f Reportáž ze zápasu: Plzeň - Ostrava 0:4 (0:3) | FC VIKTORIA Plzeň

Body putují do Ostravy
2.3.2008
redakce
Zápas

Krutou neděli prožili fotbalisté Viktorie Plzeň. V přímém souboji o čtvrtou příčku tabulky podlehli ve Štruncových sadech vysoko Baníku Ostrava 0:4.Soupeř o výhře na skvěle...

19., neděle 2.3.2008, 15:00
Plzeň: Ilizi - Malcharek, Knakal, Rada, Lecjaks - Petržela, Šiml (29. Navrátil), Sylvestre, Róth (65. Vrzal) - Krbeček, Rodriguez (41. Psohlavec)
Branky: 13. a 36. Magera, 42. vlastní, 55. Svěrkoš Rozhodčí: Moudrý - Novák, Douda ŽK: Petržela, Navrátil, Malcharek - Svěrkoš, Mičola Diváci: 4877

Komentář

Soupeř o výhře na skvěle připraveném terénu rozhodl už v prvním poločase, kdy se dvakrát trefil Magera a třetí gól padl po nešťastném zásahu plzeňského obránce Malcharka.
Utkání přitom začalo pro Plzeň slibně. První střelu vyslal na ostravského brankáře Vaška záložník Petržela a zanedlouho ukázal pěknou akci Francouz Sylvestre. Obešel obránce Bolfa a odcentroval míč na volného Petrželu. Ten však ještě přihrával nabíhajícímu spoluhráči a zadáci Baníku situaci zachránili.
 Právě René Bolf, člen bronzové reprezentační party z mistrovství Evropy v roce 2004, oslavil v Plzni velký návrat na hřšitě po vleklých zraněních.
A už ve 13. minutě se mohl se spoluhráči radovat z prvního gólu. Po chybě plzeňských stoperů se před Ilizim objevil zcela sám Magera a podél vybíhajícího gólmana poslal míč do sítě.
Trenér Levý brzy prostřídal sestavu, stáhl mladíka Šimla a poté i Brazilce Rodriguese. Ten se sice blýskl několka „parádičkami“ uprostřed hřiště, ale jinak zapadl do špatné hry záložní řady Viktorie, ve které citelně scházel potrestaný Trapp.
Naopak Baník byl na koni. V 33. minutě Rajtoral hlavičkoval v ideální pozici, ale Ilizi jeho pokus konečky prstů vyrazil na roh. Za další tři minuty však bylo znovu zle. Magera se postavil k trestnému kopu a levačkou poslal míč přesně k levé tyči.
A to ještě nebylo vše. Ve 42. minutě se protáhl do šestnáctky Plzně Svěrkoš a jeho střílený centr si srazil do sítě obránce Malcharek.
Viktoria sice vstoupila do druhé půle se snahou zmírnit skóre a pokusit se o zázračný obrat. Jenže brzy její šance uhasly definitivně. V 55. minutě si Svěrkoš naběhl na přihrávku Otepky a tvrdou ranou překonal Iliziho počtvrté.
Plzeňský brankář si ani poté na nedostatek práce stěžovat nemohl. S vypětím všech sil zastavil střelu Otepky.
Plzeň bojovala a snažila se alespoň o čestný úspěch. Ale proti byl ostravský brankář Vašek. V 74. minutě na něj vyslal parádní ránu Sylvestre a míč mířil pod horní tyč. Jenže gólman jej vyrazil na roh.
Viktoria prohrála poprvé v letošní sezoně na domácí půdě, v tabulce klesla na šestou pozici. Za týden se představí na půdě Zlína.

FC Viktoria Plzeň - FC Baník Ostrava 0:4
Poločas: 0:3
Branky: 13. a 36. Magera, 42. vlastní, 55. Svěrkoš
Rozhodčí: Moudrý - Novák, Douda
ŽK: Petržela, Navrátil, Malcharek - Svěrkoš, Mičola
Diváci: 4877
viktoria: Ilizi - Malcharek, Knakal, Rada, Lecjaks - Petržela, Šiml (29. Navrátil), Sylvestre, Róth (65. Vrzal) - Krbeček, Rodriguez (41. Psohlavec). Trenér: S. Levý.
Ostrava: Vašek - Řezník, Bolf, Bystroň, Neuwirth - Rajtoral, Mičola, Marek, Otepka (67. Ficel) - Svěrkoš (71. Zeher), Magera (84. Vrťo). Trenér: Večeřa.

Ostatní výsledky:

Olomouc - Sparta 0:0, Žižkov - Bohemians 2:1, Ml. Boleslav - Č. Budějovice 2:1, Jablonec - Kladno 1:0, Teplice - Brno 0:1, Slavia - Most 2:0, Zlín - Liberec 0:1