59. Krmenčík
66. Štursa

M. Hruška – Miloševič, Podaný, Bezpalec, Preisler – Douděra (81. Bilovský), Hanousek (C), Tetour – Holík, Holenda (46. Djuranovič), Néstor (38. Doumbia)

A. Hruška – Havel, Hejda, Hubník (C) (46. Živulič), Kovařík – Hořava, Hrošovský – Petržela (63. Štursa), Čermák, Kopic – Krmenčík (73. Chorý)

Branky: 37. Preisler – 3. Krmenčík, 14. Krmenčík, 30. Čermák, 59. Krmenčík, 66. Štursa, ŽK: Hejda, Rozhodčí: Dubravský – Myška, Dresler

Diváci: 2841

Viktoriáni zakončili sezonu 2017/18 na hřišti Dukly Praha. Do sestavy se po dlouhých zdravotních lapáliích vrátil LukᚠHejda, oproti poslednímu zápasu se do základní jedenáctky podívali i Aleš Hruška s Alešem Čermákem. Vůbec poprvé se na lavičce objevil osmnáctiletý stoper Filip Čihák.

Západočeši se s tím vůbec nepárali a hned ve třetí minutě utkání šli do vedení. Michael Krmenčík nahrál před bránu Janu Kopicovi, jemuž zakončení nevyšlo. K balónu se ale zpátky dostal plzeňský útočník a ten vsítil již svou 14. branku v ligové sezoně. Červenomodří mohli po akci stejných hráčů vést o pár minut později už o dva góly. Krmenčík opět přesnou přihrávkou po zemi našel Kopice, tentokrát sedmadvacetiletý záložník vystřelil vedle. Dukla poprvé ohrozila v 8. minutě, se střelou Néstora Albiacha si ale Aleš Hruška bez problémů poradil. Další plzeňskou akci vymyslel zase Michael Krmenčík. Od půlky hřiště prošel mezi dvěma domácími hráči, milimetrovým centrem levačkou našel Milana Petrželu, jenže tomu střela nesedla. A tak to nejlepší střelec HET ligy vzal opět do svých nohou. Milan Havel z pravé strany předložil přesně na kopačky Krmenčíka, ten se obtočil okolo domácího brankáře, zamířil na zadní tyč a Plzeňané díky němu vedli ve 14. minutě už 0:2. Čerstvý mistr ligy hrál opravdu s velkou chutí, po půl hodině hry lovila Dukla míč z brány potřetí. Petržela z pravé strany přihrál do vápna Čermákovi, ten ještě zkušeně zpracoval a poslal domácího gólmana na druhou stranu – 0:3. Pražané chvíli poté zahrozili opět díky Néstorovi, který z velké dálky napřáhl ke střele a trefil tyč Hruškovy svatyně. Domácí se nakonec také přeci jen dočkali. Po načechraném centru Branislava Miloševiče se z voleje trefil Dominik Preisler – 1:3. Tímto výsledkem atraktivní první poločas skončil.

Pražané vstoupili do druhé pětačtyřicetiminutovky o něco lépe. Už ve 48. minutě se zaskvěl plzeňský gólman Hruška, když reflexivně vyrazil křížnou střelu Miloševiče. O deset minut později mohl navýšit vedení Viktorky TomᚠHořava, jenže svůj technický pokus zpoza vápna namířil těsně nad. Co se nepovedlo Hořavovi, podařilo se opět Krmenčíkovi. Jan Kopic předal plzeňskému snajprovi míč na malé vápno a Krmenčík se poprvé v kariéře dočkal hattricku. Pověstného bůra mohl dovršit Jan Kovařík, jemuž skvěle zahranou standardku vyrazil ještě lépe domácí Hruška. Nakonec se páté branky viktoriáni stejně dočkali. Po čtyřech minutách na hřišti dal při svém druhém startu v HET lize premiérový gól sedmnáctiletý talent Ondřej Štursa. V 83. minutě mohl gól ke dvěma asistencím přidat Kopic, ale Matúš Hruška jeho projektil vytěsnil na roh. Plzeň si poslední duel sezony užila ve vší parádě, jako nový mistr ligy zdemolovala Duklu na vlastním hřišti 1:5.