměl), Vomáčka (62. Bečka), Pleško - Peteřík, Šedivec (88. Kraus). Už v deváté minutě zastavili hosté ve velkém vápně pronikajícího Peteříka faulem a rozhodčí Handlíř po chvilce zaváhání ukázal na značku pokutového kopu. Míč si postavil Pleško a tvrdou nekompromisní střelou poslal Viktorii do vedení. Synot měl potom velkou převahu, ale obrana v čele s brankářem Šilhavým zahrála spolehlivě. Až na pár šancí hosty k ničemu nepustila. Naopak z brejků mohli Peteřík se Šedivcem přidat další góly, což se nestalo a stav 1:0 tak byl konečným výsledkem. Výhra nebyla Viktorii nic platná, protože nakonec skončila poslední a sestoupila. Synot bral jedenáctou příčku.

Listopad 2003: Nezmar vyloupil Štruncovy sady

Rovněž v sezoně 2003 - 2004 byla Viktoria prvoligovým nováčkem a pod vedením trenéra Františka Cipra hrála o záchranu. Ve třetím kole na půdě Synotu uhrála cennou remízu 2:2, odveta se hrála už v listopadu v Plzni a domácí si na svého soupeře věřili, přestože se Synot pohyboval ve středu tabulky a Viktoria byla čtrnáctá, těsně nad sestupovými příčkami. Domácí ve složení Colceag - Kukol, Knakal, Skuhravý, Smola - Procházka (54. Kučera), Švejnoha (83. Edno), Jež, Barteska, Limberský (63. Blaha) - Smíšek se velice snažila, ale gól se vstřelit nepodařilo, přestože šance byly. Měli je Barteska, Limberský, Blaha a Jež. O všem rozhodl v 53. minutě Nezmar, který dorazil brankářem vyraženou střelu z trestného kopu. Stav 0:1 zůstal až do konce. Zajímavostí bylo, že se v tomto utkání potkali na trávníku David Limberský a Milan Petržela. Dnešní spoluhráči a reprezentanti však měli tenkrát na sobě jinou barvu dresu. A jak vypadala situace na konci soutěže? Viktoria poslední v tabulce sestupovala do druhé ligy a Synot skončil na výborné páté příčce.

Květen 2006: Zdrcený trenér Straka

V předposledním kole prvoligového ročníku 2005 - 2006 potřebovala Viktoria v domácím duelu se Slováckem body jako sůl. Hrála o záchranu, byla na předposledním místě a výš ji mohly vynést jen tři body. Před pár týdny přišel Plzeň zachránit trenér motivátor František Straka, ale příliš radosti zatím nezažil. Proti Slovácku věřil tomuto celku: Mucha - Procházka, P. Knakal (82. Smejkal), Vlček, Smola - Fillo, Rada, Barteska, Šíma (58. M. Knakal) - Vágner (46. Bednář), Krbeček. Domácí měli sice častěji míč na svých kopačkách, ale v koncovce byli doslova bezradní. Toho využili hosté a ještě do přestávky jim po rohu zajistil Šuškavčevič vedení. A když se Viktoria neprosadila ani po přestávce, udeřili Moravané podruhé a Ivana skvělé sólo proměnil ve druhý gól. Porážka 0:2 všechny zdrtila, včetně trenéra Straky a v záchranu se už příliš nevěřilo. V posledním kole však Viktoria vyhrála v Praze nad Spartou 3:1 a protože Jihlava doma padla se Slavií 0:3, plzeňský celek se nakonec v první lize zachránil. Slovácko skončilo na sedmé příčce.

Listopad 2006: Nevděčník Malár školil Slovácko

Hned v další prvoligové sezoně 2006 - 2007 hrála Viktoria na půdě Slovácka ve třináctém kole a domácí na tom byli hodně špatně. Poslední příčka nevěstila do budoucna nic dobrého. Viktoria naopak okupovala střed tabulky a chtěla získat nějaký ten bod i venku. Trenér Stanislav levý věřil hráčům Daněk - Knakal, Müller, Procházka, Smola - Malár (90. Borek), Pilař, Trapp, M. Jarolím, Limberský - Fillo, Krbeček (85. Smejkal). Hosté byli lepší celé utkání, ale střelecky se prosadili až po obrátce. Bývalý hráč Slovácka Malár, který se jinak ve Viktorii příliš neprosadil, utekl po pravé straně a z jeho přesného centru otevřel skóre Krbeček. Malár připravil spoluhráčům i další šance, ale stav se měnil až v poslední minutě. Útok do otevřené obrany zakončil ukázkově Fillo a Viktoria zvítězila 2:0. Stejným výsledkem vyhrála Viktoria i na jaře v domácí odvetě a nakonec z toho byla výborná pátá příčka. Slovácku se naopak vůbec nedařilo, skončilo poslední a zamířilo do druhé ligy.

Březen 2011: Sudí obrali Viktorii o výhru

Na jaře 2011 Viktoria zdolávala v cestě za mistrovským titulem velké překážky. Výkony už nebyly tak suverénní jako na podzim, přesto se stále držela v čele tabulky. V devatenáctém kole cestovala na Slovácko a byla favoritem Trenér Pavel Vrba věřil hráčům Pavlík - Rajtoral, Neuwirth, Bystroň, Limberský - Ďuriš, Horváth, Trapp, Bakoš (58. Jiráček), Kolář - Rezek (90. Brezinský). V úvodní minutě se trefil do černého Bakoš a Viktoria na trávníku herně přímo dominovala. Další tutovky však nevyužila, nastřelila břevno a přišel trest v podobě vyrovnání Mezlíkem. Za stavu 1:1 zahodil Rezek penaltu a Slovácko šlo za chvíli gólem J. Valenty do vedení. Závěrečný nápor Plzně však byl drtivý, lavinovitým útokům čelil až brankář Filipko. Osm minut před koncem Jiráček vyrovnal a za chvíli vstřelil Kolář vítězný gól, který však rozhodčí na pokyn asistenta pro údajný ofsajd neuznal. Kamery však dokázaly, že to byl naprosto regulérní gól. Viktoria tak přišla nespravedlivě o dva body. Náskok před Spartou už byl pouhé dva body, v dalším kole Viktoria největšího soka doma zdolala 1:0 a nakonec získala první mistrovský titul. Slovácko skončilo třinácté a v pohodě se v nejvyšší soutěži zachránilo.

2003/04
1. FC Synot - FC Viktoria Plzeň 2:2 – Malár, Kowalík – vlastní (Kostka), Barteska
FC Viktoria Plzeň - 1. FC Synot 0:1 – Nezmar