Z domácího poháru vede cesta do fotbalové Evropy, připomíná trenér Vrba

14. kolo / Sobota 12. 11. 2011,

SK Hlavice

3:1

Mandous – Hrubý (82. Prais), Štefl, Libotovský, Vonášek – Kůžel, Hoffmann, Šípek (68. Lukeš) – Mandula, Dvořák, Vaňous. Trenéři Skála, Lepeška

Branky: 26. Němec, 56. Dorotík, 60. Schwarz - 87. vlastní (Štěpanovský)ŽK: 0:3 Rozhodčí: Berka - Henych, Štěrba Diváci:100

Zatímco fotbalisté Českých Budějovic, Jablonce, Olomouce, Ostravy, Teplic a Liberce mají již účast v jarním čtvrtfinále Ondrášovka cupu zajištěnou, úřadující mistr – Viktoria Plzeň nastoupí v sobotu k utkání teprve třetího kola na hřišti druholigového Baníku Sokolov.

Utkání podzimu. Tak se o střetnutí třetího kola Ondrášovka Cupu proti Viktorii vyjadřoval Baník Sokolov, v jehož barvách působí hned několik fotbalistů, kteří v minulosti prošli týmem ze Štruncových sadů. Za Viktorii nastoupili, jak trenér Pavel Vrba, jenž se musel obejít bez českých reprezentantů, avizoval, i hráči, kteří v posledních zápasech mnoho příležitostí nedostávali.

První desetiminutovka utkání žádnou větší příležitost nepřinesla. Pokud už byl na jedné či druhé straně hřiště nějaký náznak šance, vždy se ho defenzivám obou celku podařilo zneškodnit již ve svém zárodku. V jedenácté minutě mohl strhnout vedení na plzeňskou stranu Michal Ďuriš, který hlavičkoval po centru Pavla Horvátha. Zacílil ale nad břevno. Zakončení Davida Vaněčka na druhé polovině hrací plochy Romana Pavlíka nijak nevyplašilo. Gólman Viktorky si s Vaněčkovou skákavou střelou poradil. O pět minut později měl Sokolov k dispozici po faulu Františka Ševinského přímý kop z hranice vápna. Jeho exekutor Aleš Hanzlík plzeňskou bránu přestřelil. V 18. minutě se Viktorka ujala vedení. Pavel Horváth našel přesnou nahrávkou Michala Ďuriše, který vzápětí obstřelil Antonína Bučka v sokolovské brance. Na ukazateli skóre tak svítil pro domácí nepříznivý výsledek 0:1. Osm minut nato se snažil o vstřelení druhého plzeňského gólu Martin Fillo, ale nezamířil přesně a poslal míč mimo tři tyče. Vzápětí se do šance dostal Marián Geňo, jenž připravil plzeňskou defenzívu o míč a svým zakončením vylekal Romana Pavlíka. Nicméně jeho střela šla vedle, a tak v žádném případě nemohla obdržet přízvisko gólová. To však neplatilo pro zakončení Jakuba Hory, který se uvolnil na pravé straně hřiště a překonal brankáře Sokolova. Viktoria po necelé půlhodině hry vedla dvoubrankovým rozdílem. O chvíli později mohl sokolovský Buček tahat míč ze své sítě potřetí. To by však dělovce Marka Bakoše nesmělo stát v cestě břevno, od kterého se balon odrazil na brankovou čáru. O pár minut později již Bakoš míč do sokolovské branky dopravil, ale důvod k radosti neměl, nebo stál v ofsajdu.

Druhou polovinu utkání otevřel svou střelou aktivně hrající Marek Bakoš. Antonín Buček byl tentokrát na místě. O minutu později znovu zaúřadoval Jakub Hora. Talentovanému viktoriánovi sklepl míč po Fillově centru na malé vápno Bakoš a Hora si počínal s ledovým klidem střeleckého zabijáka. Buček musel v 51. minutě tahat míč ze své sítě již potřetí. Zahrozili ale také domácí, když v 56. minutě nastřelil břevno Pavlíkovy svatyně z hranice vápna ex-plzeňský Jakub Blažek. Svůj hattrick se Jakub Hora pokusil zkompletovat po hodině hry. Hlavičkoval však nad břevno. Další zakončení si připsal Michal Ďuriš, sokolovský brankář byl tentokrát na místě a vyrazil jeho střelu na rohový kop. Pár chvil nato zahrával roh Sokolov. Jiří Mlika po jeho exekuci přiukl míč Martinu Šidelářovi, který zacílil mimo tři tyče. V 74. minutě zápasu se brankově prosadili také domácí hráči. Kapitán Sokolovských David Vaněček vstřelil první branku svého celku křižnou střelou, kterou vyslal z levé strany pokutového území Viktorky. Deset minut před koncem pohárového klání pálil znovu aktivní Hora, ale jeho další střelecký pokus v branku přetaven nebyl. V 85. minutě se Jakub Hora proměnil ze střelce na nahravače, když vyzval ke skórování Michala Ďuriše. Ten se však ve vápně domácích neprosadil .

Utkání skončilo vítězstvím Viktorky, které jí zaručilo postup do dalšího kola Ondrášovka Cupu, soutěže, ve které v roce 2010 triumfovala. V následujícím kole ji čeká souboj s Mladou Boleslaví.

FK Baník Sokolov - FC Viktoria Plzeň 1:3