Viktoriáni vezou po výhře 2:1 tři body z Kladna!

14. kolo / Neděle 4. 11. 2007,   /

14. kolo / Neděle 4. 11. 2007,

2:1

FK Kolín

Cenné tři body získali Viktoriáni v zápase 12. kola na Kladně a teprve podruhé v letošní sezoně se radují z výhry na hřišti soupeře. Na Kladně se hrál zápas dvou...

Cenné tři body získali Viktoriáni v zápase 12. kola na Kladně a teprve podruhé v letošní sezoně se radují z výhry na hřišti soupeře. Na Kladně se hrál zápas dvou rozdílných poločasů. Zatímco v první půli byla Plzeň jasně lepším týmem a vytěžila z toho dvě branky, ve druhé půli se Viktoriáni až příliš zatáhli. Kladenští ale dokázali jen snížit.

V úvodu zápasu se toho na hřišti moc nedělo. Nevýraznou desetiminutovku uzavřel roh Petra Šímy. Míč prošel celým malým vápnem, ale nikdo z Viktoriánů se k němu nedostal. Náznak první šance ale jakoby předznamenal děj dalších minut.  V 12. minutě Viktoriáni rozehráli kombinační akci na pravé straně hřiště. Jarolím vyslal zpětnou přihrávkou dopředu Filla, ten vystřelil levačkou nepříliš povedenou střelu, ale míč se dostal k Martinu Psohlavci. Ten jen  nastavil nohu a poslal balon do protipohybu gólmana Pavlíka – 0:1.

Kladenští si zadělali na další problém o čtyři minuty později. Killar poslal na gólmana Pavlíka nepovedenou malou domů, směr balonu vystihl Psohlavec a Pavlík měl co dělat, aby zažehnal velké nebezpečí. U míče byl nakonec o půl kroku dřív než plzeňský útočník.

Kladno pokračovalo v sérii chyb a nepřesností a Plzeňští si vytvořili další šanci v 17. minutě.  Špatnou přihrávku ve středu hřiště vystihl Rada a vyslal dopředu Filla, který se sám dostal až do vápna. Tam ale prováhal nejlepší okamžik ke střele a nechal opět vyniknout brankáře Kladna Pavlíka.

Kladenští toho stále moc nepředváděli, v devětadvacáté minutě to zkoušel z dvaadvaceti metrů Cigánek, míč šel ale dva metry vedle tyče a Michal Daněk zasahovat nemusel. Stejně tak Kladenští prováhali další příležitost. Petr Knakal fauloval dva metry před pokutovým územím Kladna, trestný kop z výhodné pozice se ale Dočkalovi nepovedl, míč šel do zdi.

Ve 39. minutě to bylo 0:2. Domácí Bartoš si za faul vykoledoval žlutou kartu. Plzeň, konkrétně Jarolím, zahrávala trestný kop z rohu hřiště a zkrácený roh prošel na zadní tyč ke Šmejkalovi. Tomu se sice míč zamotal pod nohy, ale protože široko daleko nikdo nebyl, mohl i v pádu balon usměrnit do branky.

Do druhého poločasu šli Kladenští s jasným cílem něco s výsledkem udělat. Viktoriáni se naopak zatáhli. V 54.minutě po sklepnutí Zoubeleho střílel z osmnácti metrů Jeslínek, obrana Viktorky byla ale pozorná a střelu zblokovala na roh. O minutu později Cigánek vystřelil z pětadvaceti metrů, Daněk vyrazil a opakovaně to zkoušel Kúdela. Nakonec z toho byl kladenský roh, jímž už domácí nezahrozili. V 58.minutě po centru Dočkala pak vypálil kladenský obránce Čáp z deseti metrů z voleje vysoko nad.

Kladno svůj tlak zúročilo v 79.minutě. Dočkal zahrával trestný kop ze 30 metrů, první střela byla zblokovaná, míč se ale odrazil zpátky k Dočkalovi, ten si jej posunul na vzdálenost zhruba 21 metrů a vypálil nádhernou nechytatelnou střelu pod břevno – 1:2.

V hektickém závěru se už skóre neměnilo a tak Plzeň veze z Kladna tři body.

SK Kladno – FC Viktoria Plzeň 1:2 (0:2)
Branky: 79. Dočkal - 12. Psohlavec, 39. Šmejkal.

Rozhodčí: Jech - Pospíšil, Košec.

ŽK: Bartoš, Farbák - Psohlavec, Knakal, Daněk.

Diváci: 1940.
Sestavy:
Kladno: Pavlík - Bartoš (46. Zoubele), Killar, Farbák, Čáp - Dočkal, Kúdela, Szabo, Cigánek (83. Vršajevič)- Jeslínek, Šilhan (75. Zachariáš). Trenér: Šilhavý.
Viktoria: Daněk - Šmejkal, Halama, Knakal, Smola - Fillo, Jarolím, Rada, Trapp, Šíma (64. Malcharek) - Psohlavec (76. Smejkal). Trenér: Levý.