SK Kladno

L. Krbeček - Malcharek, Halama, Navrátil, Smola - Petržela (81. Psohlavec), Sylvestre, Trapp, Lecjaks (36. Róth) - Varadi (60. T. Krbeček), Borek

SK Kladno

Pavlík - Bartoš, Killar, Gross, Krob (62. Cigánek)- Brunclík (87. Čáp), Szabo, Hochmeister, Jablonský - Klinka (81. Kousal), Kroupa

Ani v utkání 26. kola Gambrinus ligy nedokázali fotbalisté plzeňské Viktorie ukončit šňůru bez výhry a prohráli s Kladnem 1:2. Viktoria se sice ujala vedení záslouhou Petržely, ale...

Ani v utkání 26. kola Gambrinus ligy nedokázali fotbalisté plzeňské Viktorie ukončit šňůru bez výhry a prohráli s Kladnem 1:2. Viktoria se sice ujala vedení záslouhou Petržely, ale Kladno dokázalo do konce první části vyrovnat a ve druhém poločase zápas otočit ve svůj prospěch zásluhou střídajícího Cigánka. Kladno ukončilo sérii 11 utkání bez vítězství, Plzeň nepoznala pocit z tříbodového zisku už devět kol.

Kladno začalo ve Štruncových sadech zostra a už ve 4. minutě mohlo skórovat. Klinka se s míčem prosmýkl mezi stopery, jenže v ideální pozici pálil těsně vedle pravé tyče. Zanedlouho si Kroupa naskočil na rohový  kop, ale hlavičkoval přímo do náruče brankáře Krbečka. Až  v 16. minutě se zapotil i kladenský gólman Pavlík. Malcharek si dvakrát narazil míč se spoluhráči a poté vystřelil zpoza šestnáctky, brankář byl však připravený. Zanedlouho se do míče bez přípravy opřel kapitán Trapp, ale mušku neseřídil dobře. V 35. minutě se však Viktoria dočkala. Rychlík Petržela se dostal za kladenskou obranu a z těžkého propálil míč do sítě. Plzeň skórovala po dlouhých 507 minutách.

Inkasovaný gól hosty otřásl, ale jen na pár minut. Pak začal úřadovat kladenský záložník Szabo. Jeho dvě dalekonostné střely se ještě mezi tyče nevešly, by jim mnoho nescházelo. Ale ve chvíli, kdy se první poločas přehoupl do první minuty nastavení, právě Szabo rozehrál trestný kop. Na něj si vyběhl brankář Krbeček, jenže míč v souboji neudržel a Killar odražený míč nekompromisně poslal do sítě.

Začátek druhé půle patřil Plzni. Nejdříve střílel zdálky střídající, pak se opět předvedl nejlepší hráč domácích Petržela. Po narážečce s Borkem v pádu odcentroval míč před branku a jeden z kladenských obránců jej ztečoval na břevno vlastní branky. Vzápětí Petržela vybídl ke skórovaní Varadiho, když mu poslal přesný centr na hranici šestnáctky. Jenže plzeňský útočník šanci trestuhodně zahodil, když hlavičkoval vedle pravé tyče. Aktivitu Viktorie však tvrdě ual v 70. minutě střídající Cigánek. Po rychlém protiútoku si v šestnáctce zpracoval míč a střelou do levého horního rohu poslal Kladno do vedení. Plzeňany branka viditelně poslala do kolen a zanedlouho mohl zvýšit Kroupa. Jeho střelu do pravého horního rohu Krbeček bravurně vyrazil. Viktoria se do tlaku téměř nedostala, by se zoufale snažila o vyrovnání. Až v samotném závěru zatáhl míč před branku Sylvestre a přihrál jej nabíhajícímu Róthovi. Jeho parádní střela všek těsně minula pravou tyč kladenské branky. Víc už domácí nestihli a Kladno si vůbec poprvé v sezoně odvezlo ze hřiště soupeře plný bodový zisk.

Viktoria Plzeň - SK Kladno 1:2. Branky: 35. Petržela - 45. Killar, 70. Cigánek. Rozhodčí: Příhoda - Ubias, Pokorný. ŽK: Petržela, Smola - Killar, Bartoš, Pavlík. Diváků: 2664. Poločas: 1:1.

Plzeň: L. Krbeček - Malcharek, Halama, Navrátil, Smola - Petržela (81. Psohlavec), Sylvestre, Trapp, Lecjaks (36. Róth) - Varadi (60. T. Krbeček), Borek. Trenér: Levý. Kladno: Pavlík - Bartoš, Killar, Gross, Krob (62. Cigánek)- Brunclík (87. Čáp), Szabo, Hochmeister, Jablonský - Klinka (81. Kousal), Kroupa. Trenér: Šilhavý.

Ostatní výsledky:

Teplice - Slavia 3:1, Liberec - Jablonec 2:1, Bohemians - Brno 3:1, Sparta - Most 3:0, Ostrava - Č. Budějovice 2:0, Zlín - Ml. Boleslav 0:1, Olomouc - Žižkov 2:0.