V to památné odpoledne ... získala Viktoria čtvrtý mistrovský titul!

27. kolo / Sobota 30. 4. 2016, 18:15 / Doosan Arena

(1:0)

FC Baník Ostrava

Kozáčik – Hubník, Hejda, Baránek, Matějů – Hrošovký, Limberský – Petržela (61. Kopic), Kolář (86. Rajtoral), Kovařík – Ďuriš (71. Krmenčík)

Šrom – Celba, Kaša, Vraštil, Granečný – Lásik, Hrubý (69. Matěj) – Vengřinek (87. Mondek), De Azevedo, Holzer – Červenka (63. J. Šašinka)

Branky: 31. Hrošovský (pen.), 54. Kolář, ŽK: Limberský, Matějů, Hejda – Šrom, Kaša, Rozhodčí: Marek – Blažej, Pilný

Diváci: 11 512

V sobotu 30. dubna nastoupili hráči Viktorie Plzeň k utkání 27. kola, které mohlo rozlousknout hned dvě ligové hádanky. V případě vítězství by totiž viktoriáni získali jistotu mistrovského titulu, naopak pro ostravský Baník by porážka znamenala stvrzení sestupu do druhé nejvyšší soutěže.

V úvodu utkání Baník nepotvrzoval, že je už téměř jistým aspirantem na sestup a snažil se s obhájci titulu držet krok. První šance přišla ve 12. minutě, kdy Jan Kovařík svižnou přihrávku do křídla přetavil v přesný centr. Michal Ďuriš ale ve skluzu přestřelil. Další závar před brankou Baníku přišel na přelomu 20. a 21. minuty. Roman Hubník se prohnal po pravé straně hřiště až do vápna, ale jeho střela, stejně jako další pokusy Limberského, v síti neskončila. V sedmadvacáté minutě sebral hostující Šrom gól doslova z kopačky Danielu Koláři po skvěle načasované přihrávce Michala Ďuriše. Po půlhodině hry tak byl stav stále bezbrankový. To se rozhodl změnit Michal Ďuriš, který si v pokutovém území obhodil Šroma. Ten plzeňského útočníka podrazil a Viktoria tak měla možnost zahrávat pokutový kop. Patrik Hrošovský si vybral opačnou stranu, než na kterou skočil ostravský brankář a dal svému týmu vedení – 1:0! Za stejného stavu se šlo také do kabin.

Matúš Kozáčik si první ostrý zákrok připsal v 52. minutě. Ve chvílích, kdy se Baník snažil být aktivní, udeřili viktoriáni podruhé. V 54. minutě utkání uháněla na branku plzeňská dvojice Michal Ďuriš – Daniel Kolář, prvně jmenovaný nasměroval míč pouze do připraveného brankáře Šroma, odražený balón ale poslal do brány Kolář a zvýšil tak vedení na 2:0 pro Plzeň! O pět minut později střílel znovu Ďuriš pouze do rukavic brankáře Baníku. V 61. minutě zápasu se trenér Karel Krejčí rozhodl poprvé vystřídat, místo Milana Petržely poslal na hřiště Jana Kopice. Za deset minut se ze hřiště poroučel i Michal Ďuriš, jehož místo na trávníku zaujal Michael Krmenčík. V 78. minutě, tedy v době, kdy viktoriáni Baník už zcela přehrávali, dokázal Roman Hubník, že když se opře do míče, stojí to za to. Jeho pumelice ale prolétla metr nad břevnem. V posledních deseti minutách zápasu zněly Štruncovými sady oslavné chorály „V to památné odpoledne, kdy jsme Baník zlomili.“ V šestaosmdesáté minutě vystřídal trenér Krejčí potřetí. Ze hřiště stáhl Daniela Koláře, opačným směrem putoval František Rajtoral. A byl to právě blonďák se sedmadvacítkou na zádech, který provětral hostujícího gólmana střelou zpoza vápna.

Poté už hlavní rozhodčí naposledy zadul do p횝alky a ruce celé Plzně vylétli k nebi! Viktoria počtvrté v historii získala mistrovský titul!