f Reportáž ze zápasu: Plzeň - Slavia 0:3 (0:3) | FC VIKTORIA Plzeň

Junioři na domácím hřišti padli s pražskou Slavií
19.11.2017
FCVP
Juniorka - reportáž

Po reprezentační přestávce již byla v akci také juniorka Viktorie Plzeň. Bez svého kapitána Rudolfa Nováka a brankářské jedničky Dominika Sváčka přivítala v Luční ulici Slavii Praha. Sešívaní v první půli přežili všechny šance červenomodrých a sami se třikrát prosadili, díky čemuž si ze západu Čech odvezli všechny tři body.

15.kolo, neděle 19.11.2017, 10:15, Luční
Plzeň: Hrachovec – Kadar, Vacovský (C), Skála, Ryška – Pavlík (86. Pek), Kulhánek (61. Vilček) – Vais, Mudra, Arzberger – Pinc.
Slavia: Otáhal – Schnürer, Stropek, Kingue, Havrda (85. Kovařík) – Bucha (C), Bjeloš (76. Stehno) – M. Lauricella (69. Čvančara), Badocha, Nabiyev – Sintean.
Branky: 10. Bjeloš, 28. Havrda, 45. Badocha, ŽK: Mudra – Bjeloš, Sintean, Rozhodčí: Severýn – Fišer, Kožár.
Diváci: 75.

Komentář

Jako první si šanci vytvořili viktoriáni, respektive ji spíše připravili sami hosté. Po hrubce brankáře Otáhala měl velkou možnost Arzberger, z hranice vápna ale přestřelil slávistickou branku. A Pražané trestali dvojnásobně. V 10. minutě se přesnou ranou prosadil Nikola Bjeloš, o 18 minut později střelu Šimona Havrdy nedokázal gólman František Hrachovec zkrotit a bylo to 2:0. Zápas rozhodně nenudil ani nadále, velkou šanci měl po akci Pince Jakub Kulhánek, jenomže jeho střela minula tyč. Na druhé straně míč z čáry odkopával stoper Filip Vacovský.

Když poté Viktoria neproměnila další dvě gólové příležitosti, údeřili opět sešívaní. Na konci prvního poločasu navýšil na 3:0 Ondřej Badocha. Ve druhém dějství hry měli za domácí celek šanci alespoň zmírnit skóre Tomáš Skála a Filip Vacovský, ani jeden své šance ale nevyužil a slávisté si odvezli vysoké vítězství.