Junioři zvítězili v Třinci a poskočili na desáté místo

19. kolo / Pondělí 17. 11. 2014, 11:00 /

1:2

(1:0)

Orawski – Lisický, Pilch (69. Ferenc), Minařík, Švábík (46. Králíček), Voves, Mjuller (87. Bujok), Zimka, Gomola (77. Martynek), Málek, Kučera

Šiman – Medveděv, Piroch, Čihák, Šíša (75. Vávra) - Hradecký, Kratochvíl (89. Bohó) - Glazer, Koudelka, Mlynařík - Černý (78. Doležal)

Branky:31. Zimka – 58. Koudelka, 61. Kratochvíl ŽK:Čihák, Černý (PLZ) Rozhodčí:Adámková – Hájek, Hanáková

Na dalekou cestu do Třince se vydali junioři Viktorie Plzeň. Ačkoli v zápase se soupeřem z posledního místa tabulky prohrávali, dokázali ve druhé půli zvrátit vývoj utkání a připsat si tři body za vítězství 1:2.

Třinečtí nastoupili do utkání s posilami z A-mužstva a v souboji s Plzní se dostali do vážnější šance jako první. Odražený balón Švábík ze vzduchu nedokázal umístit mezi tři tyče plzeňské brány. Na druhé straně zkusil vypálit Mlynařík, ale mířil vedle. Gólový okamžik přišel až po půl hodině hry. Málek nastřelil balón z přímého kopu do vápna, kde se uvolnil Pavol Zimka a hlavou uklidil balón za záda plzeňského brankáře Šimana.

Červenomodří se začali výrazně prosazovat až po změně stran. V 51. minutě Černého šanci vyrazil mimo bránu brankář Orawski. Ten však nestačil na akrobatickou střelu Matěje Koudelky, který vyrovnal na 1:1. Netrvalo dlouho a Plzeň vedla. V 61. minutě odcentroval z pravé strany Šíša, u penaltového bodu se opřel do míče Miloš Kratochvíl a střelou do levé poloviny brány rozradostnil plzeňský tým podruhé. Definitivní hřebíček do třinecké rakve mohl přidat Medveděv, který se ocitl sám před třineckou bránou, ale v gólové situaci si vybral nepřesnou přihrávku na spoluhráče a tou naštval nejen jeho, ale i plzeňského trenéra. Domácí chtěli vyrovnat, ale touha na plzeňský tým nestačila. Více hrozili hráči ze západu republiky, ale Mlynařík a Čihák už další góly do třinecké sítě nepřidali a Plzeň tak zaslouženě zvítězila 2:1.