Plzeň doma opět zvítězila, Liberec porazila 2:0

(1:0)

FC Slovan Liberec

Kozáčik - Rajtoral, R. Hubník, Procházka, Limberský - Vaněk, Hrošovský - Petržela (58. Pilař), Kolář (83. Hořava), Kovařík - Mahmutovič (74. Holenda)

Hroššo - Sus, E. Brabec, Pokorný, Mudra - Hadaščok (69. Kaiser), Obročník, Soungole, Ďubek (78. Frimmel), Breznaník (86. Silva) - Šural

Branky: 6. Hubník, 76. Vaněk ŽK: Hubník - Soungole, Hadaščok Rozhodčí: Lerch - Blažej, Štěrba

Diváci: 10733

V neděli 22. března přicestoval k zápasu 21. kola Synot ligy do plzeňské Doosan Areny Slovan Liberec. A jednalo se o souboj dvou celků z opačných pólů tabulky. Špička tabulky, které vládne Viktoria Plzeň, zůstala pro tento rok Slovanu zapovězena a se ziskem šestnácti bodů se krčí na poslední příčce.

Skóre se v Doosan Areně měnilo už v šesté minutě, když si rozehrávku Patrika Hrošovského před brankářem Hroššem ideálně zpracoval Roman Hubník a pravačkou nedal hostujícímu strážci svatyně možnost zasáhnout. Zároveň se tak zařadil k už tak početnému seznamu hráčů Viktorie, kteří se dokázali gólově prosadit v utkání Synot ligy. Liberečtí se snažili být aktivní směrem dopředu, ovšem pokusy Breznaníka nebo Šurala končily před pokutovým územím Plzně nebo na pozorných obráncích. Opravdu nebezpeční byli ovšem domácí, po další standardní situaci posílal míč do vápna z ostrého úhlu Petržela, ale Rajtoralův pokus z bezprostřední blízkosti vykopl nad břevno Šural. Mahmutovičův ostrý centr poté nezasáhl nabíhajícího Petrželu. Ve 22. minutě se ve střelecké příležitosti ocitl Limbeský, ale táhlou střelu poslal jen nad břevno. Kvalitní kombinaci Viktorie se snažil soupeř neutralizovat pomocí fyzického nasazení a včasného dostupování. To se libereckým hráčům dařilo až do 42. minuty, kdy si ve vápně udělal prostor Aidin Mahmutovič. Střelu podél brankáře se pokoušel umístit za vzdálenější tyč, ale bohužel pro plzeňské objel míč branku pouze z vnější strany.

Liberec neustoupil od důrazné hry ani ve druhém poločase a viktoriánům se otevíraly zajímavé možnosti v podobě standardních situací. Žádnou z nich ovšem Západočeši v gól nepřetavili. Oživit ofenzivu svého celku se rozhodl v 58. minutě utkání trenér Miroslav Koubek. Milana Petrželu nahradil Václav Pilař, který se postavil k pravé postranní čáře. A byl to právě Pilař, který v 61. minutě obral Liberecké před pokutovým územím Plzně o míč a následně přešel přes celé hřiště. Neuspěl až v koncovce, kdy míč nasměroval přesně do náruče brankáře Hrošša. O minutu později se na libereckou svatyni řítil Aidin Mahmutovič, po kličce do středu ale vypálil nepřesně. Po nedorozumění hostů u postranní čáry mohl v 68. minutě oslovit některého ze svých spoluhráčů centrem Kovařík. Pilař i Rajtoral ale na míč čekali marně. Štírek Pilař si ale své příležitosti našel. Nejdřív se prosmýkl až ke střele, kterou ovšem zblokoval Breznaník, druhý Pilařův pokus musel na brankové čáře zneškodnit Hroššo. Podobně jako v zápase se Slavií Praha se ze střídačky na hřiště podíval Jan Holenda. Z následně rozehrávaného rohového kopu se dokázal hlavou prosadit Ondřej Vaněk. Kovařík nasměroval míč na přední tyč, kde nasměroval balón pod břevno právě viktorián s dvacítkou na zádech – 2:0. Z ojedinělého útoku se pokusil odpovědět Breznaník, ale jeho střelu ze střední vzdálenosti si Kozáčik pohlídal. V závěru zápasu zbytečně zajel do Patrika Hrošovského Soungole, čímž si vykoledoval druhou žlutou kartu a předčasný odchod pod sprchy. Čas na třetí střídání v podání Viktorie Plzeň přišel v 84. minutě, kdy Daniela Koláře nahradil na trávníku Doosan Areny TomᚠHořava. Viktoria dokázala udržet dvougólový náskok do konce zápasu a dokráčela si tak k dalšímu tříbodovému zisku.