Junioři v úvodním klání prohráli s Mladou Boleslaví

1. kolo / Pondělí 28. 7. 2014, 17:00 / Luční ul., Plzeň

(0:1)

FK Mladá Boleslav

Adamovič – Piroch, Yoni, Kratochvíl, Medveděv, Mlynařík, Šíša, Hejda (69. Pernglau), Hradecký (46. Černý), Bohó, Hvězda (46. Čihák)

Hankič – Thalamy, Křapka, Hodač, Kateřiňák, Pajer, Tvrzník (80. Lakatoš), Kozma (83. Lacek), Kocourek (90. Kubelka), Geissler, Klobása

Branka: 14. Kateřiňák. Rozhodčí: Berka – Fišer, Pastyřík. ŽK: Kratochvíl, Hejda (oba PLZ)

Diváci: 37

Plzeňské juniorce se vstup do nového soutěžního ročníku příliš nevydařil. V domácí premiéře nestačila na juniorský celek Mladé Boleslavi, který ze západu Čech díky jedinému přesnému zásahu Kateriňáka veze nejtěsnější možnou výhru.

Úvodní kolo nového ročníku Juniorské ligy přivedlo na hřiště Plzně celek Mladé Boleslavi. Třetí tým loňského ročníku začal proti Viktorii dobře a po necelé čtvrthodině se z první vážnější šance ujal vedení. Do pokutového území pronikl Jiří Kateřiňák a otevřel skóre. Plzeň se pokoušela odpovědět na gól Středočechů, jenže pokusy Viktorie brankáře Hankiče prakticky ani neohrozily. První poločas za hustého deště tolik příležitostí nepřinesl i právě díky deštivému počasí, které zrychlilo odskoky míče na hrací ploše. Další vážnější šance přišla až po půlhodině hry, jenže Kateřiňák z dálky minul a Boleslavi nevyšla ani následná standardní situace prakticky z hranice šestnáctky. Plzeň přišla s prvním opravdu slibným pokusem těsně před pauzou, ale centr na zadní tyč dokázal Hankič vytáhnout na roh.

Druhou půli začali aktivněji hosté z Boleslavi a hned v prvních minutách si vytvořili dvě dobré možnosti. Obě ale dokázala defenziva Viktorie ubránit. Plzeňský trenér o přestávce oživil ofenzivní část hry a bylo to znát. Hodně vidět byl zejména Černý, ale ani jeden z jeho pokusů Hankiče nepřekvapil. Útočná aktivita Středočechů postupem času stále více klesala, naopak domácí přicházeli s dalšími akcemi, které však více než mezi tři tyče mířily nad nebo mimo. Západočeši se pokusili o závěrečný nápor, jenže více času nakonec museli trávit před vlastní brankou. Mladá Boleslav svojí výhru nakonec ubránila a začala sezónu úspěšně.

.

„Bylo to vyrovnané utkání. Dneska vyhrála šastnější Boleslav, která skórovala paradoxně z brejku po naší velké šanci. Zápas měl skončit 0:0 nebo 1:1, ale nestalo se tak. V juniorce se tým mění každý rok, to je fakt. Hráči si musí lépe sednout, poznat se. Věřím, že se budeme zlepšovat každým zápasem,“ hodnotí utkání trenér Jiří Kohout