8. kolo / Sobota 27. 9. 2008, 17:00 / Doosan Aréna

(0:2)

FC Baník Ostrava

Poštulka - Šmejkal (82. Tatanašvili), Rada, Navrátil, Lecjaks (40. Rezek) - Limberský, Horváth, Trapp, Jiráček - Petržela, Varadi (72. Mlika).

Vašek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Tchuř - Marek, Lička (60. Zeher), Galásek, Otepka, Mičola (78. Wojnar) - Svěrkoš (88. Markovič).

Branky: 57. Horváth - 25. a 63. (pen.) Otepka, 38. Mário Lička. Rozhodčí: Matějek - Ubias, Teuber. ŽK: Rezek, Poštulka, Rada - Zeher, Vašek.

Diváci: 3835

V utkání 8. kola Gambrinus ligy hostila Viktoria Plzeň ve Štruncových sadech Baník Ostrava. V elektronické podobě máte možnost nahlédnout do klubového zpravodaje VIKTORIÁN.   Jak...

Utkání 8. kola Gambrinus ligy proti Baníku Ostrava se Plzeňským nevydařilo a podlehli soupeři z Moravy 1:3. Už od prvních minut zápasu hrála obě mužstva aktivní fotbal. K první šanci se dostal hostující Baník, když Lička předložil míč na hranici pokutového území zcela volnému Mičolovi. Ten si ale se situací neporadil a balon vůbec netrefil.

Ve 20. minutě zabránil Petrželovi, po uvolnění od Horvátha, skórovat včasným vyběhnutím mimo pokutové území ostravský gólman Vašek. O pět minut později přišla rána v podobě branky Baníku. Záložník Marek zatáhl míč k vápnu Viktorky a následně ho předal zpětnou nahrávkou na kraj šestnáctky Otepkovi, který zamířil placírkou přesně k levé tyči Poštulkovy branky. Baník se ujal vedení 0:1. Ve 31. minutě měli Baníkovci další obrovskou šanci ke skórování. Řezník nechal za svými zády obránce Plzně, vběhl do vápna, kde ho skluzem poslal k zemi Jiráček. K exekuci pokutového kopu se postavil reprezentant Svěrkoš, ale neuspěl. Poštulka prokázal svůj brankářský um a Svěrkošovu střelu vyrazil. Z následného protiútoku se pořádně zapotil Vašek. Stálo při něm ale štěstí, protože nádherná rána z Petrželovy kopačky jen těsně minula růžek ostravské branky. O čtyři minutky později se Baníku podařilo navýšit vedení na 0:2. Poté, co se míč dostal skrz celé pokutové území až k volnému Ličkovi, nedal domácímu brankáři útočník Ostravy jedinou šanci. Před koncem poločasu mohlo být ještě hůře. Míč se po obranném zákroku domácí defenzivy dostal k osamocenému Otepkovi, který měl možnost zamířit z hranice vápna do odkryté branky Viktorky. Naštěstí netrefil. Na hřiště se již během první pětačtyřicetiminutovky dostal i Rezek, jenž vystřídal Lecjakse, a hned o sobě dal vědět. Jeho střela z úhlu se ale mezi tři tyče Vaškovy branky nevešla.

Ihned po návratu z kabin se Viktorka chopila iniciativy. Po trestném kopu Horvátha se k zakončení dostal Petržela, ale jeho pokus těsně minul pravou tyč Vaškovy branky. V 52. minutě opět aktivní Rezek vybojoval balon pro Horvátha, jehož střela ale šla o kousek vedle, než si představoval. Za pár okamžiků bylo již veseleji. Rezek opět ukázal, že získat míč pro něj není problém, nahrál ho Petrželovi, který ho následně přenechal Horváthovi. Plzeňský kapitán z první vypálil a málem prorval sí ve Vaškově brance. Viktoriáni snižují na 1:2. V 62. minutě dostala Ostrava druhou penaltovou šanci. Navrátil netrefil míč, Svěrkoš se řítil sám na Poštulku, který ho v pokutovém území zastavil nedovoleně. Tentokrát se k desítce postavil Otepka a proměnil. Banik přidává další branku a vede 1:3. Čtvrthodinu před konce zápasu měli další šanci zvýšit své vedení hosté. Z trestného kopu zkoušel své štěstí Svěrkoš, ale Poštulka jeho střelu kryl. V 90. minutě se dostal k příležitosti zkorigovat výsledek Petržela, ale z bezprostřední blízkosti střílel mimo. Petrželova střela byla poslední velkou šancí zápasu. Chvíli po ní rozhodčí Matějek utkání ukončil. Plzeňští fotbalisté podlehli v domácím utkání ostravskému Baníku 1:3.

FC Viktoria Plzeň – FC Baník Ostrava 1:3