8. kolo / Neděle 23. 9. 2012, 17:00 / Na Stínadlech

(1:1)

FK Teplice

Grigar - Ježdík, Matula, Rosa, Chovanec - Vůcha (66. Dolejš), Ljevakovič, Vachoušek, Podaný (78. Melunovič) - Jindráček, Mahmutovič (83. Jarolím)

Kozáčik - Řezník, Procházka, Čišovský, Limberský - Darida, Horváth (40. Hora) - Rajtoral, Hanousek, Ďuriš (89. Hejda) - Adamov (31. Ševínský)

Branky: 10. Mahmutovič - 16. Ďuriš Rozhodčí: J. Jech - P. Filípek, D. Pospíšil ŽK: 20. Vachoušek, 79. Mahmutovič, 90. Ljevakovič ČK: 13. Čišovský

Diváci: 5480

Osmé kolo Gambrinus ligy svedlo na teplická Stínadla celky, které mají naprosto odlišné starosti, zatímco Viktoria bojuje na čele tabulky, tepličtí se snaží, seč mohou, odrazit se od jejího dna. A právě tato jejich úporná snaha způsobila, že tabulkové předpoklady vzaly už od začátku zápasu za své.

Osmé kolo Gambrinus ligy svedlo na teplická Stínadla celky, které mají naprosto odlišné starosti, zatímco Viktoria bojuje na čele tabulky, tepličtí se snaží, seč mohou, odrazit se od jejího dna. A právě tato jejich úporná snaha způsobila, že tabulkové předpoklady vzaly už od začátku zápasu za své.

Na domácích byla od začátku utkání patrná snaha v dnešním zápase vybojovat veledůležité tři body, které by jim pomohly odlepit se ode dna ligové tabulky. Poprvé zahrozili už v páté minutě, kdy nebezpečně hlavičkoval Aidin Mahmutovič, ale jeho pokus mířil mimo tyče. O dalších pět minut později už se však tento hráč radoval, když pod tlakem přihrávajích kapitán Viktorky Pavel Horváth nepřesnou přihrávkou připravil ideální pozici právě pro rychlonohého Mahmutoviče, který tváří v tvář Kozáčikovi nezaváhal a poslal Teplice do vedení (1:0). Další rána se na viktoriány snesla ve třinácté minutě, kdy se opět uvolnil rychlý Mahmutovič a Mariánu Čišovskému nezbývalo nic jiného než ho faulovat. Za tento faul obdržel plzeňský stoper červenou kartu a Viktorku tak čekalo celých pětasedmdesát minut hry o deseti. Nicméně viktoriáni po úvodním šoku rozhodně nesložili zbraně a z rohového kopu dokázal v sedmnácté minutě vyrovnat Michal Ďuriš, když jeho hlavička zapadla k zadní tyči brankáře Grigara (1:1). Viktoriáni i v následujících minutách tlačili Teplice, jako by snad ani nehráli o deseti. Ve dvacáté druhé minutě si výborně našel prostor před brankou brankáře Grigara Václav Procházka a svou hlavičkou způsobil ohromný závar, ze kterého ale bohužel gól nepadl. Postupem času však aktivitu viktoriánů bohužel příliš často brzdily chyby v rozehrávce, díky kterým si tepličtí dokázali vybudovat tlak, ze kterého pramenily jejich další šance. Jednu z nich měl v třicáté osmé minutě opět Mahmutovič a po něm i Jindráček, ale naštěstí Matúš Kozáčik jejich pokusy dokázal zlikvidovat. A tak poločas, na který by viktoriáni jistě co nejraději rychle zapomněli, skončil za stavu 1:1.

Úvod druhého poločasu byl z obou stran výrazně klidnější než úvod toho prvního. Žádný z týmů nechtěl udělat fatální chybu a tak se urputný boj odehrával především ve středu pole. Viktoriánům budiž přičteno k dobru, že takzvaně „nezalezli do vápna“ a nečekali na útoky teplických. Naopak i v deseti se snažili hrát svoji typickou hru a velice aktivně napadali rozehrávku domácích, čímž působili teplickým nemalé problémy. V šedesáté první minutě měl právě díky aktivnímu napadání teplické rozehrávky skvělou příležitost Michal Ďuriš, který se dostal do rychlého brejku, ale v poslední chvíli ho bohužel dostihl domácí obránce a celou akci zastavil. V sedmdesáté čtvrté minutě pálil nebezpečně teplický Jindráček, ale jeho pokus naštěstí mířil těsně mimo. Teplickým se hra dopředu příliš nedařila, což vyvolávalo silné vlny nevole mezi domácími fanoušky. Naopak početná skupina fanoušků Viktorky vytrvale podporovala své hráče. V samotném závěru poločasu se teplickým ani viktoriánům nepodařilo vytvořit si výraznější gólovou příležitost a tak se oba celky rozešly smírně 1:1.

FK Teplice – FC Viktoria Plzeň 1:1   (1:1)
Branky: 10. Mahmutovič – 16. Ďuriš
Rozhodčí: Jech – Filípek, Pospíšil
žluté karty: 20. Vachoušek, 79. Mahmutovič, 91. Ljevakovič
červené karty: 13. Čišovský