6. kolo / Čtvrtek 10. 12. 2015, 19:00 / Doosan Arena

62. Dos Santos
90+4. Bruno

Bolek – Matějů, Hejda, Baránek, Limberský – Kučera (88. Procházka), Hořava – Kopic (83. Petržela), Kolář, Kovařík – Holenda (71. Mahmutovič)

Barbosa – Rukavina, Musacchio, Ruiz, Jokič (43. Marín) – Samu (56. Dos Santos), Trigueros, Bruno, Castillejo (72. D. Suárez) – Bakambu, Soldado

Branky: 8. Kolář (pen.), 65. Kovařík, 90. Hořava – 40. Bakambu, 62. Dos Santos, 90+4. Bruno, ŽK: Matějů, Kopic, Kučera, Mahmutovič – Jokič, Rozhodčí: Chapron – Cano, Debart (všichni Francie)

Diváci: 10 071

Putování letošním ročníkem Evropské ligy uzavřela Viktoria Plzeň ve čtvrtek 10. prosince na vlastím stadionu ve Štruncových sadech, kam přicestoval aktuálně pátý tým španělské Primera division Villarreal CF. V základní sestavě Plzně dostal podobně jako v Minsku šanci brankář Petr Bolek nebo záložník TomᚠKučera, na hrotu útoku se pak pohyboval Jan Holenda.

Po několika nesmělých šancích dostala Viktoria možnost otevřít gólový účet zápasu už v 8. minutě zápasu. Za hru rukou v pokutovém území nařídil sudí Chapron pokutový kop, který Daniel Kolář jistě proměnil – 1:0! V šestnácté minutě mohl Kolář přidat druhou branku, ale ukázkovou přihrávku od Kovaříka po rychlém přechodu do útoku sám před brankářem Barbosou nezasáhl. Bolek vytáhl první zákrok v osmnácté minutě, s hlavičkou z bezprostřední blízkosti si ale poradil bravurně. Ve chvílích, kdy se nad zaplněným stadionem usadila hustá mlha, sehráli viktoriáni rychlou akci. Po ose Holenda – Kolář – Kovařík se míč dostával znovu k plzeňském útočníkovi. Naneštěstí pro Plzeňské byl příliš razantní. Ve čtyřicáté minutě prošel vlastně sám plzeňskou obranou rychlík Bakambu. Po kličce Bolkovi neměl rodák z Konga zakončit akci střelou do prázdné branky – 1:1. Do konce poločasu stihl brankář Bolek zneškodnit ještě hlavičku Soldada, do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

V úvodu druhé půle vychytal aktivního Bakambu znovu Bolek, z rychlého protiútoku nic nevytěžil Jan Kopic. V 53. minutě nedokázal včas zakončit Bojan Jokič a o pět minut později nebyl přesný ani na druhé straně střílející Kučera. V 61. minutě pálil s přispěním plzeňské obrany mimo Bakambu, po rohovém kopu se překvapivou křížnou střelou prosadil střídající Jonathan Dos Santos – 1:2. Villarreal se snažil diktovat tempo hry, ale viktoriáni byli proti. V 65. minutě si Kopic skvěle poradil na pravé straně hřiště s Marínem a posadil míč přesně na Kovaříkovu hlavu – 2:2. Hned vzápětí mohl Kovařík střílet podruhé z téměř totožného místa, jeho druhý pokus ale španělská obrana zblokovala. V 71. minutě nahradil Jana Holendu na hřišti Aidin Mahmutovič. Plzeňané se v chladném počasí osmělovali stále častěji, jejich útočné výpady ale často končily nepřesnostmi. Jako na příklad v situaci dva na jednoho, kdy Kopic poslal míč ne na zcela volného Mahmutoviče, ale obloučkem přímo do rukavic hostujícího gólmana. Druhé střídání Viktorie přišlo v 83. minutě, Kopice nahradil na trávníku Milan Petržela, o pět minut později přišel na hřiště i Václav Procházka, opačným směrem putoval TomᚠKučera. Závěr zápasu si plzeňské tribuny užívaly, jejich radost ještě umocnil TomᚠHořava, který se stejně jako proti Dukle Praha trefil dalekonosnou střelou přesně do pravé šibenice – 3:2 pro Plzeň! V nejzazším možném čase utkání ovšem třetí branku Villarrealu vstřelil Soriano a stanovil tak definitivní podobu výsledku – 3:3.