VIDEO | Viktoria zvítězila po jistém výkonu 3:0

FK Teplice

Kozáčik - Limberský, Procházka, Hejda, Řezník - Kovařík (63. Končal), Horváth (C), Ďuriš (81. Hrošovský), Hořava, Petržela (75. Tecl) - Wágner. Trenér: Uhrin ml.

FK Teplice

Grigar - Matula, Jablonský, Hošek, Krob - Vondrášek (67. Vůch), Ljevakovič (74. Ramos), Vachoušek (C), Nivaldo - Litsingi, Jindráček (63. Chukwuma). Trenér: Ščasný.

Branky: 35. Petržela, 66. Ďuriš, 90. Končal. Rozhodčí: Kocourek - Urban, Hock. ŽK: Řezník - Hošek.

Diváci: 9873

V pátek 25. dubna přivítala Doosan Arena utkání 26. kola Gambrinus ligy mezi domácí Viktorií a klubem FK Teplice. Oba soupeři se setkali v diametrálně odlišných náladách. Zatímco viktoriáni drželi pevně ve svých rukou druhou příčku tabulky a v posledních šesti utkáních nepoznala hořkost porážky, celek ze severu Čech naplno bodoval z posledních šesti kol pouze doma proti Příbrami.

Před začátkem utkání přišla chvíle vzpomínání. Své sedmdesáté narozeniny v uplynulém týdnu oslavila plzeňská legenda - František Plass. Bývalý hráč ČSAD Plzeň i Škody Plzeň se při skandování svého jména neubránil dojetí. Své následovníky poté sledoval z čestných VIP prostor stadionu, kde mu společnost dělali přátelé a bývalí spoluhráči.

Od prvních minut bylo jasné, kdo bude chtít diktovat tempo utkání. Viktoriáni zahrozili dvěma rychlými výpady po stranách, ale Kovařík ani Řezník svými pokusy brankáři Grigarovi vrásky na čele nepřidělali. Úprk Tomáše Wágnera vstříc hostujícímu gólmanovi zastavil v desáté minutě ofsajd. Na konci čtrnácté minuty se osmělili hosté, ale Nivaldova přihrávka na Jindráčka měla blíže do rukavic Matúše Kozáčika než na kopačku hostujícího útočníka. Následujících několik minut drželi hráči v červeno-modrých dresech míč a tepličtí hrozili z rychlých kontrů. Blýskl se obránce David Limberský, který s chirurgickou přesností zlikvidoval dva hostující výpady. Ve 23. minutě pokusil štěstí ze střední vzdálenosti Pavel Horváth, ale jeho přízemní střelu Grigar kontroloval pohledem, nebo jeho levou tyč míjela z vnějšku o několik decimetrů. O minutu později se plzeňský kapitán dostal příležitost rozehrát standardní situaci několik metrů před pokutovým územím soupeře, míč z jeho levačky ovšem mířil nad břevno. Následné pokusy Ďuriše, Wágnera a Řezníka skončily buď v rukavicích Tomáše Grigara nebo na holeních blokujících obránců. Viktoria však nadále dobývala branku hostí. A ve 35. minutě utkání byli za svou snahu odměněni. TomᚠWágner vybojoval míč, který následně přistrčil do běhu Tomáši Hořavovi. Balón se po této ose dostal až k Ďurišovi, jenž si naběhl do takřka ideální střelecké pozice. A možná i proto, že celá Doosan Arena čekala zakončení, našel slovenský reprezentant lišáckou přihrávkou na druhé straně velkého pokutového území Milana Petrželu. Jeho úloha byla jednoduchá. Uložit kulatý nesmysl za záda bezmocného Grigara. Viktoria se tak deste minut před koncem první půle ujala vedení 1:0. O šest minut mohlo být ještě veseleji, to by ovšem Limberského přihrávku na před branku hostí nabíhající spoluhráče nesměl zlikvidovat permanentně zaměstnaný Grigar. Do kabin si tak odnesli viktoriáni jednogólové vedení.

Zezačátku druhého poločasu se viktoriáni pohybovali s míčem kolem pokutového území soupeře, ovšem situaci vedoucí k bezprostřednímu ohrožení branky si nevypracovali. Když už se jim míč do vápna přece jen podařilo propašovat, přes změ nohou před Grigarem jim plány překazila. V pětapadesáté minutě si míč na penaltovém puntíku našel hruď Tomáše Wágnera, po zpracování se do zakončení hrnuli hned dva hráči. V možná lepším výchozím postavení pro střelu byl Petržela, větší odhodlání trefit míč měl však Wágner. Jeho pokus ale ohrozil diváky sedící v horních řadách jižní tribuny. Potlesk si několik okamžiků poté vysloužil gólman Kozáčik, který avizovaným odkopem a následnou kličkou obalamutil dotírajícího útočníka hostí. První střídání viděla Doosan Arena po dvaašedesáti minutách hry. Jana Kovaříka nahradil hbitý junior Matěj Končal. O tři minuty později jásal celý stadion. Po rychlém protiútoku se Milan Petržela pokoušel dostat míč k Tomáši Wágnerovi, jehož dva pokusy bezprostřední blízkosti zlikvidovali blokující obránci, odražený míč se dostal až k Michalu Ďurišovi, jehož hlavička si cestu do sítě našla. 2:0! Následný nebezpečný výpad Končala zhatila až přílišná bohorovnost viktoriánů, kteří na hranici velkého čtverce hledali ideální příležitost ke střele, až jejich akce vyšla vniveč. Fantastický zákrok vytasil v 72. minutě nepříliš vytížený Matúš Kozáčik. Tváří v tvář Litsingimu vydržel do posledního okamžiku stát na nohou a jeho střelu díky skvělému reflexu lapil. O tři minuty opustil za potlesku celého stadionu hřiště střelec první branky Milan Petržela, kterého nahradil Stanislav Tecl. V 81. minutě hrací plochu opustil i druhý střelec dnešního zápasu. Ďuriše vystřídal úterní oslavenec Patrik Hrošovský. Tepličtí se v závěru snažili výsledek zkorigovat, první pokus vyhlavičkoval Končal, druhý vykopl z předbrankového prostoru Hořava a třetí skončil v rukavicích Kozáčika. Závěr utkání nabídl ještě jednu příjemnou chvilku pro plzeňské fandy. Po rychlém protiútoku si o míč křikl naběhnutý Končal a dělovkou z levé strany si připsal svůj první gólový zářez v prvním týmu Viktorie. Završil tak skóre utkání, které skončilo vítězstvím Viktorie 3:0.