Plzeň slaví výhru díky vlastnímu gólu Kladna

6. kolo / Sobota 29. 8. 2009, 20:00 / Doosan Aréna

SK Kladno

Daněk - Bystroň, Hájovský, Lecjaks, Limberský, Rajtoral (67.Jiráček), Horváth, Kolář (58. Bakoš), Petržela, Rýdel, Střihavka (83. Rezek)

SK Kladno

Pavlík - Bartoš, Gross, Mráz, Procházka, Cigánek, Holub, Strnad, Szabo, Zoubele (83. Tatanashvili), Klinka

b>Branky: 89. Strnad (vl.) Rozhodčí: L. Kovařík - P. Filípek, K. Mencl ŽK: 60. Bystroň, 85. Rezek - 32. Strnad, 39. Klinka

Diváci: 3774

Fotbalisté Viktorie Plzeň poprvé v této sezoně slavili zisk tří bodů před vlastními fanoušky ve Štruncových sadech. V 6. kole Gambrinus ligy porazili Kladno 1:0. Nejsmutnějším mužem...

Fotbalisté Viktorie Plzeň poprvé v této sezoně slavili zisk tří bodů před vlastními fanoušky ve Štruncových sadech. V 6. kole Gambrinus ligy porazili Kladno 1:0. Nejsmutnějším mužem utkání byl hostující záložník Strnad. Ten si v 89. minutě vstřelil vlastní gól, když hlavou nešastně usměrnil do sítě centr plzeňského kapitána Horvátha. Viktoria navršila svůj zisk na deset bodů a v sobotu večer poskočila až na čtvrtou příčku tabulky.

Ale cesta k výhře byla hodně trnitá. Už v 9. minutě se sice v dobré šanci ocitl Kolář, jenže hlavičkoval nad branku kladenského Pavlíka. Pak už si hosté dobře kryli prostor před vlastní brankou a číhali na brejky. V 25.minutě to tedy Horváth zkoušel technicky. Přímo z rohového kopu kroutil míč mezi tyče a Pavlík měl co dělat, aby ho vytěsnil do bezpečí. I když se domácí do šancí dostávali ztěžka, přece jen přišly. Ve 37. minutě Horváth prostrčil míč na volného Střihavku, který se už chystal zakončit sám před gólmanem. Na poslední chvíli mu však ukopl balon obránce Procházka. Oba hráči Viktorie si vzápětí spolupráci zopakovali, ale znovu bez gólového efektu. Horváth načechral míč do šestnáctky, jenže dezorientovaný Střihavka hlavičkoval velmi nepřesně.

Kladno v Plzni čekalo na rychlý brejk a poprvé se ho dočkalo brzy po přestávce. V 50. minutě se za obránci ocitl rychlý Klinka, zasprintoval s míčem do šestnáctky, jenže radost mu skvělým zákrokem zkazil vyběhnuvší gólman Daněk. Vzápětí "hořelo" na druhé straně, to když se Kolář s míčem prodral po pravé straně až před Pavlíka, ten jeho střelu k levé tyči vyrazil na roh. V 56. minutě se kladenský brankář znovu zapotil. Po rohu Petržely už tečovaný míč mířil k pravé tyči jeho branky, ale Pavlík byl na zemi včas.

Plzeň dál soupeře tlačila.  V 71. minutě poslal před branku centr Horváth a Petržela ve skluzu pálil nad branku. Vzápětí to zkoušel sám plzeňský kapitán. V šestnáctce zůstal na chvíli sám a po centru z pravé strany zkoušel přelstít gólmana hlavičkovým lobem. Pavlík však předvedl efektní zákrok a míč ve vzduchu stáhl k sobě. Obrovský závar předvedli viktoriáni i v 77. minutě. Po rohu a několika tečích to nejprve z otočky zblízka zkoušel Hájovský, do odraženého míče se opřel Petržela, jenže jeho ránu zastavili obětavě padající kladenští obránci. A Střihavka už se k dorážce nedostal, protože mu v cestě stál rozhodčí.

Kladenští se připomněli až v 79. minutě. Po rohu to z otočky zkoušel Strnad, ale mířil těsně vedle levé tyče. To ještě netušil, jak krutý zažije závěr utkání... V 87. minutě se málem radoval. To když se do brejku po levé straně dostal střídající Tatanašvili a byl sám před Daňkem. Jenže plzeňský gólman i ve druhé obrovské šanci Kladenských svůj tým podržel včasným vyběhnutím a výborným zákrokem. V 89. minutě přišla rozhodující chvíle. Horváth poslal po předchozím faulu střílený centr před branku Kladna a hostující Strnad míč nešastně hlavou usměrnil do vlastní sítě - 1:0.

Kladno se ještě snažilo v zoufalém závěru vyrovnat, ale do šance se nedostalo. Viktoria tak po remíze s Teplicemi a porážce s Libercem doma na třetí pokus získala tři body. Příští týden je reprezentační přestávka, 12. září se Plzeň představí na hřišti Příbrami.

FC Viktoria Plzeň - SK Kladno 1:0
Branka: 89. vlastní Strnad. Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Mencl. ŽK: Bystroň, Rezek - Strnad, Klinka. Diváků: 3774. Poločas: 0:0.
Plzeň: Daněk - Limberský, Hájovský, Bystroň, Lecjaks - Petržela, Kolář (59. Bakoš), Rýdel, Horváth, Rajtoral (67. Jiráček) - Střihavka (84. Rezek). Trenér Vrba.
Kladno: Pavlík - Bartoš, Gross, Procházka, Mráz - Cigánek, Strnad, Szabo, Holub - Zoubele (84. Tatanašvili), Klinka. Trenér Hřídel.