Krmenčík zařídil výhru Viktorie 1:0 nad Istanbul Başakşehir FK

8. kolo / Pátek 15. 7. 2016, 18:00 / Westendorf

Istanbul Başakşehir FK

Rajtoral, Hubník (C)(58. Hejda), Baránek, Limberský (58. Řezník) – Petržela, Hrošovský (68. Kučera), Hořava (46. Hromada), Kolář (71. Krmenčík), Kovařík (46. Matějů) – Bakoš (46. Ďuriš)

Ceylan – Ayhan, Öztorun, Belözoglu, Epureanu, Visca, Da Costa, Batdal, Da Silva, Tekdemir, Ucar

Branky: 86. Krmenčík

FC Viktoria Plzeň se ve druhém přátelském utkání na herním soustředění v rakouském Westendorfu utkala s tureckým klubem Istanbul Başakşehir FK. Svěřenci trenéra Romana Pivarníka svého soupeře po většinu zápasu přehrávali a výhru 1:0 zařídil v 86. minutě útočník Michael Krmenčík.

Viktoriáni do zápasu vstoupili aktivně a hned z prvního útoku nebezpečně zahrozili. Limberský dostal míč za půlkou a díky spoluhráčům, kteří mu pohybem odtáhli bránící hráče, se dostal až k velkému vápnu, odkud tvrdě vypálil. Brankář ale jeho pokus vyrazil na roh. O pár minut později to z velké dálky zkusil Hrošovský, ale jeho střelu zblokovali obránci. V 19. minutě mohl poslat Plzeň do vedení Kovařík, který zahrával přímý kop, jenže jeho pokusu chybělo pár centimetrů k tomu, aby míč skončil v brance. První poločas patřil zcela jasně českému týmu, turecký soupeř si vytvářel jen náznaky šancí a všechny centrované míče v klidu odvraceli obránci Viktorie. Ve 41. minutě nebezpečně hlavičkoval Bakoš, kterému ale chyběl kousek. Centr na jeho hlavu poslal po krásné kombinaci aktivní Petržela. V prvním poločasu tak diváci ve Westendorfu branku neviděli.

Začátek druhého dějství patřil Başakşehiru. Do dobré příležitosti se dostal Batdal, ale jeho střela šla vedle branky Kozáčika. Hra se v následujících minutách kouskovala vinou několika faulů na polovině hřiště, diváky zvedla z laviček až šance Viktorie v 65. minutě. Hrošovský z přímého kopu našel centrem ve vápně hlavu Hejdy, který ale trestuhodně mířil mimo. Plzeňští hráči postupně opět začali svého soupeře přehrávat a v 86. minutě se zaslouženě dostali do vedení. Obránce tureckého týmu udělal obrovskou hrubku, když nezvládl malou domů a v podstatě vyslal do úniku Michaela Krmenčíka. Útočník Viktorie potvrdil, že má formu a nedal brankáři šanci – 1:0!.

V závěrečných minutách už si svěřenci trenéra Romana Pivarníka zápas hlídali a na rakouském soustředění tak poprvé vyhráli, když po úvodní remíze 1:1 s Fortunou Düsseldorf, porazili Istanbul Başakşehir FK 1:0.

V úterý 19. července ještě západočeský tým odehraje jeden přátelský zápas s Lokomotivem Moskva.