1:1

(0:0)

FK Jablonec

FK Jablonec

Branky: 54. Rezek - 61. Lafata ČK: 53. Beneš ŽK: Bakoš, Rajtoral, Petržela - Vošahlík, Beneš, Piták, EliᚠRozhodčí: Drábek - Jiřík, Teuber Diváci: 7425 (vyprodáno)

Ve 23. kole Gambrinus ligy přivítaly Štruncovy sady velmi těžkého soupeře. Do Plzně přijel Jablonec, kterému patří třetí příčka v ligové tabulce a byl velmi povzbuzen výhrou z předchozího kola, v němž porazil v domácím prostředí pražskou Spartu. To viktoriáni si v posledním ligovém utkání zastříleli v Ústí, kde zvítězili pětibrankovým rozdílem.

Ve 23. kole Gambrinus ligy přivítaly Štruncovy sady velmi těžkého soupeře. Do Plzně přijel Jablonec, kterému patří třetí příčka v ligové tabulce a byl velmi povzbuzen výhrou z předchozího kola, v němž porazil v domácím prostředí pražskou Spartu. To viktoriáni si v posledním ligovém utkání zastříleli v Ústí, kde zvítězili pětibrankovým rozdílem.

Ihned po úvodním hvizdu zápasu se začal hrát svižný fotbal z obou stran. O první zakončení se pokusili Jablonečtí, ale Loučkovu střelu se podařilo Bystroňovi zablokovat a následný pokus Jarolíma také neprošel skrze klubko těl před Pavlíkem. V jedenácté minutě byla Viktorka blízko vedení. Po faulu Vošahlíka na Limberského měli viktoriáni výhodu přímého kopu z pětadvaceti metrů. Bakoš skvěle vystřelil, Valeš stejně bravurně vytlačil jeho střelu na břevno. Následná dorážka hlavou od tísněného Trappa orazítkovala opět jablonecké břevno. V 16. minutě zkusil své střelecké štěstí jablonecký záložník Vaněk, ale jeho zakončení z dálky Pavlíkovo čisté konto ohrozit nemohlo, nebo skončilo vysoko nad brankou. To samé platilo na druhém konci hřiště pro střelu kapitána Viktorky Horvátha, která přišla o pár chvil později. Naopak Jarolím, bývalý plzeňský fotbalista, mířil ve 24. minutě o poznání přesněji. S jeho zakončením si však Pavlík poradil a ukryl míč ve své náruči. O deset minut později vyzkoušel pozornost plzeňského gólmana nejlepší střelec Jablonce v tomto ročníku Lafata, který se dostal k hlavičce po centru Vošahlíka. Zamířil ale přesně do míst, kde stál připravený Pavlík. Ve 37. minutě velmi nebezpečně pálil z hranice šestnáctky Kolář. Jeho střelecký pokus si však cestu do jablonecké sítě nenašel a balon prolétl těsně vedle pravé tyče Valešovy brány.

V 53. minutě hry přišel jeden z klíčových okamžiků zápasu. Rezek prolétl do jablonecké šestnáctky, kde ho faulem zastavil Beneš. Za svůj zákrok uviděl jablonecký stoper po druhé žluté kartu červenou a Viktorka dostala výhodu pokutového kopu. Míč si na značku desítky postavil Horváth, poslal Valeše na druhou stranu, ale orazítkoval pouze levou tyč. Z následné dorážky uklidil míč do odkryté branky Jablonce Rezek! Viktorka se ujala vedení 1:0. V 61. minutě se pokusil překvapivou střelou z půlky hřiště přehodit vyběhnutého Pavlíka Lafata . Jeho snažení k úspěchu Jablonce nevedlo, balon skončil nad břevnem. O minutu později bylo bohužel vyrovnáno. A byl u toho znovu aktivní kanonýr Jablonce. Kovaříkovu střelu z hranice vápna srazili viktoriáni ke zcela volnému Lafatovi, který už neměl problém balon usměrnit do plzeňské sítě. Za pět minut Petržela našel centrem na malém vápně Bakoše, který vystřihl nůžky. Naneštěstí zamířil přesně tam, kde stál Valeš. Vzápětí následoval další závar před jabloneckou brankou, po kterém se snažil Rajtoralovu přihrávku neúspěšně usměrnit do sítě Trapp, kterého však tísnil bek hostí. Viktoriáni se dožadovali další penalty, sudí Drábek je nevyslyšel. V 72. minutě Valeše vystrašilo plzeňské zakončení zpoza vápna, jablonecký gólman ho s námahou vyrazil na roh. O pět minut později se ke střele proháčkoval Petržela, balon však poslal vysoko nad branku. Osm minut před koncem zápasu hlavičkoval Bystroň, ale jeho zakončení postrádalo razanci. Valeš si s ním bez problémů poradil. V 86. minutě měl na kopačce vítězný gól Rezek, které byl zcela osamocen na malém vápně. Střela z první střelce úvodního gólu zápasu ale skončila nad brankou. Během posledních minut utkání se Viktoria tlačila před branku Jablonce, ale vstřelit vítězný gól se jí nepodařilo. Zápas prvního celku ligy se třetím tak skončil dělbou bodů.

FC Viktoria Plzeň - FK Baumit Jablonec 1:1