f Reportáž ze zápasu: Teplice - Plzeň 2:1 (2:1) | FC VIKTORIA Plzeň
Týden viktoriánské koupelnyNabídni své místo

Ani gól Pilaře juniorce na hřišti vedoucích Teplic nepomohl
1.10.2017
FCVP
Juniorka - reportáž

Junioři Viktorie v desátém kole podlehli vedoucím Teplicím 1:2. Do vedení je přitom posílal z áčka vypůjčený Václav Pilař, který odehrál jeden poločas. Celý zápas pak na hřišti strávil Aleš Čermák.

10.kolo, neděle 1.10.2017, 11:00, 1. FC Dubí - Pozorka
Teplice: Nikiforov – Dressler, Haljeta (70. Hruštinec), Hyčka, Urma, Žitný (90. Zárybnický), Vošahlík (74. Šimeček), Kodad, Šup (84. Berešík), Hasil (C), Červenka (79. Švejda).
Plzeň: Sváček – Kadar, Vacovský, Novák (C), Ryška (80. Mudra) – Čermák, Suchý – Arzberger (61. Kulhánek), Vais, Pilař (46. Pavlík) – Sedláček (67. Skála).
Branky: 21. Haljeta, 23. Žitný – 16. Pilař, Rozhodčí: Severýn – Vitner, Fišer.
Diváci: 120.

Komentář

Již samotný úvod utkání nabídl velkou spoustu šancí. Dostávaly se do nich oba celky, jako první ale údeřil ten hostující. V 16. minutě Kadar posunul míč na pravou stranu na Arzbergera, který centroval na zadní tyč, kde byl připraven Václav Pilař – 1:0 pro Viktorii! Domácí ale velice rychle otočili skóre zápasu. Po centru Dresslera srovnával Nermin Haljeta a o chvíli později Patrik Žitný nádhernou střelou z dálky upravil na 2:1. Ani poté se diváci rozhodně nenudili, ani jedna z dalších šancí však využita nebyla.

Ve druhém poločase toho moc k vidění nebylo. Jednu šanci si vytvořily Teplice, kdy ovšem dorážku na zadní tyči zblokoval Milan Ryška. V závěru si pak viktoriáni snažili vytvořit tlak vysunutím Rudolfa Nováka na hrot, ale bohužel z toho již nic nebylo. Zápas tak skončil za stavu 2:1 pro žlutomodré, kteří nadále zůstávají v čele ligové tabulky.

Ohlasy trenérů

Jiří Kohout (FC Viktoria Plzeň): „První půle byla hodně otevřená z obou dvou stran. Hodně šancí, hodně akcí, zápas nahoru dolů a mnoho příležitostí. Teplice po našem gólu rychle otočily. Zápas byl nadstandardní v tom, že oba týmy měly silnou sestavu. Bylo to dobré utkání.“