FC Viktoria Plzeň porazila Vojvodinu i podruhé a slaví postup do základní skupiny Evropské ligy!

Play-off / Čtvrtek 27. 8. 2015, 20:30 / Karadjordje

19. Djurić (vl.)
60. Ďuriš

Žakula – Vasilić, Djurić, Pekarić, Nastić (66. Radović) – Maksimović, Sekulić – Paločević, Ivanić (80. Stamenić), Babić (64. Zočević) – Ožegović

Kozáčik – Rajtoral, Hubník (54. Baránek), Procházka, Limberský – Vaněk, Hrošovský – Petržela (73. Vůch), Kolář (81. Mahmutovič), Kopic – Ďuriš

Branky: 19. Djurić (vl.), 60. Ďuriš, ŽK: Djurić, Pekarić – Limberský, Rozhodčí: Koukoulakis – Grevenis, Kourompyliaová (všichni Řecko)

Diváci: 7 617

FC Viktoria Plzeň si po roční pauze opět zahraje základní skupinu evropských pohárů. V play off Evropské ligy vyřadila tým FK Vojvodina, když po domácí jasné výhře 3:0 dokázali Západočeši porazit Novi Sad také v odvetě – 2:0. O branky se postarali Limberský, po jehož centru si domácí dali vlastní gól, a ve druhé půli Ďuriš.

Vstup do utkání patřil domácímu týmu, který hnal dopředu zaplněný stadion. Do první šance se v 8. minutě cpal Ožegović, obrana Viktorie ale byla pozorná. O dvě minuty později se stejný hráč do zakončení dostal, jeho hlavička ale mířila hodně vedle. Plzeň se v úvodu zápasu marně snažila vymanit z tlaku, ve 12. minutě se Ivanić uvolnil ve vápně a vypálil, Kozáčik ale jeho střelu vyrazil na roh. Český tým se poprvé dostal k zakončení v 15. minutě, Ďuriš si našel místo pro střelu, brankáře Žakulu ale nepřekvapil. Viktoria pokračovala v útočení, z pravé strany poslal zajímavý centr do šestnáctky Kopic a Kolářovi chybělo pár centimetrů, aby míč uklidil hlavou do branky. Největší šanci Vojvodiny v prvním poločase měl v 18. minutě Ivanić, který prošel mezi obránci, obstřelil Kozáčika a nastřelil tyč plzeňského brankáře. V podstatě z protiútoku Viktoria rozhodla o svém postupu. Limberský poslal z levé strany centr do pokutového území, který Žakula vyrazil před sebe a obránce Djurić si dal vlastní gól – 0:1!

FK Vojvodina tak stála před velice těžkým úkolem - nastřílet českému týmu pět gólů a žádný další neinkasovat. Domácí se proto vrhli do útoku a Plzeň zatlačili. Všechny pokusy ale odrážela obrana nebo zasáhl Kozáčik. Velkou šanci na vyrovnání měl Baibić, který napřáhl ke střele na hranici pokutového území, mířil ale kousek vedle branky. Na druhé straně zahrozil Kopic, který vyslal tvrdou střelu na Žakulu. Ten ale míč s vypětím sil vyrazil. Oba týmy tak šly do kabin za stavu 1:0 pro Viktorii Plzeň.

Na začátku druhého poločasu měla Plzeň obrovskou šanci na zvýšení náskoku. Petržela na kraji vápna vykoupal v kličkách jednoho z obránců a přihrál volnému Limberskému. Ten poslal nadýchaný centr do vápna přesně na hlavu Kopice, který mířil do rohu branky. Žakula ale předvedl robinsonádu a vyrazil míč na roh. Domácí se pak sice usadili na polovině Viktorie, kvůli velkému počtu nepřesností se ale do žádné velké šance nemohli dostat. Po jednom ze soubojů u velkého vápna hostů dostal řádně naloženo Hubník, pár minut ještě vydržel na hřišti, ale v 54. minutě musel být vystřídán Baránkem. Srbský tým se sympaticky snažil útočit, otevíral obranu a to samozřejmě mistrům české ligy hrálo do karet. V 60. minutě poslal Kolář přihrávku do běhu na Kopice, který předložil míč před branku, kam si naběhl Ďuriš a s přehledem překonal Žakulu – 0:2!

O dvě minuty později mohlo být ještě veseleji, po Petrželově prudkém centru z pravé strany vlétl do hlavičky Kopic a doslova trefil domácího brankáře, který tak zabránil třetímu gólu ve své síti. Hráči Vojvodiny už věděli, že ani letos do základní skupiny Evropské ligy nepostoupí, nicméně zbraně nesložili a snažili se aspoň jednou potěšit svoje fanoušky. Velmi blízko k brance byl Pološević, který z přímého kopu mířil dobře k tyči, Kozáčik ale parádním zákrokem vyrazil míč na roh. S přibývajícím časem domácí tým pomalu ale jistě fyzicky i psychicky odpadal, a tak se stále více hrálo na polovině Vojvodiny. Viktoriáni si závěr zápasu vychutnávali, další góly mohli přidat výborně hrající Kopic, Ďuriš i střídající Vůch s Mahmutovičem. Jejich pokusům ale chyběly centimetry nebo byl na místě Žakula.

Další gól už v Srbsku nepadl, FC Viktoria Plzeň po úvodní výhře 3:0 porazila FK Vojvodinu i v odvetě 2:0 a zaslouženě postoupila do základní skupiny Evropské ligy.