31. kolo / Sobota 27. 5. 2017, 11:00 / Luční

(0:0)

FC Baník Ostrava

Hrachovec – Ryška, Míka, Čihák, Bartůněk – Petr, Pavlík (C) – Arzberger (62. Selnar), Pfeifer (88. Kapuscinský), Štursa – Kepl.

Murin – Dolba, Blejchař, Kubík, Lehnert (C), Chvěja, Buchta (84. Tůma), Kaloč, Ptáček (57. Pak), Smékal (84. Mooc), Bolf (70. Hejl).

Branky: 62. Čihák, 73. Kepl – 59. Kubík, 60. Chvěja, Penalty: 3:5, ŽK: Čihák, Kepl, Rozhodčí: Cihlář – Šiška, Kříž.

Diváci: 100

Jiří Kohout (FC Viktoria Plzeň): „Do zápasu jsme vstoupili aktivně a hned jsme si vypracovali vyloženou šanci, ale Kepl samostatný únik neproměnil. Během prvního poločasu jsme byli častěji na míči a soupeř spíše spoléhal na brejkové příležitosti. Oba týmy měly několik možností ke vstřelení branky, ale do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Druhý poločas již branky nabídnul, nejprve však neproměnil svoji tutovku Pfeifer a znovu Kepl. Baník otevřel skóre v 59. minutě po dohrané situaci v pokutovém území, kdy se trefil Kubík. Hned za dvě minuty to bylo již 2:0, když kombinační akci zakončil Chvěja. Viktoriáni však nesložili zbraně a zvýšenou aktivitou soupeře přitlačili na jejich polovinu. V 62. minutě se po rohovém kopu prosadil Čihák a v 73. minutě vyrovnal po důrazu ve vápně Kepl. Další šance Čiháka a Pavlíka jsme již nevyužili. Penaltový rozstřel lépe zvládli hosté a zvítězili 5:3.“