89. Hořava

FC Hlučín

Hlaváč – Massaniec, Heiník, Žižka, Badalyan, Foltýn, Dostál (53. Sasín), Hudeczek, Krejčí, Lukᚠ(72. Fišer), Szotkowski (65. Jančík)

Bolek – Řezník, Hejda, Baránek, Kovařík – Petržela (46. Zeman), Kace (46. Hořava), Hrošovský, Suchan – Krmenčík, Poznar (59. Ďuriš)

Branky: 16. Baránek, 44. Kace, 56. Řezník, 58. Poznar (pen.), 67. Krmenčík, 80. Ďuriš (pen.), 89. Hořava, ŽK: Hudeczek, Hlaváč, ČK: 79. Hudeczek, Rozhodčí: Machálek – Dobrovolný, Podaný

Diváci: 1412

FC Viktoria Plzeň za sebou má úspěšný vstup do třetí soutěže, ve které bude v letošní sezoně bojovat. Ve 3. kole MOL Cupu se představila na hřišti třetiligového FC Hlučín a po brankách Baránka, Kaceho, Řezníka, Poznara, Krmenčíka, Ďuriše a Hořavy zvítězila 7:0.

Viktoria vstoupila do utkání aktivně a hned od začátku dala jasně najevo, že žádné drama s Hlučínem nechce dovolit. Už ve druhé minutě zkoušel Kovařík tlačit míč přímo z rohového kopu do branky, ale obrana byla pozorná. Ve 13. minutě poslal stejný hráč centr do vápna a volný Petržela pálil hezky k tyči, jeho ránu ale vyrazil Hlaváč pryč. O tři minuty později už se Plzeň radovala. Na Kovaříkův roh si nejlépe naskočil Jan Baránek stojící u přední tyče a hlavičkou nedal brankáři šanci – 0:1. Domácí tým poprvé vážněji ohrozil Bolka v brance až ve 38. minutě, kdy z levé strany nebezpečně pálil Badalyan, ale těsně minul. V poslední minutě prvního poločasu poslal střílený centr do vápna Hlučína Ergys Kace a míč překvapivě skončil bez jakékoliv teče v síti – 0:2.

Do druhé půle se domácí tým snažil vstoupit nebojácně a odhodlaně, ale góly dávala jen Viktoria. V 56. minutě poslal Zeman z levé strany přesný míč do vápna, a zatímco obrana Hlučína stála jako křoví, Radim Řezník jediný vyskočil a zvýšil hlavou na 3:0 pro Plzeň. O dvě minuty později přidal další gól TomᚠPoznar, když s přehledem proměnil pokutový kop, který byl nařízen po faulu na Suchana – 0:4. Na další góly diváci v Hlučíně nečekali dlouho. Běžela 67. minuta a pátou branku hostujícího týmu přidal Michael Krmenčík po krásné přihrávce na malé vápno od Zemana. Dvanáct minut před koncem Plzeň kopala druhou penaltu, kterou zužitkoval Michal Ďuriš - 0:6. V 89. minutě se ještě k míči dostal na penaltě stojící TomᚠHořava a dostal od obrany příliš mnoho času na to, aby v klidu skóroval. Viktoria Plzeň tak v Hlučíně vyhrála jednoznačně 7:0 a v klidu postoupila do čtvrtého kola MOL Cupu.