Viktoria v samém závěru udeřila a na Vysočině zvítězila 2:1

4. kolo / Neděle 20. 8. 2017, 17:00 / Stadion v Jiráskově ulici

64. Hrošovský
90+2. Bakoš

Rakovan – Nový, Tlustý, Krejčí, Keresteš – Vaculík (C), Zoubele (89. Štěpánek) – Hronek, Ikaunieks, Novotný (66. Popovič) – Klíma (73. Dvořák)

Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Limberský – Hrošovský (C), Živulič (38. Bakoš) – Kopic (87. Řezníček), Čermák (80. Hořava), Zeman – Krmenčík

Branky: 1. Ikaunieks – 64. Hrošovský, 90+2. Bakoš, ŽK: Zoubele, Vaculík – Hájek, Řezník, Rozhodčí: Julínek – Pospíšil, Antoníček

Diváci: 4013

V neděli 20. srpna čekala Viktorii cesta ke 4. utkání HET ligy na půdu Vysočiny Jihlava. V základní sestavě se poprvé v letošní sezoně představili Aleš Čermák a navrátilec po zranění Matúš Kozáčik. Viktoriáni na půdě týmu, který ve třech utkáních nejvyšší české soutěže získal pouze bod za remízu se Slováckem, obhajovali pozici týmu, jenž doposud neztratil.

Jihlava šokovala Viktorii hned v první minutě. Hronek vyhrál souboj mezi dvěma obránci Viktoriie a posunul tváří v tvář Kozáčikovi Davise Ikauniekse, který nezaváhal, 1:0. Viktoria okamžitě po inkasované brance zvýšila aktivitu a ve 12. minutě se v obrovské šanci ocitl Michael Krmenčík, Rakovan ho ale vychytal. O pár minut později nepřesně z velkého úhlu pálil Hronek, ke kterému propadl v plzeňském vápně míč. Viktoriáni to zkoušeli i z dálky, ve 20. minutě Řezník pálil zpoza vápna, Rakovana ale nepřekvapil. Hra se celý první poločas přelévala z jedné strany na druhou. Ve 23. minutě Keresteš našel přesným centrem ve vápně osamoceného Ikauniekse, který nedokázal trefit branku. Úspěšný nebyl ani následně dorážející Klíma. Domácí byli nadále aktivní. Do další obrovské šance se řítil Ikaunieks, který šel sám na branku Viktorie. Vysoko ale přestřelil. Ve 38. minutě Pavel Vrba sáhl k prvnímu střídání. Diega Živuliče nahradil Marek Bakoš. Těsně před koncem poločasu měla Viktoria velkou šanci vyrovnat. Na Kopicovu nahrávku ovšem Krmenčík v malém vápně nedosáhl.

Do druhého poločasu začali viktoriáni aktivněji. V 53. minutě z poza vápna pálil nepřesně Limberský. V úvodu druhého poločasu jsme sledovali spíše taktickou bitvu. Viktoria se dočkala v 64. minutě. K Hrošovskému se odrazil před vápnem míč a ten ho z otočky krásně k tyči poslal za Rakovana, 1:1. Vysočina mohla jít opět do vedení v 77. minutě, kdy ve vápně propadl míč na osamoceného Dvořáka, ten ale slabou hlavičkou Kozáčika nepřekonal. V posledních minutách se na hřiště v dresu Viktorie dostali TomᚠHořava, který nahradil Čermáka a Jakub Řezníček, který v 87. minutě vystřídal Kopice. Nakonec se viktoriáni dočkali. V nastavení rozhodl po rohovém kopu Marek Bakoš, 1:2. Plzeň tak veze domů cennou výhru a upevňuje si tak první místo v tabulce HET ligy.