f Reportáž ze zápasu: Plzeň - Hradec Králové 5:1 (1:1) | FC VIKTORIA Plzeň
All-in permice 2018/2019
Máme viktoriánské srdce. Permanentky na novou sezonu v prodeji od 10. dubnaNabídni své místo

Plzeň - Hradec Králové 5:1 (1:1)

Díky skvělé druhé půli porazili junioři Hradec Králové 5:1!
18.2.2018
FCVP
Juniorka - reportáž

Vstup do jarní části Juniorské ligy vyšel týmu trenéra Jiřího Kohouta na výbornou. Po remízovém prvním poločase přišla gólová smršť ve druhém, díky níž si viktoriáni zajistili tři body nad těžkým soupeřem. Konečné skóre bylo 5:1!

18. kolo, neděle 18. 2. 2018, 11:00, Luční
Plzeň: Sváček – Kadar, O. Pek, Čihák, Ryška (55. Svoboda) – Pavlík (C) (82. Suchý), Živulič – Holík (55. Štursa), Řezáč (75. J. Pek), Pihrt – Vilček.
Hradec Králové: Vízek – Vukčevič, Holeš (81. Gjinollari), Soukeník, Čáp, Kundrt, Střelec (69. Kadlec), Kropáček (55. Chocholatý), Martinec (C), Čech, Jukl.
Branky: 29. Ryška (pen.), 65. O. Pek, 67. Štursa, 72. Štursa, 75. Vilček – 30. Střelec, ŽK: O. Pek, Čihák, Rozhodčí: Matějček – Hrabovský, Kožár.
Diváci: 80.

Komentář

V úvodním dějství zápasu k vidění moc šancí nebylo. První větší přišla až ve 22. minutě, kdy z protiútoku posnul Vilček míč na Řezáče, který v lepší pozici našel Holíka. Toho ovšem vychytal brankář Patrik Vízek. Po necelé půlhodině hry byl ve vápně faulován Tomáš Vilček a Milan Ryška proměnil nařízený pokutový kop, vzápětí ale Hradečtí zásluhou přízemní rány Václava Střelce vyrovnali na 1:1. V závěru prvního poločasu pak ještě Dominik Sváček předvedl parádní zákrok proti střele Romana Čápa z přímého kopu.

Ve druhém dějství začali viktoriáni úřadovat střelecky. Nejprve sice po centru Diega Živuliče hlavičkoval Petr Řezáč jen do gólmana Vízka, poté už se ale z rohového kopu prosadil Ondřej Pek. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat, po 11 minutách na hřišti navyšoval na 3:1 pěknou střelou Ondřej Štursa. Stejný hráč vsítil i čtvrtý gól červenomodrých, když zužitkoval přesný centr Jakuba Kadara. Střelecký účet se zastavil až na čísle 5, zblízka se totiž v 75. minutě prosadil Tomáš Vilček.

Juniorka Viktorie tak na úvod jara porazila Hradec Králové vysoko 5:1 a posunula se na třetí místo české části tabulky!

Ohlasy trenérů

Jiří Kohout (FC Viktoria Plzeň): „Dali jsme pět gólů Hradci, čehož si vážíme. První půle z naší strany byla slušná, přestože skončila 1:1. Hodně se to tahalo, my jsme měli více ze hry a Hradec hrozil z brejků. Utkání zlomil třetí gól, výsledek byl ale podle mě pro hosty až příliš krutý. Pět gólů si nezasloužili, nás to ale samozřejmě těší. Hra byla slušná, vidíme to tedy pozitivně.“