21. kolo / Neděle 16. 3. 2008, 15:00

0:1

(0:0)

FC Slovan Liberec

Branka: 52. Kerič Rozhodčí: Příhoda - Pospíšil, Košec ŽK: Rada - Brožík, Zlámal, Dort Diváci: 3620

Plzeňští fotbalisté prohráli potřetí v řadě. Po porážkách s Ostravou a ve Zlíně nestačili v 21. kole doma ani na Liberec, přestože podali kvalitní výkon. O výsledku rozhodla...

Plzeňští fotbalisté prohráli potřetí v řadě. Po porážkách s Ostravou a ve Zlíně nestačili v 21. kole doma ani na Liberec, přestože podali kvalitní výkon. O výsledku rozhodla jediná úspěšná akce. V 52. minutě se dostal do brejku liberecký útočník Kerič a střelou po zemi překonal brankáře Illiziho.
Viktoria přitom začala skvěle. Už ve čtrté minutě Malcharek hlavou posunul centr z levé strany na Krbečka a ten hlavičkoval přesně k pravé tyči. Jenže na míč na brankové čáře skvělým zákrokem zastavil gólman Zlámal.
Plzeň tak z úvodního tlaku nic nevytěžila a Liberečtí se postupně osmělovali. Bílek pálil těsně vedle pravé tyče. Ve 16. minutě pak Dort prostrčil míč na Radzinevičiuse, jeho střelu však zkrotil vyběhnutý Illizi.
V hustém dešti si oba týmy vytvářely řadu zajímavých situací, ale se zakončením na tom byly hůř. Mezi tyče se nevešla ani střela plzeňského Malcharka, na prudký centr Rótha si pak počkal Zlámal.
Na druhé straně musel ve 40. minutě Illizi zastavit přízemní střelu Papouška, stejný hráč pak pálil bez přípravy vysoko nad.
Ještě před přestávkou vymyslel výtečný pas Sylvestre, před dobíhajícím Trappem se však včas ocitl brankář Zlámal.
Hned na začátku druhého poločasu se snažil překvapit Illiziho dalekonosnou ranou Papoušek, ale míč prolétl nad břevnem plzeňské branky.
V 52. minutě se však hosté dočkali. Dort vyslal do brejku chorvatského spoluhráče Keriče a ten vstřelil svůj čtvrtý gól v české nejvyšší sotěži. Stejný hráč se pak při akci, která hodně zaváněla ofsajdem, opět dostal do sólového úniku, ale tentokrát pálil mimo.
Plzeň se z inkasované branky chvíli probírala, ale pak se nadechla k náporu.  Jenže v brance Liberce stál skvělý Zlámal.
V 63. minutě vyrazil tvrdou střelu Sylvestreho a dobíhající Trapp už míč v pádu nestačil usměrnit do sítě. O sedm minut později si na roh Lecjakse znovu naběhl Sylvestre, ale i s jeho hlavičkou si brankář poradil. Nejlepší zákrok předvedl Zlámal v 75. minutě. Na hranici šestnáctky vybojoval míč Krbeček a střílel přesně k pravé tyči. Zlámal však hbitým skokem i tuhle šanci zmařil.
V závěru Liberec šetřil čas a snažil se míč udržet co nejdále od své branky. To se mu dařilo. Až v 90. minutě se Plzeň znovu dostala do šance, ale ani poslední střela Sylvestreho se neujala. Zblokovali jí hostující obránci.
Liberec tak ve Štruncových sadech prodloužil svou jarní neporazitelnost, Plzeň musí na další body čekat minimálně týden. V neděli 23. března hraje opět na domácím hřišti, hostí Teplice.

FC Viktoria Plzeň - FC Slovan Liberec 0:1
Poločas: 0:0
Branka: 52. Kerič
Rozhodčí: Příhoda - Pospíšil, Košec
ŽK: Rada - Brožík, Zlámal, Dort
Diváci: 3620
Viktoria: Ilizi - Šmejkal (75. Navrátil), Rada, Halama, Lecjaks - Malcharek (85. Knakal), T. Krbeček, Sylvestre, Trapp, Róth (62. Borek) - Vrzal. Trenér: Levý.
Liberec: Zlámal - Šinglár (57. Dohnálek), Holeňák, Košál, Janů - Dočkal, Bílek, Dort, Papoušek (69. Brožík, 87. Nezmar) - Radzinevičius, Kerič. Trenér: Škorpil.

Ostatní výsledky:

Ml. Boleslav - Sparta 1:4, Slavia - Bohemians 2:1, Teplice - Zlín 2:1, Kladno - Most 1:1, Jablonec - Brno 2:0, Žižkov - Č. Budějovice 2:0, Olomouc - Ostrava 1:0