2. kolo / Sobota 11. 8. 2007, 17:00 /

2. kolo / Sobota 11. 8. 2007, 17:00

0:0

AC Sparta Praha

Rozhodčí: Kocian - Wilczek, Gallo. ŽK: Fillo, Müller, Smola, Trapp, Malár, Procházka, Zakopal - Limberský, Kisel, Matušovič, Rezek ČK: 59. Smola Diváci: 7887 (vyprodáno)

Viktoria Plzeň obrala o body úřadujícího mistra ze Sparty. Na hřišti ve Štruncových sadech s Pražany remizovala 0:0, přestože od 59. minuty hrála bez vyloučeného obránce Marka Smoly....

Viktoria Plzeň obrala o body úřadujícího mistra ze Sparty. Na hřišti ve Štruncových sadech s Pražany remizovala 0:0, přestože od 59. minuty hrála bez vyloučeného obránce Marka Smoly. Přesto s favorizovaným soupeřem sehrála vyrovnanou partii a i v oslabení si dokázala vytvořit slibné šance. Ale Plzeň měla i štěstí, když v samotném závěru zneškodnil obrovskou šanci Doška gólman Daněk.

Na stadion si našlo cestu bezmála 8 tisíc diváků. A od začátku viděli tvrdou bitvu. Především kamarádi, bývalý plzeňský kapitán Limberský a domácí rychlík Fillo, sváděli ostré souboje. Sparta byla aktivnější a měla územní převahu, do vyložených šancí se ale nedostávala. Až ve 26. minutě nebezpečně vypálil Hušek, jeho rána však skončila nad plzeňskou brankou. O chvíli později se opřel do míče Limberský, ale v pravý čas zasáhl domácí kapitán Müller a odvrátil na roh. Teprve v 35. minutě protáhl Dańka táhlou střelou Abraham, ale plzeňský gólman byl pozorný. Ve 43. minutě se dostali ke slovu Viktoriáni. Po centru Jarolíma hlavičkoval v dobré pozici Fillo, ale minul pravou tyč Poštulkovy branky.

Hned po přestávce se přiostřilo, žlutou kartu uviděl domácí bek Smola. A předznamenal další vývoj utkání. Plzeň se vrhla do útoku. Z levé strany nebezpečně centroval Trapp, ale jeho spoluhráči na míč nedosáhli. Poté se opět blýskl Limberský. Z 18 metrů bez přípravy tvrdě vypálil a Daněk míč vyboxoval jen s velkou námahou. V 59. minutě přišel první klíčový okamžik. Po rohu domácích se Sparta dostala do brejku a Smola jej hasil dalším nedovoleným zákrokem. Z ruku rozhodčího Kociána uviděl druhou žlutou kartu a musel předčasně pod sprchy. Plzeňané však v oslabení bojovali srdnatě a snažili se využít každý moment k rychlému protiútoku. Po jednom z nich se snažil usměrnit centr za Poštulkova záda střídající Smejkal, ale Kadlec mu včas stačil střelu zblokovat. V 74. minutě srazil Malár před pokutovým územím Plzně Matušoviče a sám postižený rozehrál z ideální vzdálenosti trestný kop. Tečovaný míč naštěstí pro domácí skončil mimo tyče. Zanedlouhou prostrčil Abraham míč Kuličovi a ten byl sám před Daňkem. Tísněn Müllerem však plzeňského gólmana nepřekonal. Utkání gradovalo, po rohu Šímy měl další slibnou možnost Smejkal, ale přestřelil. Nejblíže ke gólu byl v 88. minutě Trapp. Hlavičkoval pár metrů před Poštulkou, ale zamířil pouze vedle pravé tyče sparanské branky. Další ránu Procházky pak zastavila hostující obrana. V samotném závěru mohli hosté strhnout vítězství na svou stranu. Po centru Pospěcha si zpracoval míč Došek a hned vypálil. Naštěstí do míst, kam stačil skočit Daněk a míč skryl v náručí. Branka nepadla ani ve čtyřminutovém prodloužení a týmy se tak rozešly smírně po remíze 0:0.

FC Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha 0:0
Rozhodčí: Kocian - Wilczek, Gallo.
ŽK: Fillo, Müller, Smola, Trapp, Malár, Procházka, Zakopal - Limberský, Kisel, Matušovič, Rezek
ČK: 59. Smola
Diváci: 7887 (vyprodáno)
Viktoria: Daněk - Procházka, Müller, Zakopal, Smola - Fillo (88. Malcharek), Rada, Trapp, Šíma - Jarolím (64. Malár) - Psohlavec (57. Smejkal). Trenér: Levý.
Sparta: Poštulka - Pospěch, Brezinský, Kadlec, Kladrubský - Kisel (66. Žofčák), Abraham (90. Rezek), Hušek, Limberský (63. Matušovič) - Došek, Kulič. Trenér: Bílek.

Ostatní zápasy:

Liberec - Bohemians 0:0, Teplice - Jablonec 1:0, Slavia - Kladno 2:0 , Žižkov - Brno 3:4, Ostrava - Most 5:2, Olomouc - Ml. Boleslav 1:0, Zlín - Č.Budějovice 1:0.