PumaVstupenky na zápas s Duklou jsou v prodeji
Týden viktoriánských hrnečkůNabídni své místo

Viktoria porazila Domažlice 4:1, branky padaly až ve druhé půli
13.1.2016
FCVP
Zápas

Hráči Viktorie Plzeň nastoupili ve středu v podvečer ke druhému přípravnému utkání v rámci zimní přípravy. Na domácí půdě hostili aktuální ligoví mistři celek třetiligových Domažlic vedených bývalým členem viktoriánského trenérského týmu Jiřím Skálou.

7.kolo, středa 13.1.2016, 16:00
Plzeň: 1. Poločas: Pavlík – Hubník, Holenda, Kovařík, Baránek, Kovář, Rajtoral, Kučera, Štípek, Končal, Suchan 2. poločas: Šiman – Hejda, Matějů, Hubník, Hořava, Kopic, Petržela, Ďuriš, Kovařík, Boček, Krmenčík
Domažlice: Švihořík – Braun, Chocholoušek, Bauer, Beránek, Mužík, Hradecký (46. Javorský), Roubal, Kyndl (46. Špírek), Leitl (46. Chirinčuk), Fořt (46. Černý)
Branky: 53. Ďuriš, 66. Hejda, 80. Ďuriš, 84. Krmenčík – 68. Mužík

Komentář

Od prvních minut bylo jasné, kdo bude na trávníku tréninkového areálu v Luční ulici udávat tempo. Rychlí a přesní viktoriáni trpělivě kombinovali s následnými přechodem do útočné fáze především v křídelních prostorech. První šanci si připsal ve 12. minutě Kovařík, ale umístěnou střelu do šibenice dokázal Švihořík vytěsnit mimo tři tyče. V gólové příležitosti se ocitl také aktivní Štípek, proti byl znovu skvělý Švihořík, jehož zásluhou svítila na ukazateli plzeňských vstřelených gólů po první půli nula. Domažličtí zahrozili v závěru poločasu, kdy za brankářem Pavlíkem zazvonilo břevno.

Branky začaly padat až ve druhé části hry. V 53. minutě se ve vápně šikovně otočil Ďuriš a nečekanou střelou k tyči otevřel skóre. O čtyři minuty se snažil odpovědět Beránek, ale plzeňskou branku těsně minul. V 66. minutě měl jednoduchou úlohu Lukáš Hejda, jenž hlavou doklepl do odkryté branky odražený míč a dal svému týmu dvougólově vedení. To ovšem nemělo dlouhého trvání, o dvě minuty později poslal hostující kapitán Mužík míč z volného přímého kopu přes zeď takovým způsobem, že ani Šiman v brance domácích neměl možnost zasáhnout – 2:1. V posledních deseti minutách přidali Plzeňští ještě dva góly po samostatných únicích. Nejdříve si hostujícího Švihoříka obhodil v 80. minutě Ďuriš a o čtyři minuty později i Krmenčík, aby oba mohli shodně skórovat do prázdné branky. Viktoria porazila Jiskru Domažlice 4:1.