Zápasy se Slavií řečí čísel a pohledem archivu

25. kolo / Pondělí 25. 4. 2011, 18:30

2:2

(2:0)

SK Slavia Praha

Branky: 21. Kolář, 28. Ševinský - 88. Kisel, 90. Černý ŽK: Limberský, Jiráček - Kisel, Trubila Rozhodčí: Kovařík - Wilczek, Gallo Diváci: 7 140

Již pouhých šest kol zbývá odehrát do konce letošního ročníku Gambrinus ligy. V tom nadcházejícím zavítá do Štruncových sadů Slavia Praha, tedy zvučný soupeř, který má na svém kontě sedmnáct mistrovských titulů, přičemž ten poslední z roku 2009.

Velikonoční pondělí bylo v Plzni ve znamení fotbalu. Ve Štruncových sadech se v dohrávce 25. kola Gambrinus ligy proti Viktorii postavila Slavia Praha, která nyní nezažívá nikterak šastné období. Od vedoucí Viktorky Slavii před dnešním duelem dělilo v ligové tabulce devět příček a propastných třicet bodů.

Ihned po úvodním hvizdu zápasu se dostali do šance Západočeši. S Kolářovou střelou zpoza vápna si však Vaniak poradil. O minutu později odpověděli slávisté. Pavlík bez problémů Korešovu ránu z hranice šestnáctky ukryl ve své náruči. To samé platilo pro následný tečovaný pokus Černého. Ve třinácté minutě se do slibné příležitosti tlačil po nádherné uličce od Rajtorala Rezek, ale jeho střelu z malého vápna hostující obrana zablokovala. Své střelecké štěstí vyzkoušel Rezek o dvě minuty později. Jeho zakončení z pětadvaceti metrů si cestu na bránu Slavie našlo, ale Vaniak byl na místě a schoval míč do svých rukavic. Ve 21. minutě se Viktoria ujala vedení. Vynikající přihrávkou našel ve vápně volného Petrželu Limberský, rychlonohý záložník si následně všiml lépe postaveného Koláře a posunul balon na něj. Nejlepší střelec Viktorie se ve vyložené příležitosti nemýlil a nechytatelnou střelou k levé tyči rozvlnil sí ve slávistické brance. Pět minut na to napřáhl ke střele Bakoš. Tvrdý projektil z kopačky slovenského kanonýra gólman Slavie nadvakrát zkrotil. Ve 28. minutě bylo ve Štruncových sadech ještě veseleji. Po rohovém kopu Petržely hlavičkoval Bystroň, který poslal míč na zadní tyč, kde stál volný Ševinský. Zkušený bek Viktorie poté nasměroval balon podruhé během chvíle za Vaniakova záda. A stav mohl být vzápětí už 3:0 pro Viktorku. To by však neměl mít Vaniak dobře postavené tyče. Na té levé skončil střelecký pokus Rezka. Skóre se pokusil zkorigovat Trubila, ale Pavlík byl bezchybný a se zakončením běloruského obránce si poradil.  Pět minut před koncem prvního poločasu se vytáhl plzeňský gólman, který vyrazil mimo tři tyče prudkou střelu Pospěcha.

Druhou půli odstartoval nepřesnou střelou slávista Jarolím, jenž z dálky nemohl ohrozit Pavlíkovo čisté konto. Do šance se v 53. minutě dostal po nakrátko rozehraném rohu mezi Petrželou a Horváthem Bystroň. Hlavička osmadvacetiletého stopera Plzeňských skončila nad břevnem. O dvanáct minut později zahrozili slávisté, kteří se na okamžik vymanili z tlaku Viktorie. Z penalty střílel nebezpečně Pospěch, Pavlík byl opět na svém místě. Proti zakončení Kaufmana, který byl tísněn Rezkem, plzeňský brankář zasahovat nemusel. Obránce Slavie mířil mimo tři tyče. Devět minut před koncem zápasu dostala Viktoria výhodu přímého kopu z pětadvaceti metrů. Jeho exekuce se ujal Bakoš, Vaniak však míč bez problémů zkrotil. Dvě minuty před koncem utkání se radovala z gólu Slavia. Po Trubilově rohu se prosadil slávistický kapitán Kisel, který poslal balon z první do šibenice. To však bohužel nebylo od sešívaných vše. Vzápětí se dostal do brejku po přihrávce Vlčka Černý, v zakončení se nemýlil a vyrovnal na konečných 2:2. Viktoria tak přišla v posledních minutách zápasu o dva body.

FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha 2:2