1. kolo / Neděle 12. 3. 2017, 12:00 / Mšeno – UMT

(1:3)

FK Jablonec

Mazánek – Štěpánek, Florian, Javůrek, Jákl (C), V. Horáček, Ráček, L. Horáček (56. Krátký), Tokár, Vostál, Štolba (70. Urbánek).

Novák – Plecitý, Fišer, Žilák (70. Popovič), Uzlík (C), Šulc, Zajíček, Štursa (56. Němec), Selnar, Vrba (72. Kodýdek), Heller (63. Brož).

Branky: 2. Horáček – 23. Uzlík, 32. Fišer, 38. Plecitý, 44. Heller, 68. Vrba, ŽK: Mazánek, Rozhodčí: Řeháček – Hnětynka, Dvořák.

Diváci: 50

Začátek dohrávaného utkání se Plzni nevydařil, již ve druhé minutě skórovali domácí. „Dlouho jsme drželi míč, ale po jeho ztrátě jsme nezahráli dobře,“ bědoval trenér Viktorie Jiří Žilák.

S dalším průběhem utkání již ale mohl být spokojen. „Ve 20. minutě jsme se probudili. Začali jsme více běhat, zařazovali jsme náběhy za obranu, byli jsme poctivější v přechodové fázi a začaly přicházet šance,“ popisuje Žilák. Ve 23. minutě proměnil Uzlík penaltu, další branky přidali Fišer s Plecitým po přihrávkách Šulce a Žiláka.

Ve druhé půli zvýšil Heller na 4:1. „Tempo utkání postupně začalo upadat,“ všiml si plzeňský kouč. Gólový účet uzavřel Vrba, který pohodlně skóroval po vybojovaném hlavičkovém souboji Žiláka. „Vítězství je zasloužené. Úvod zápasu pro nás ale musí být ponaučením, v tréninku budeme pracovat na výstavbě hry,“ vidí prostor k zlepšení trenér Plzně.