Bezbrankový zápas poslal do čtvrtfinále Viktorii Plzeň

Osmifinále 2 / Středa 19. 11. 2014, 17:00 /

Osmifinále 2 / Středa 19. 11. 2014, 17:00

Pavlík – Řezník, Procházka, Hejda, Hubník – Hořava (90. Chrien), Horváth – Petržela (87. Rajtoral), Vaněk, Kovařík – Bakoš (57. Tecl)

Kuciak – Plašil, Chleboun, Rolko, P. Čermák – Malinský (86. Zorvan), Černý, Mareš (74. Hable), Kotiš, Halilovič – Vaněček (73. Dvořák)

ŽK: Malinský, Kotiš, Rozhodčí: Jech – Vlasjuk, Vaňkát

Diváci: 3542

V odvetě čtvrtého kola Poháru FAČR nastoupila plzeňská Viktoria ve středu 19. listopadu proti Hradci Králové poprvé před vlastním publikem v rámci domácí pohárové soutěže. Trenér Koubek oproti poslednímu ligovému utkání na několika místech protočil sestavu. Mezi třemi tyčemi dostal příležitost Roman Pavlík, na hrotu útoku nastoupil stejně jako na východě Čech Marek Bakoš.

Viktoria se od úvodních okamžiků snažila být týmem, který bude diktovat tempo, hradecká obrana v čele s mrakodrapem Rolkem však odolávala. Tento stav platil až do desáté minuty, kdy se Hubníkovi s Řezníkem podařilo dostat míč za brankovou čáru. Vzrušení bylo ale pro ofsajd zbytečné. Na druhé straně zahrozil Malinský, ale Pavlík ve spolupráci s obranou jeho únik zneškodnil. Před odehranou půlhodinou se střelou zpoza vápna prezentoval Hubník a jen centimetry chyběly Petrželovi, aby hlavou zasáhl centr z levé strany. Před plzeňskou brankou několik okamžiků nato hlavičkoval v zajímavé pozici Vaněček, na zkušeného Pavlíka však nevyzrál. Hradečtí sázeli především na rychlé protiútoky, které zakládal brankář Kuciak. Dobře připravení obránci Viktorie však vždy stíhali reagovat a k Pavlíkovi se tak dostávaly jen nesmělé pokusy, jako ten z kopačky Kotiše z 39. minuty. Dvě minuty poté dostali viktoriáni možnost zahrávat přímý volný kop těsně za hranicí velkého vápna, pokus z pravačky Marka Bakoše mířící k tyči si Kuciak pohlídal. Bezgólový stav vydržel až do konce první půle.

Druhý poločas načala příležitost explzeňáka Vaněčka. Pavlík proti jeho pokusu prokázal skvělý reflex, střela samotná ale neměla šanci na úspěch, hradecký útočník stál v ofsajdu. Na druhé straně odpověděl táhlou střelou Hubník, který se pumelicí prosadil už v prvním utkání. Tentokrát ale míč z jeho kopačky nezamířil mezi tři tyče. Miroslav Koubek se rozhodl poprvé obměnit základní sestavu v 57. minutě. Ze hřiště odešel Marek Bakoš, opačným směrem putoval Stanislav Tecl. Zajímavý protiútok podnikli domácí v 59. minutě. Petržela na jeho závěru poslal ostrý přízemní centr na nabíhající dvojici Tecl – Kovařík, ani jeden z nich ale nedokázal míč zasáhnout. Na začátku šedesáté minuty měl k dispozici dvě tutovky Milan Petržela. Tváří v tvář Kuciakovi však dvakrát zasáhl pouze náruč hradeckého gólmana. Plzeň se ale dál tlačila do zakončení, důkazem byla i střela Tecla mířící metr vedle branky. V 68. minutě už snad všichni fanoušci viděli míč v síti, Hořavovu loženku ale Kuciak stihl zázračně vyrazit. Z nenápadně zahraného přímého kopu mohl vytěžit branku Hejda, ale nůžkami poslal míč jen mimo tři tyče. Tlak Plzně gradoval, před osmdesátou minutou zahrávali domácí sérii standardních situací, Pavel Horváth ani nikdo z jeho spoluhráčů ale na bezbrankovém stavu nic změnit nedokázali. Ani Petrželova přízemní střela z 83. minuty gólem neskončila. V 88. minutě došlo k situaci, kterou plzeňští fanoušci dlouho očekávali. Do zápasu prvního týmu se zapojil František Rajtoral, který nahradil Milana Petrželu. O minutu později se fanouškům v Doosan Areně představil i druhý rekonvalescent, místo Hořavy vyběhl na hrací plochu Martin Chrien. Ani jeden z nováčků však nedokázal pohnout bezbrankovým výsledkem a rozhodčí Jech tak po jedné nastavené minutě ukončil utkání.

Remízový stav nahrával domácí Viktorii, která v prvním zápase na půdě Hradce zvítězila 2:1. Byl to právě plzeňský tým, který tak postoupil do čtvrtfinále Poháru FAČR.