14. kolo / Sobota 18. 11. 2017, 20:00 / MFS Miroslava Valenty

58. Hejda
71. Kopic

Heča – Juroška, Daníček, Šimko, Reinberk – Šumulikoski (C) – Navrátil, Petr, Sadílek (59. Hellebrand), Havlík (46. Machalík) – Zajíc (89. Kubala)

Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník (C), Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela (90+10. Čermák), Kolář, Kopic (90+4. Pilař) – Bakoš (69. Řezníček)

Branky: 90+10. Reinberk – 18. Kopic, 36. Řezník, 58. Hejda, 71. Kopic, ŽK: Kubala, Navrátil – Kopic, Limberský, Rozhodčí: Franěk – Arnošt, Myška

Diváci: 4302

Ke 14. kolu HET ligy zavítala Viktoria Plzeň na půdu Slovácka, tedy soupeře, kterému minulý týden podlehla v osmifinále MOL Cupu. Po parádním výkonu si připravila nejlepší možnou pomstu, když tým z Uherského Hradiště porazila 4:1 a získala další tři body do tabulky.

První zajímavou akci ukázali v úvodní části zápasu hosté. Milan Petržela našel přesným centrem hlavičku Daniela Koláře, který ale přestřelil. Poté se činili také hráči Slovácka, dalekonosnou střelu Navrátila musel vyrážet Kozáčik. V 16. minutě si Jan Kopic navedl míč na střed hřiště, vypálil za hranicí velkého vápna a Heča jeho pokus vyrazil na roh. O minutu později už se viktoriáni radovali z vedení. Milan Petržela poslal milimetrový centr na Lukáše Hejdu, který hlavou prodloužil na zcela volného Kopice a ten už se ze své druhé šance v zápase nemýlil. A mohlo být ještě veseleji. David Limberský vyslal geniální přihrávkou Marka Bakoše, ten se ocitl sám před domácím brankářem. Svůj pokus ale nenasměřoval mezi tři tyče. Plzeňští se další branky nakonec stejně dočkali. Po faulu Daníčka na Kopice měla Viktoria možnost zahrávat pokutový kop, ke kterému se postavil Daniel Kolář. Heča jeho tvrdou ránu k levé tyči sice vyrazil, stejně jako dorážku Patrika Hrošovského. Balón se však odrazil i k Radimu Řezníkovi a byl to on, kdo nakonec dotlačil míč do brány. Do kabin se tak odcházelo za stavu 2:0 pro červenomodré.

Do druhé půle vletěli fotbalisté z Plzně další brankou. Přesný centr Kopice spadl přímo na nohu Lukáše Hejdy, který se dočkal dalšího gólu proti Slovácku. Do ještě vyššího vedení mohla Plzeňské poslat hned dvojice hráčů, pokusy Milana Petržely i Marka Bakoše ale zastavil výborný Heča. V 69. trenér hostů Pavel Vrba poprvé vystřídal, Marka Bakoše nahradil Jakub Řezníček. Minutu poté se viktoriáni zaradovali již počtvrté v zápase. Radim Řezník poslal z pravé strany napěchovaný míč na Jana Kopice, jenž vsítil svůj druhý gól v utkání. Zápas zhruba na deset minut přerušil úplný výpadek proudu na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty. V jedenáctiminutovém nastavení měli ještě velkou příležitost domácí, při nájezdu Navrátila se ale zaskvěl Matúš Kozáčik. O čisté konto slovenského gólmana nakonec připravil Petr Reinberk, který uzavřel skóre zápasu. Plzeňští fotbalisté tak z Uherského Hradiště odvážejí vysokou výhru 4:1, prodloužili vítěznou sérii na 14 ligových zápasů a ani Slovácko je nepřipravilo o stoprocentní ligovou bilanci.