18. kolo / Sobota 26. 2. 2011, 17:20

2:1

(0:0)

FC Hradec Králové

Branky: 73. Bakoš, 80. Kolář - 90. Hochmeister Rozhodčí: Hrubeš - Filípek, Kovařík Diváci: 5 488

Už je to tady! Poslední únorovou sobotu odstartovala pro Viktorii Plzeň jarní část Gambrinus ligy. Ve Štruncových sadech přivítali viktoriáni Hradec Králové, ligového nováčka, kterému po podzimu patří jedenáctá příčka. Největším problémem Hradeckých, kteří se museli v dnešním zápase obejít bez zraněných Pilaře a Wozniaka, je produktivita. Jsou totiž po Příbrami druhým nejhůře střílejícím klubem v první lize.

Už je to tady! Poslední únorovou sobotu odstartovala pro Viktorii Plzeň jarní část Gambrinus ligy. Ve Štruncových sadech přivítali viktoriáni Hradec Králové, ligového nováčka, kterému po podzimu patří jedenáctá příčka. Největším problémem Hradeckých, kteří se museli v dnešním zápase obejít bez zraněných Pilaře a Wozniaka, je produktivita. Jsou totiž po Příbrami druhým nejhůře střílejícím klubem v první lize.

Hned v úvodní minutě zápasu si Ďuriš vykoledoval faul před šestnáctkou hostí. K rozehrání přímého volného kopu se postavil Horváth. Jeho technický pokus však skončil nad hradeckou brankou. O tři minuty později měl velkou šanci Rezek, který se z úhlu řítil sám na Zicha. Místo střely však volil nahrávku na Petrželu, jenž si nabíhal na penaltu. Rychlonohý záložník, na kterého již dotíral bek Hradeckých, zakončil mimo tři tyče. Hradec zahrozil poprvé po devíti minutách hry. Hlavičku Černého bezpečně schoval ve své náruči Pavlík. Vzápětí zakončoval na druhé straně hřiště Fillo. Zich byl však na místě. V 15. minutě vystřelil ze dvaceti metrů Poděbradský. Jeho tvrdá střela mířila přesně do míst, kde stál připravený gólman Viktorie. Do zakončení se tlačil také bývalý hráč Plzně Hochmeister, balon poslal střelou z vápna nad břevno Pavlíkovy brány. O pár chvil později vyzkoušel znovu své střelecké štěstí Fillo. Po nahrávce Petržely ale zakončoval z malého vápna nepřesně. Po půlhodině hry pálil nebezpečně Horváth. Ani střela kapitána Viktorky z deseti metrů však v brance neskončila. V 37. minutě napřáhl z pětadvaceti metrů Kasálek. Jeho tečovaný pokus jen těsně minul plzeňskou brankou. Vzápětí se vyznamenal Pavlík, který po rohu vyrazil nebezpečnou střelu Černého.

Druhý poločas otevřela střela Ďuriše, který však nezacílil nejlépe a Zich nemusel proti jeho zakončení zpoza vápna zasahovat. V 50. minutě vypadl po rohovém kopu Zichovi míč do hloučku fotbalistů před brankou. Hned několik hráčů Viktorie se pokusilo míč dotlačit do hradecké sítě, ale žádný z nich nebyl úspěšný. Z rohového kopu, který následoval, zkusil Horváth obranou hostí překvapit tím, že zakroutí míč přímo do branky Hradce. Hradecký gólman si však připsal další úspěšný zákrok.  V 55. minutě se blýskl efektní i efektivní robinsonádou proti střele Poděbradského Pavlík, který vytlačil míč na roh. O pár minut později schoval zkušený plzeňský brankář ve svých rukavicích také pokus Klapky. Hradec v této fázi utkání Viktorii zatlačil. V 62. minutě nebezpečně hlavičkoval aktivně hrající Černý. Branku netrefil. Zakončení hlavou si vzápětí vyzkoušel před Pavlíkem Klapka, ani on však nenasměroval balon tam, kam si představoval. V 73. minutě hry Štruncovy sady explodovaly radostí. Bakoš, který byl na hřišti jen pár minut, se po přiuknutí Koláře ocitl osamocený před Zichem, se situací si poradil na výbornou a poslal Viktorku do jednobrankového vedení. Navýšit skóre mohl o pět minut později Rezek. Jeho technická střela z vápna v síti hostí neskončila. Co se nepodařilo Rezkovi, dokončil v 80. minutě Kolář. Také druhý hráč Viktorky, který se dostal na hrací plochu až v průběhu zápasu, se zapsal do střelecké listiny. Kolář byl ve vápně hostů po nahrávce Petržely osamocen a nenápadnou střelou k pravé tyči rozvlnil sí za Zichovými zády. 2:0 pro Viktorii! V poslední minutě hry se podařilo Hradci snížit. Hlavičkou se prosadil Hochmeister . To byla však poslední důležitá událost utkání, které skončilo výhrou viktoriánů 2:1.

FC Viktoria Plzeň - FK Hradec Králové 2:1