19. 1. 2016    Zápas

Viktoria v prvním přátelském utkání na soustředění v Turecku prohrála s Duisburgem 0:1

8. kolo / Úterý 19. 1. 2016, 16:30 /

8. kolo / Úterý 19. 1. 2016, 16:30

0:1

(0:1)

MSV Duisburg

I. poločas: Kozáčik – Rajtoral, Hejda, Baránek, Limberský – Suchan, Hrošovský – Petržela, Ďuriš, Kopic – Krmenčík. II. poločas:Kozáčik – Matějů, Kučera, Hubník, Končal – Vaněk, Hořava – Štípek, Kolář, Kovařík – Holenda

Ratajczak – Bohl, Meissner (46. Feltscher), Bajic (46. Bomheuer), Wolze (76. Klotz) – Holland, Albutat (46. Dausch) – Bröker (71. Chanturia), Grote (61. Poggenberg) – Janjic (61. Iljutcenko), Scheidhauer

Branky: 14. Wolze

FC Viktoria Plzeň se v úterý 19. ledna 2016 utkala v rámci kondičního soustředění v Turecku s týmem MSV Duisburg. Trenér Karel Krejčí do zápasu postupně nasadil téměř kompletní výběr, který měl k dispozici. Souboj se soupeřem, který hraje druhou německou bundesligu, nakonec skončil prohrou Viktorie 0:1.

Po úvodním oukávání se viktoriáni na delší dobu usadili na útočné polovině, ale kromě nepřesné střely Kopice si žádnou větší šanci nevypracovali. Ve 12. minutě poprvé zahrozil Duisburg. Po přihrávce od Hollanda se ke střele ve vápně dostal Schieldhauer, který ale z velkého úhlu minul Kozáčikovu branku. O dvě minuty později se hráči německého týmu radovali z gólu. Po centru z pravé strany se k míči dostal Schieldhauer, posunul na úplně volného Wolzeho, který z blízka neměl problém se skórováním – 0:1.

Po inkasovaném gólu začali Západočeši svého soupeře více napadat a v 19. minutě se dostali do dvou příležitostí na vyrovnání. Nejdřív se po průniku a skvělé přihrávce Kopice dostal k zakončení Krmenčík, který ale bohužel orazítkoval pouze břevno Ratajczakovy branky. O pár sekund později se ocitl sám za obranou Duisburgu Ďuriš, ale jeho technická střela mířila kousek vedle. Oba týmy v následujících minutách nabídly fanouškům pohled na velké množství nepřesných přihrávek a žádné stoprocentní šance tak v Turecku až do konce prvního poločasu k vidění nebyly.

Do druhého poločasu poslal trenér Karel Krejčí téměř jedenáct čerstvých hráčů, nevystřídal pouze brankáře Kozáčika. Viktoria se tlačila do útoku a chtěla přinejmenším vyrovnat, stále ale vytvářela velké množství zbytečných ztrát a nemohla překonat pozornou obranu soupeře. V 60. minutě Kovařík pálil z velké dálky vedle branky, o pár minut později dopadl podobně také pokus Holendy. Patnáct minut před koncem se otevřel prostor ve středu hřiště pro Hořavu. Plzeňský středopolař doběhl až k velkému vápnu a vypálil tvrdě, ale nepřesně. Pět minut před koncem mohl výhru Duisburg stvrdit Scheidhauer, Hubník však centr z levé strany před odkrytou branku skluzem zastavil přímo před Kozáčikem. Viktoria Plzeň tak v úvodním přátelském utkání v rámci kondičního soustředění prohrála s německým Duisburgem 0:1.

Další zápas Západočeši odehrají v Turecku v pátek 22. ledna, kdy se od 16 hodin SEČ utkají s bulharským klubem Ludogorec Razgrad. Tento zápas nabídne v přímém přenosu YouTube kanál Viktoria TV.