Vzájemné zápasy s Viktorií Žižkov pohledem archivu a řečí čísel

25. kolo / Neděle 15. 4. 2012, 17:00 /

25. kolo / Neděle 15. 4. 2012, 17:00

FK Viktoria Žižkov

0:0

Žluté karty: (52.) Hílek, (81.) Kalod, (88.) Šastný Rozhodčí: Jech - Santarus ml., Slavík

Zajímavostí vzájemných duelů je pravidelnost prvních zápasů ve Štruncových sadech, která se datuje od rozpadu bývalého Československa. Zatímco v minulosti přinášely vzájemné zápasy spíše vyrovnané výsledky, poslední sezony se miska vah přiklonila na stranu plzeňských barev.

V dnešním zápase 25. kola Gambrinus ligy vyjela Viktorka na hřiště své pražské jmenovkyně, Viktorie Žižkov. Na tomto hřišti plzeňská Viktorka prohrála naposledy v sezóně 1998/1999 a dnešním zápasem tak chtěli její hráči navázat na úspěšnou jarní sérii na hřištích soupeřů a zároveň se dotáhnout na čelo tabulky. Domácí se naopak díky zlepšeným výkonům v posledních zápasech ještě nevzdávají šance na záchranu a tak duel sliboval atraktivní podívanou.

Plzeňský trenér Vrba se v dnešním zápase musel obejít bez Václava Procházky a vykartovaného Vladimíra Daridy, kterého pro dnešní zápas ve středu zálohy nahradil Petr Trapp.

I přes chladné a deštivé počasí dorazilo na stadion Viktorie Žižkov několik stovek plzeňských fanoušků, které poprvé ze sedadel zvedla akce Milana Petržely, který si v desáté minutě narazil míč s Pavlem Horváthem, bohužel však jeho střelu vyrazil domácí brankář Kolář. Domácí se osmělovali až postupem času, když ve dvacáté čtvrté minutě pálil Kalod, ale s jeho střelou i s ostatními pokusy domácích si obrana plzeňské Viktorky dokázala poradit. Ve dvacáté deváté minutě se ve vápně ke střele dostal František Ševinský, ale jeho střela letěla mimo branku. V té době měli herní převahu na svých kopačkách převážně plzeňští hráči, ale ani Daniel Kolář ani Václav Pilař ani David Limberský nedokázali své šance proměnit. A tak i přes několik slibných šancí šli hráči obou celků o poločase do kabin za stavu 0:0.

I na začátku druhého poločasu byli aktivnější hráči plzeňské Viktorky. V padesáté první minutě už překonal domácího brankáře svou střelou Milan Petržela, ale na poslední chvíli z brankové čáry míč vykopl domácí obránce. To byla na dlouhou dobu také poslední výrazná šance na obou stranách. Hru provázely nepřesnosti a výrazně navrch měly v tu chvíli obrany obou celků. To se pokusil změnit v sedmdesáté druhé minutě Marek Bakoš, jehož střelecký pokus však nebyl přesný. Podobně pálil o dvě minuty později obránce František Rajtoral. Po několika minutách opět zafungovala souhra Pavla Horvátha s nabíhajícím Milanem Petrželou, ale jeho křížná střela jen o kousek minula branku domácích. V té chvíli bylo jasné, že plzeňští začínají svůj tlak stupňovat a snaží se strhnout zápas na svou stranu. V osmdesáté sedmé minutě se však na opačné straně hřiště v gólové pozici objevil domácí záložník Valenta, ale svou šanci nevyužil. Hned vzápětí se do stejné situace dostal Marián Čišovský, ale domácí mu na poslední chvíli dokázali odebrat balon. Ani závěrečný nápor, kdy znovu střílel Marek Bakoš, však branku nepřinesl a zápas tak skončil bezbrankovou remízou.

FK Viktoria Žižkov – FC Viktoria Plzeň   0:0  (0:0)