Jedna branka na vítězství nestačila, Viktoria prohrála s Astrou Giurgia 1:2

(0:1)

FC Astra Giurgiu

Kozáčik - Řezník, Hejda, Baránek, Limberský - Petržela, Hořava, Kace, Zeman (76. Kovařík) - Ďuriš (53. Poznar), Bakoš (64. Krmenčík)

Lung - Sapunaru, Geraldo Alves, Fabrício - Morais, Seto, Lovin (90.+2 Oros), Mansaly, Lazič - Alibec (90. Florea), Budescu (84. Ionita)

Branky: 86. Hořava - 41. Alibec, 64. vlastní Hořava ŽK: Baránek, Krmenčík, Petržela - Mansaly Rozhodčí: Eskov - Mosjakin, Demeško (všichni Rus.)

Ve středu 20. října přivítala Viktoria Plzeň na vlastním hřišti druhý z celků základní skupiny E FC Astru Giurgiu. V zápase s rumunským mistrem bojovali viktoriáni o udržení kontaktu se špičkou tabulky, o kterou se do té doby dělilo římské AS s Austrií Vídeň.

Hráči hostující Astry od začátku ukazovali, že budou chtít využívat své největší zbraně v podobě rychlých výpadů do obrany Viktorie. V obraně se činil především LukᚠHejda, jenž uhasil dvě nebezpečné akce soupeře. V desáté minutě byli hosté z Giurgiu blízko branky, nebo Denis Alibec přesně načasoval svůj náběh za obranu Viktorie a s míčem u nohy postupoval osamocen Kozáčikovi. Slovenská reprezentační jednička se ale zaskvěla a Viktorii hned v úvodu utkání podržela. O osm minut později si rychlostně poradil na pravé straně hřiště Milan Petržela s obráncem soupeře a nacentroval do pokutového území. Tam nabíhal Marek Bakoš, jenž hrudí tečoval míč jen těsně mimo odkrytou branku. TomᚠHořava svou střelou doprostřed branky z dvaadvacáté minuty zaměstnal pouze rukavice brankáře Lunga. Další rychlý protiútok podnikl aktivní Alibec ve 23. minutě, jeho důrazný pokus ale mířil mimo Kozáčikovu branku. O několik okamžiků později dopadl centr Ergise Kaceho až ke kopačkám překvapeného Lukáše Hejdy, jenž ho zblízka pouze lehce nasměroval do Lungovy náruče. Po půlhodině hry plálo Doosan Arenou napětí. To když se před bránou hostů několikrát nepodařilo viktoriánům zakončit zblízka skrz houštinu těl, Kaceho táhlou střelu pak uklidnil v rukavicích brankář Astry. V jednačtyřicáté minutě hosté udeřili. K míči se ve vápně dostal Denis Alibec, který svou třetí velkou šanci proměnil v gól – 0:1. Hvizd rozhodčího Eskova ukončil první půli za nepříznivého stavu pro Viktorii.

Ve druhé půli přivítal Kozáčika v brance střelou Constantin Budescu, gólman Viktorie ale zůstal pozorný. V 54. minutě stáhl trenér Pivarník ze hřiště Michala Ďuriše a nahradil ho vysokým Tomášem Poznarem. Ještě předtím, než stačil trenér Pivarník podruhé vystřídat, vypukla v Doosan Areně rumunská radost podruhé. To když před pokutovým územím Viktorie vybojoval míč Mansaly, od kterého putoval balón k Alibecovi. Jeho střelu tečoval TomᚠHořava zcela mimo dosah Matúše Kozáčika – 0:2. Ihned poté vyběhl na hřiště druhý čerstvý útočník. Michael Krmenčík vystřídal Marka Bakoše, od kterého převzal kapitánskou pásku Milan Petržela. Na nevýraznou hru svého týmu se pokusil Pivarník zareagovat třetí změnou ve svém týmu. Namísto Martina Zemana poslal na hřiště Jana Kovaříka. Náznak pohledné akce předvedl na začátku jednaosmdesáté minuty Milan Petržela. Krásným sólem se sice prokličkoval až do vápna hostí, finální přihrávka mu ovšem chyběla. V pětaosmdesáté minutě zastavil pronikajícího Poznara nedovoleně rumunská obrana a k nařízenému pokutovému kopu se postavil TomᚠHořava, jenž sice prvním pokusem vyprášil Lungovy rukavice, z dorážky už zamířil přesně a snížil na 1:2. Minutu po vstřeleném gólu protáhl hostujícího brankáře i Jan Kovařík. Po několika plzeňských pokusech vyrovnat skóre, skončil zápas výhrou Astry Giurgiu.